Skocz do zawartości

Wymiana łożysk dyfer e90


rafalplock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

mam pytanie czy ktoś wymieniał łożyska w dyfrze w bmw e90 w moim przypadku 318i.

Objawy są takie że huczy strasznie i po oględzinach i testach wyszło że dyfer siadł.

Z tego co się zdążyłem zorientować w firmach które regenerują tylne dyfry i mosty to winą są kulkowe łożyska które wytrzymują do 150 max 200 tyś km.

Zamiast kupować używany wolę wymienić łożyska na nowe i będzie śmigał.

Pytanie: Czy ktoś wymieniał łożyska. Jeżeli tak to jakie tam są łożyska i gdzie je kupić. Wiem że są na allegro ale znowu kulkowe. Może ktoś wymieniał na łożyska ale walcowe stożkowe, podobno są trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego a jakie masz objawy, że chcesz łożyska wymieniać ??

U mnie po zmianie kół na zimowe i przejechaniu ok 5 tys w przedziale między 90 a 100 km/h słychać delikatnie jakby piszczenie z tyłu. Występuje to tylko w tym przedziale kilometrów i po przejechaniu kilku km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kolego a jakie masz objawy, że chcesz łożyska wymieniać ??

U mnie po zmianie kół na zimowe i przejechaniu ok 5 tys w przedziale między 90 a 100 km/h słychać delikatnie jakby piszczenie z tyłu. Występuje to tylko w tym przedziale kilometrów i po przejechaniu kilku km.

 

U mnie jest straszny szum metaliczny jakby klocki się skończyły albo jakby się skończyło łożysko w kole tylko dźwięk dochodzi z dyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem po 140 tys. w stargardzie szczecinskim jest gosc ktory sie tym zajmuje i zmienia na rolkowe lozysko tzn daje ci gotowy most a twoj zabiera. przy mnie zlozyl i rozebral most w godzine z montazem i demontazem. usluga 1300zl chyba kosztowala .w aucie cisza i dal gwarancje na 100 tysi.

wolalem tak niz bawic sie w uzywany most ktory nie wiadomo jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam ten sam problem czyli, metaliczny szum łożysk dyferencjału. Też planuje sam zająć się ich wymianą.

Kolega podesłał mi link gdzie można kupić instrukcję wymiany tych łożysk. Z opisu wynika że jest to łopatologiczna instrukcja z dużą ilością obrazków i informacjami na temat zachowania "fabrycznego położenia" niektórych istotnych elementów. Instrukcja jest dla bmw seria 1 i 3.

 

http://fixyourdifferential.weebly.com/

 

Nie jest to żadna reklama z mojej strony, ani nie czerpie żadnych korzyści z sprzedaży instrukcji.

Zamieszczam bo może komuś się to komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

Posiadam bmw e91 2.0i 150km dawniej miałem zamontowany dyfer 3.38 lecz po 230tys musiałem go wymienic.

znalazłem dyfer 3.64 (założony z przymusu bo nie było czasu szukac innego samochod był potrzebny) pasuje p&p lecz samochod uzywam tylko w trasach i mam problem z tym ze na starym dyfrze przy 3500obr miałem 150km/h a na nowym dyfrze przy tych samych obrotach mam 140km/h.

I teraz mam do was pytanie jakiego dyfra szukac zeby pasował p&p ale żeby prędkość maksymalna wzrosła.

czytając inne posty znalazłem informacje że pasuje 3.23 ale chciałbym żeby wypowiedział sie ktoś jakie są różnice w prędkości.

I czy jest jakis dyfer poniżej 3.23 który pasuje bez przeróbek.

Odrazu wspomne że nie zależy mi strasznie na przyspieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też miałem problem z szumiących dyfrem. Szkoda mi było wydać 1500 zł na regenerację, więc postanowiłem założyć od e46 :D Oczywiście dyfer nie pasuje w oryginalne mocowania, ale i na to jest sposób. Wystarczyło go delikatnie przerobić i dorobić dwie flansze potrzebne do montażu.

https://naforum.zapodaj.net/2df9d2163241.jpg.html

2df9d2163241.jpg


7a3ebb85225b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam proszę sprawdzić półosie i przeguby

"klikanie" jest w zaznaczonym miejscu, patent jest taki, że osadzają ten wieloklin na Loctite.

Pytając chciałem się dowiedzieć czy robił Pan już coś takiego, regeneracja?


B17YGlk.jpg

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=175885&page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.