Skocz do zawartości

e90 320D problem z uruchomieniem


RadekGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Od wczoraj jestem posiadaczem E90 2,0D. Auto ma pewien problem a mianowicie czasem zdarza się, że nie reaguje na przycisk start taką informację otrzymałem od sprzedajacego. Mówił że to wina akumulatora podobno. Kupiłem autko pojedziłem troszke i na stacji benzynowej po zatankowaniu juz nie odpalił. Akumulator wydaje sie w dobrej kondycji śwaitła mocno swieca wszystko dobrze działa Po podlaczeniu kablami z drugim aytem równiez nie odpalił. Wkładam kluczyk wszytsko odbywa sie normalnie i kiedy wciakam startzapalają sie kontrolki po czym gasnie wszystko w zegarach i zero reakcji. Po odczekaniu ok 30 minut Auto zapaliło normalnie na dotyk dosłownie.

Ktoś może ma jakieś sugestie albo ew borykał sie z podobnymi problemami? Przeprasza za to ze mało informacji ale to moje pierwsze BMW i mam je dopiero 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek właże pod autko. Póki co udało mi sie od poprzedniego własciciela dowiedziec że próbował niby coś z tym zrobic i.... Jest wymieniony rozrusznik i akumulator. Jak on diagnozował to pokazywało niby jakąs usterkę obwodu zasilania. Prawdobodebnym wydaje sie mozliwośc przetarcia na masowym przewodzie ale kurde tak sobie myślę ze jak mechaniory robili rozrusznik to pewnie na masę też spojrzeli chociaz moze i nie koniecznie. Póki co dziekuję serdecznie za wskazówki i w pon sprawdzę. A tak na wszelki wypadek coś jeszcze moze dawac takie objawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Znowu sie tak stało po trasie 120 kmzgasiłem auto i po20 minutach wracam i [BAD]. Słychac tylko przekaznik po naciśnieciu start i cisza. Czekałem godzine miedzyczasie próbujac i bez rezultatu wiec wezwałem lawetę. po kolejnej godzinie przyjechała laweta i naciskam start a auto odpaliło normalnie. Pojechałem od razu na warsztat i tak auto zero błedów, przewód masowy jest ok. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam


Jak była ściąganą skrzynia do wymiany np sprzęgła to jest wielce prawdopodobne, ze jest przetarta lub przyciśnięta wiązka przewodów. Dokładnie taki objaw występuje - sprawdzone na aucie kolegi :). Po wymianie sprzęgła raz paliło auto raz nie. Jest to wiązka idąca miedzy innymi do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich ja sobie poradziłem z problemem odpalania. U mnie winny był czujnik połozenia pedału sprzegła. Nie stykał i czasami mozna było odpalić a czasami nie, już było tak gróbo że raz prawie wzywałem lawete. Przyczyna niestykania była zalanie czujnika olejem. Winny wysprzęglik (pompka) pedała sprzegła. Wymieniłem na nową LUK 500 zł z wymianą 700zł+używany czujnik 100zł.

Problemu już nie mam. Może to komuś pomoże bo ja już chciałem rozrusznik wymieniać.. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.