Skocz do zawartości

e39 530d wyciek płynu chłodzącego


lolek2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

2 dni temu dolałem sobie płynu chłodniczego do pojemniczka wyrównawczego.

I dziś stałem w korku i autko się ostro nagrzało :) Po skończeniu jazdy na parkingu zauważyłem parę wylatującą z pod maski.

Po otwarciu maski zauważyłem że pod ciśnieniem wylatuje mi płyn chłodniczy z pod tej plastikowej czarnej zaślepki. To można dokręcić? To jest jakiś zawór bezpieczeństwa?

Myślę że za dużo dolałem płynu i pod wpływem gorąca musiało szukać drogi ucieczki.

Chodzi o tą czarną zaślepkę z krzyżykiem.

 

http://fotowrzut.pl/GN7PU3MEOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłym silniku dolewałem. 2 dni temu. Bo jakoś tak zauważyłem że przy jeździe na trasie zaczęło mi być chłodniej w aucie. Choć ustawione jest 25oC :)

 

 

 

 

To jest korek odpowietrzający.

Płynu dolewałeś na ciepłym czy zimnym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Płyn uzupełnia się na zimnym silniku.

Całkiem możiwe, że dolewając na ciepłym przelałeś i później wypchnęło nadmiar.

To, że czujesz, że w aucie nie jest wystarczająco ciepło może być winą źle działających elektrozaworów.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korku lub jeździe po mieście jest ok temperatura.

Ale gdy wypadnę na trasę to czuć że temperatura w aucie też spada. I na wskaźniku od temperatury silnika też spada.

Czy tą śrubkę plastikową dokręcić? Czy zostawić tak jak jest? Dla bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Płyn uzupełnia się na zimnym silniku.

Całkiem możiwe, że dolewając na ciepłym przelałeś i później wypchnęło nadmiar.

To, że czujesz, że w aucie nie jest wystarczająco ciepło może być winą źle działających elektrozaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierniczę :) Już myślałem że się obejdzie - dokręceniem śrubki i przeczytaniem że są mrozy i auta nie dogrzewają kabiny przy większych prędkościach :) A tu nici :)

Test 7 - też sobie muszę poczytać :)

 

 

Na tej śrubce masz oring do wymiany. Przez to też mógł się zapowietrzyć układ chłodzenia.

Jeżeli nie dogrzewa silnika to termostat puszcza.

Sprawdzałeś temperaturę w ukrytym menu test 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Czyli najlepiej sobie wymienić coś takiego:?

 

http://allegro.pl/termostat-agr-egr-bmw-e-39-e46-e60-e90-x3-x5-behr-i5801130918.html

 

 

 

 

Do wymiany termostat jeden lub dwa, do sprawdzenia ta obudowa czy przy gwincie nie jest uszkodzona/pęknieta i do sprawdzenia oring na odpowoetrzniku czy nie jest uszkodzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Już mam chyba przyczynę :)

 

Tą część będę musiał kupić i zamienić. Bo.........wczoraj znów mi cały płyn ze zbiorniczka wyparował i zauważyłem jak mi przez tą śrubkę w tym EGR po prostu sika jak z węża :)

Mówię sobie - dokręcę tą śrubkę :) Ja ją ruszyłem a okazało się że gwint został w środku a czapeczka w ręku :)

 

Jeśli chodzi o tą część - to co teraz polecacie z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pękła ta śrubka zaraz pod "czapką". Nową kupisz na 5-6 zł praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym. (chociaż mi musieli sprowadzić i miałem na drugi dzień).

 

Ja szukałem powodów wycieku przez kilka dni, bo jak gasiłem silnik to po chwili już w ogóle nie było śladów ska cieknie - wyparowywało. Dopiero jak nie wyłączając silnika zajrzałem po maskę to znalazłem, że to spod tej śrubki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.