Skocz do zawartości

BMW 530D E60 Maglownica Aktywna


Wozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znowu mi padła maglownica w BMW aktywna..... Mam już powoli dosyć wymieniana co chwile maglownicy. Już 3 padła. A jak każdy wie aktywnej nie ma możliwości regeneracji i trzeba kupować używki którą na dzień dzisiejszy jest na allegro jedna sztuka za 2000zł i jeszcze nie wiesz co kupujesz, a nowa w serwisie kosztuje lekko ponad 14tyś :mad2: Czy nie orientuje się ktoś czy można przerobić instalacje na zwykłą przekładnie? Bo ile razy można robić w aucie jedno i to samo :duh: Tyle kasy za używki które non stop padają, nie wiem z czego ZF zrobił przekładnie do BMW :duh: Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy to stuki na listwie jak zawsze. Tak chodzi o activ steering 5 czujników czyli przed lift bo po lifcie były na 4. Znalazłem jeszcze jedną firmę co zajmuje się tylko przekładniami to zaśpiewał mi 2500zł :duh: W pierwszej padły jakieś tam łożyska i poszła wymiana w drugiej padła listwa i znowu wymiana i teraz 3 też padła :mad2: W kółko jedno i to samo.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym na twoim miejscu to zrobił i sprzedał jak najszybciej jako ideał nic nie stuka nic nie puka :D a tak na poważnie to osoba która Ci to wymieniała zna się na tym i ogrania temat? Być może ktoś to nieumiejętnie zrobił i stąd te problemy? Sam mam u siebie Active Steering i wiem że ten system jest mega skomplikowany. Mało prawdopodobne żeby 3 razy poszła ta maglownica musi być coś tam nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chcesz wymienić na normalną to nie skończy się tylko na maglownicy. Jest inny pojemnik wyrównawczy, pompa Servo i rurki

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym na twoim miejscu to zrobił i sprzedał jak najszybciej jako ideał nic nie stuka nic nie puka :D a tak na poważnie to osoba która Ci to wymieniała zna się na tym i ogrania temat? Być może ktoś to nieumiejętnie zrobił i stąd te problemy? Sam mam u siebie Active Steering i wiem że ten system jest mega skomplikowany. Mało prawdopodobne żeby 3 razy poszła ta maglownica musi być coś tam nie tak.

Może faktycznie coś źle robi, że one padają co chwilę? Albo po prostu trafiłem znowu na padające już przekładnie? 2 jak mi wymieniał to skończyła, się po roku. Ta co teraz pada ma nie cały rok czasu i znowu problem.... Może ktoś zna kogoś typowo ogarnięte w przekładniach? Mieszkam między Zieloną Górą (50km) a Poznaniem (90km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymienić na normalną to nie skończy się tylko na maglownicy. Jest inny pojemnik wyrównawczy, pompa Servo i rurki

No to chyba ostatni raz trzeba zaryzykować i wymienić znowu na aktywną, ale u kogoś co ogarnia przekładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie dokręcając drążki kierownicze uszkadza listwę w maglownicy. Poczytaj to częsty problem są specjalne klucze do blokowania listwy bo inaczej dokręcając drążek (nie mylić z końcówką) powodujemy bardzo duże naprężenie listwy. Wielu mechaników ma ten problem,że po wymianie drążków w krótkim okresie stuka maglownica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

WITAM REGENERUJA SA JUZ NOWE LISTWY NA ALLEGRO DOSTĘPNE KOSZT 800 ZŁ

JA WALCZYLEM U SIEBIE ZE STUKAMI W ZAWIESZENIU

ZROBIŁEM CAŁY PRZÓD I NADAL COS STUKAŁO

ZAGLEBILEM SIE W TEMACIE MAGLOWNICY JUZ MIALEM DAWAC DO REGENERACJI..

POSTANOWIŁEM SCIĄGNAC OSŁONY I ZOBACZYC Z JAKIM STANIE SA ZĘBY NA MAGLOWNICY

FAKT SA LEKKO PODROBIONE I LUZ BYŁ DUŻY ALE UDAŁO MI SIE SKASOWAC LUZ NA TYLE ZE NIC JUZ NIE PUKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.