Skocz do zawartości

Wymiana łożysk dyfer e90

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów,

mam pytanie czy ktoś wymieniał łożyska w dyfrze w bmw e90 w moim przypadku 318i.

Objawy są takie że huczy strasznie i po oględzinach i testach wyszło że dyfer siadł.

Z tego co się zdążyłem zorientować w firmach które regenerują tylne dyfry i mosty to winą są kulkowe łożyska które wytrzymują do 150 max 200 tyś km.

Zamiast kupować używany wolę wymienić łożyska na nowe i będzie śmigał.

Pytanie: Czy ktoś wymieniał łożyska. Jeżeli tak to jakie tam są łożyska i gdzie je kupić. Wiem że są na allegro ale znowu kulkowe. Może ktoś wymieniał na łożyska ale walcowe stożkowe, podobno są trwalsze.

Opublikowano
musisz poszukac na forum cos kiedys bylo o tym ja jak narazie wymienilem most kupilem na allegro za 500zl juz trzeci rok smiga i nic sie nie dzeje
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolego a jakie masz objawy, że chcesz łożyska wymieniać ??

U mnie po zmianie kół na zimowe i przejechaniu ok 5 tys w przedziale między 90 a 100 km/h słychać delikatnie jakby piszczenie z tyłu. Występuje to tylko w tym przedziale kilometrów i po przejechaniu kilku km.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Kolego a jakie masz objawy, że chcesz łożyska wymieniać ??

U mnie po zmianie kół na zimowe i przejechaniu ok 5 tys w przedziale między 90 a 100 km/h słychać delikatnie jakby piszczenie z tyłu. Występuje to tylko w tym przedziale kilometrów i po przejechaniu kilku km.

 

U mnie jest straszny szum metaliczny jakby klocki się skończyły albo jakby się skończyło łożysko w kole tylko dźwięk dochodzi z dyfra

Opublikowano

wymienialem po 140 tys. w stargardzie szczecinskim jest gosc ktory sie tym zajmuje i zmienia na rolkowe lozysko tzn daje ci gotowy most a twoj zabiera. przy mnie zlozyl i rozebral most w godzine z montazem i demontazem. usluga 1300zl chyba kosztowala .w aucie cisza i dal gwarancje na 100 tysi.

wolalem tak niz bawic sie w uzywany most ktory nie wiadomo jaki jest.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
w stargardzie szczecinskim jest gosc ktory sie tym zajmuje

 

Miałbyś jakiś dokładniejszy namiar na tego gościa? Sfailowałem w google, most zaczyna wyć - jeszcze idzie wysiedzieć, ale jest coraz gorzej.

Opublikowano
Dzięki za sugestię, będę się do nich odzywać.
Opublikowano

Mam ten sam problem czyli, metaliczny szum łożysk dyferencjału. Też planuje sam zająć się ich wymianą.

Kolega podesłał mi link gdzie można kupić instrukcję wymiany tych łożysk. Z opisu wynika że jest to łopatologiczna instrukcja z dużą ilością obrazków i informacjami na temat zachowania "fabrycznego położenia" niektórych istotnych elementów. Instrukcja jest dla bmw seria 1 i 3.

 

http://fixyourdifferential.weebly.com/

 

Nie jest to żadna reklama z mojej strony, ani nie czerpie żadnych korzyści z sprzedaży instrukcji.

Zamieszczam bo może komuś się to komuś przyda.

  • 1 rok później...
Opublikowano
W razie pytań śmiało proszę o kontakt . Posiadamy również części zamienne do samodzielnej naprawy .Pozdrawiam 666-606-899
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam!

Posiadam bmw e91 2.0i 150km dawniej miałem zamontowany dyfer 3.38 lecz po 230tys musiałem go wymienic.

znalazłem dyfer 3.64 (założony z przymusu bo nie było czasu szukac innego samochod był potrzebny) pasuje p&p lecz samochod uzywam tylko w trasach i mam problem z tym ze na starym dyfrze przy 3500obr miałem 150km/h a na nowym dyfrze przy tych samych obrotach mam 140km/h.

I teraz mam do was pytanie jakiego dyfra szukac zeby pasował p&p ale żeby prędkość maksymalna wzrosła.

czytając inne posty znalazłem informacje że pasuje 3.23 ale chciałbym żeby wypowiedział sie ktoś jakie są różnice w prędkości.

I czy jest jakis dyfer poniżej 3.23 który pasuje bez przeróbek.

Odrazu wspomne że nie zależy mi strasznie na przyspieszeniu.

Opublikowano
jaka predkosc maksymalna jak jedzesz 150km h fakt tez mam taki zalozony i jestem zadowolony lepiej sie zbiera spalania wiekszego nie odnotowalem ale jak chcesz to mozesz smialo zakladac 3.23 mialem taki orginal zalozony pozdrawiam
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Też miałem problem z szumiących dyfrem. Szkoda mi było wydać 1500 zł na regenerację, więc postanowiłem założyć od e46 :D Oczywiście dyfer nie pasuje w oryginalne mocowania, ale i na to jest sposób. Wystarczyło go delikatnie przerobić i dorobić dwie flansze potrzebne do montażu.

https://naforum.zapodaj.net/2df9d2163241.jpg.html

2df9d2163241.jpg


7a3ebb85225b.jpg

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam oferuję wymianę łożysk w moście ze słabych kulkowych na mocniejsze łożyska stożkowe gwarancja 1 rok tel. 507-250-039

https://dyfry.pl/

Edytowane przez yamaha1

Opublikowano
Witam proszę sprawdzić półosie i przeguby
Opublikowano
Witam proszę sprawdzić półosie i przeguby

"klikanie" jest w zaznaczonym miejscu, patent jest taki, że osadzają ten wieloklin na Loctite.

Pytając chciałem się dowiedzieć czy robił Pan już coś takiego, regeneracja?


B17YGlk.jpg

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=175885&page=3

.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.