Skocz do zawartości

Oświetlenie led wnętrza


dylon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

myśle sobie o wymianie oświetlenia wnętrz na led.

Znalazłem tutaj na forum, że potrzebuję żarówki t10 i c5w.

Jednak nie znam ilości, a nie chcę w tej temperaturze rozbierać obudów w aucie bo popęka plastik.

Zamówiłbym sobie już dzisiaj z aleekspres i akurat na wiosnę dojdą :)

 

Może mi ktoś podpowiedzieć ile jakich do turinga?

 

No i najważniejsze.. czy mam szukać jakiś z markerami, czy komputer nie sprawdza oświetlenia wnętrza i mogę dać zwykłe ledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza nie sprawdza. Możesz dać zwykłe. Ja zmieniałem ale nie pamiętam ilości. Tak na szybko licząc to doły drzwi masz 4 sztuki c5w, oświetlenie bagażnika 1 szt c5w, oświetlenie pasażerów z tyłu masz 2x2 c5w i 2x2 t10, lampa centralna z przodu chyba 1xc5w i 2xt10... Nie pamiętam długości c5w... Jak masz oświetlenie nóg z przodu to musisz doliczyć 2xc5w..

 

EDIT:

 

Tylko nie wiem czy żarówka w lampce pasażerów z tyłu to jest T10

 

To jest taka żarówka:

 

https://www.ecstuning.com/b-genuine-bmw-parts/bulb/63318375993/

 

A to chyba jest T4W

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

No właśnie zapomniałem spytać o długości c5w bo widzę że są w 3 różnych. Niby ludzie piszą, że można wyginać blaszki, ale wolałbym kupić "na wymiar".

 

Z tą t4w to mnie trochę zażyłeś, bo nie spotkałem się do tej pory z opisem, aby ktoś taką wstawiał. Widać będę musiał jednak sprawdzić w aucie.

 

btw. na aliekspres widzę, żę c5w są w różnych mocach. Jakie sugerujecie kupić? Nie chciałbym mieć przesadnie jasnego wnętrza...

 

Aha no i czy jeśli wymienię na ledy, to dalej będzie rozjaśnianie i ściemnianie płynne, czy też włącz/wyłącz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem jakiś czas temu w sedanie wszystkie żarówki wewnętrzne,ringów, rejestracji,wszystkie możliwe :) firma bosma, rurki o ile się nie mylę 36mm ,ale nie jestem pewien ,czy wszystkie takie były, aczkolwiek można spokojnie wygiąć blaszki bez problemu nic Ci się tam nie ułamie, sam wyginałem. Ściemnianie działa, w środku komputer nie sprawdza żarówek, wymień sobie też pod drzwiami żarówki, fajnie wygląda :))

 

tak to wygląda mniej więcej

 

http://images.tinypic.pl/i/00859/54xqstk4tr3c.jpg

 

a to ringi

 

http://pics.tinypic.pl/i/00859/zpmafz7s0dir.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super :)

 

Myślałem nad ringami, ale czytałem że po lifcie trzeba się namęczyć nad rozebraniem lampy, więc nie chcąc nic zepsuć, rok temu dałem markery ledowe.

Wygląda lepiej, ale w sumie daleko mu do tego co u Ciebie :)

 

W najbliższej przyszłości będę musiał jednak zregenerować lampy, więc się pokuszę o wymianę ringów :D

 

Pamiętasz może jakiej mocy dawałeś ledy do wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu Cie zaskoczę, lamp nie rozbierałem, kupiłem dwie żaróweczki ledowe philipsa 80 zł dwie szt, drogo :shock:, a taki efekt fajny nawet jest tylko po zmroku, w dzień niestety nie są mocne :(

nawet żałuję teraz, bo chyba wrócę do standardowych ringów, a te ledowe przerzucę do środka jako żarówki do czytania.kasa wywalona w błoto. Jedyny efekt mocnych ringów da tak jak napisałeś rozebranie lamp i podmiana ringów, żadne inne ledy, markery nic nie dadzą, a nawet zaszkodzą np przez temperaturę wysoką...

 

odnośnie oświetlenia kabiny, to pomyłka 36 mm dawałem pod drzwi, a takie : Żarówka 12V 6xLED SV8,5 10x42 biała 2szt 2946 czyli 42mm kupiłem do środka(skopiowałem z allegro, bo jeszcze w historii były), nie jestem pewien, ale chyba musiałem rozciągać blaszki, bo tam wchodzą 39mm, reasumując kupuj coś w okolicy 39-42 mm do środka, tylko starannie montuj , bo mi się udało spalić bezpiecznik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja osobiście w życiu bym nie zamienił normalnego oświetlenia na ledowe. Wnętrze z przyjemnego ciepłego podświetlenia zmienia się w szpitalną sterylność walącą po oczach. Fakt, może trochę mocniej świeci, ale wygląda to masakrycznie.

 

Ale rób jak uważasz, może jesteś z tych którym to się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba przyzna, że ciepłe światło jest lepsze. Niestety w oryginalnym wydaniu bmw jest tak słabe, że ciężko uwierzyć jak się tego nie zobaczy.

 

Dlatego wolę już białe zimne, ale mocne, niż z latarką szukać jak coś upuszczę i bardzo się cieszę, że żyjemy w wolnym kraju i każdy ma wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałem zmienić na ledowe, ale chciałem mocniejsze (więcej światła) od ori i koniecznie o barwie ciepłej. Niestety takich ledów się nie produkuje i musiałbym chyba każdą żarówkę sam rzeźbić. Ideałem byłyby ciepłe ledy o tej samej mocy co ori - wtedy naprawdę byłoby jasno. A niestety praktycznie wszystkie rurki są albo za słabe (1-2W), albo o barwie zimnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu doszły mi z aliexpress ledy. Powymieniałem na razie te najłatwiej dostępne i światła dużo więcej. co prawda kolor biały zimny, ale trudno. Wolę dobrze widzieć niż mieć miło :)

zostały mi do wymienienia na dole w drzwiach i w schowku,ale to sobie zostawię aż znowu będę coś grzebał przy aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.