Skocz do zawartości

pochylenie kół tylnych


matteush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam generalnie koła tylne w bmw są pchylone patrząc od tyłu tak /--\

Natomiast u mnie jedno jest wyraźnie bardziej pochylone drugie mniej. Dodam że auta nie ściąga.

Czym to może być spowodowane?

Jest tam jakaś regulacja, czy jakaś tuleja padła i koło się pochyliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest regulacja , miałem to robione w poprzedniej e39 ,sprawdź w stacji diagnostycznej zbierzność i geometrię .

Sam możesz sprawdzić czy nie ma luzów góra-dół na podnieśionym aucie , często się zużywają tuleje pływające .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam generalnie koła tylne w bmw są pchylone patrząc od tyłu tak /--\

 

Brednie, jakby tak były pochylone to zjadałoby oponę od środka. Przy prawidłowo ustawionym zawieszeniu nie będziesz widział takiego efektu, a jeśli tak jest to właśnie jak piszą powyżej uwalone tuleje pływające.

 

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/searchresult.aspx?search=33326767748&c1=33326767748&brand=BMW&vinsearch=1&vin=&ssd=%24HQARW1BYUHJIFlsCAVsIBwMABgUYFB8GWwgRcGEHAhYaSRMQXBEOW0dfWEsVOjl1fwJUansCb1s8NBM%24&vehicleid=111075821&catalogid=BMW201605

 

Część nr 2, można wymienić z częścią nr 4.

 

178187.gif?s=252361748&k=f4f96cbe7ee5937cc6179bb007494607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tuleje pływające nie mają nic do nachylenia koła.Jak są wywalone to jest luz przód -tył.Często odczuwany przy ruszaniu i hamowaniu.Za nachylenie koła z tylu odpowiadają głównie dwa wahacze.Ten banan co kolega wspomniał i jeszcze bardziej, wahacz prowadzący,element nr.14 na schemacie u góry.Jest on montowany na specjalnym mimośrodzie na którym ustawia się geometrię(nachylenie koła.To prawda że koła w BMW stoją jak Amerykański marynarz na baczność z rozstawionymi nogami :mrgreen:A że środek zawsze trochę szybciej się zużywa to normalne.Gorzej by było jakby z zewnątrz szybciej się zużywały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają mają dużo wspólnego tuleje pływające z pochyleniem, ja osobiście miałem na tyle pochylone oba, że mi zdzierało opony z tyłu i to sporo, zdiagnozowano wyeksploatowane obie tuelej pływające, po wymianie wszystko jest prościutko i równiutko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pochylenie powinno być 2 stopnie, czyli gołym okiem praktycznie niezauważalne.

Mi też kiedyś specjaliści z wypasionym sprzętem, laserami i itp ustawiali 3 razy, ustawić nie mogli. A zawieszenie według nich super, wręcz sugerowali, że samochód miał przygodę, bo przecież nie ich wina. Miesiąc później tuleje zaczeły skrzypieć. Po wymianie tulei idealnie się ustawiło, ale to już w innym warsztacie.

 

Tu masz więcej:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=74417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mają mają dużo wspólnego tuleje pływające z pochyleniem, ja osobiście miałem na tyle pochylone oba, że mi zdzierało opony z tyłu i to sporo, zdiagnozowano wyeksploatowane obie tuelej pływające, po wymianie wszystko jest prościutko i równiutko :)

 

czy jak miałeś wywalone te tuleje pojawiały się jakieś słyszalne stuki w zawieszeniu??

 

Koło mi się wyprostowało po wymianie wahacza ale przy mocniejszym ruszaniu słyszę jedno głuche puknięcie z lewego tylu. Szczególnie ruszając lekko pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.