Skocz do zawartości

M54B22 Wymiana Odmy


MaT_931

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim e46 touring.

Potrzebuje wymienić odme polecacie jakiegoś fachowca co sie zna na tym?

Czy samemu się za to brać?

Ewentualnie ile by mnie takie coś kosztowało?

Najlepiej z małopolski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujsze 4 opaski, ściągasz wężyki i wymienasz całą odmę w jakies 15 min :) Szkoda $$ z taką pierdołą na mechanika ;) koszt ~120zł.

Jeżeli w 15 minut ogarniasz temat w M54 to wielki szacun.

Prawda jest taka, ze trochę dłubania jest ale temat jak najbardziej do ogarnięcia samemu.

Największym dla mnie problemem było manewrowanie odmą pod kolektorem ssącym, mało miejsca.

Warto zakupić węże które wchodzą w składu układu odpowietrzania, stare mogą się łamać z racji wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda robiłem to w e60 ale ten sam motor i generalnie będzie to samo,zrobisz samemu ale ze 3-4 godziny sobie zarezerwuj.Rozebrać trzeba dolot,wyjąć krokowca oraz przepustnicę,zawór DISA,wtedy masz tam jakąś możliwość manualną.Natomiast spiąć ten przewód od kolektora do odmy ( pod kolektorem ) to jest tragedia,ze 20 minut się z tym mordowałem. Najlepiej byłoby zdjąć kolektor dolotowy to wtedy dostęp bajka ale więcej pracy jest,wyjmowanie listy wtryskowej itp,ale to również nie głupie bo można sobie powymieniać uszczelki kolektora oraz wtrysków itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest filmik goscia jak krok po kroku wymienic odme w M54.

Gosciu demontuje kolektor i ja tez tak robilem jednak pod koniec filmu bardzo fajnie jest pokazane spiecie tego przewodu z odma pod kolektorem. Po obejrzeniu faktycznie jest to mozliwe.

Nie ogarniam "linkowania" przez tapatalka, jak jest potrzeba to po robocie moge wrzucic linka

 

edycja:

Lepiej późno niż wcale ;)

Edytowane przez _Jerry_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.