Skocz do zawartości

Inspekcja klockow hamulcowych


arasek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze odradzam ATE zapłaciłem za przednie 330zł i szlak mnie trafia tak piszczą. A poza tym jak podjeżdzam przy parkowaniu przód tył i hamuje to szczelają jak cholera. Beznadzieja i tyle.

 

Bo hamulce się wstawia oryginalne, a nie jakieś ATE, Brembo, Srembo czy inne wynalazki. Zresztą ogólnie polecam serwisować samochód na oryginalnych częściach, bo choćbyś brał nawet najlepsze zamienniki to zawsze będzie jakaś wada takiego rozwiązania. Niestety, ale chce się mieć samochód premium to trzeba płacić jak za premium, a nie jak za Skodę.

Jesteś frajer to płac serwisowi 300 % tego co można zapłacić za te same części bez znaczka BMW nawet nie masz pojęcia ze te twoje oryginalne klocki dla BMW produkuje jakaś firma które opisałeś jakieś tam

 

Frajerem jest raczej ten kto wypisuje takie pierdoły, że jak ktoś serwisuje na normalnych, oryginalnych częściach to jest frajerem. Wyobraź sobie, że po pierwsze jestem świadomy, że części ze znaczkiem BMW produkuje jakaś firma, ale być może jak podrośniesz to zdasz sobie sprawę, że ta sama firma może mieć różne linie produkcyjne i niby tę samą rzecz produkować na różnych poziomach jakościowych. Po drugie - kto ci powiedział, że za oryginalne części płacę 3x więcej niż za zamiennik? Bzdura. To, że serwisuję na oryginałach nie oznacza, że przepłacam w ASO i że płacę za to samo 3x więcej. I po trzecie - dla mnie frajerem jest raczej ten, który kupuje BMW po to, aby je serwisować w stodole na tanich zamiennikach. No, ale jeśli komuś nie przeszkadzają piszczące hamulce w marce premium, jak komuś nie przeszkadzają pokrzywione, wibrujące tarcze, jak komuś nie przeszkadzają hamulce, które po jednym przyhamowaniu tracą na 5 minut jakiekolwiek właściwości hamujące to spoko. Ale dla mnie taki ktoś jest zwykłym głupkiem, który ryzykuje życie nie tylko swoje i swojej rodziny, ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu i wg mnie takich powinno się izolować, a jeśli nawet nie izolować to przynajmniej głośno i wyraźnie mówić co się o takich osobach myśli. Jak cię przeraża cena wymiany hamulców (czy jakiegokolwiek innego serwisu) w BMW to może najwyższa pora zmienić markę. Fiaty też jeżdżą, a do tego można je serwisować za drobniaki z bocznej kieszeni.

 

P.S. Ktoś tu coś pierdział o tym, że serwisuje samochód w stodole i że przynajmniej wie, że ma wymieniony olej. Tzn. że jak ja stoję przy samochodzie podczas wymiany oleju i widzę co i gdzie leją to nie mam wymienionego oleju tylko "przetarte szmatą"? Kolejny kretyński wpis od inteligentnego inaczej, który też myśli, że wie lepiej. No, ale co tam. Szkoda nerwów. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, każdy i tak będzie robił jak uważa. Mam jednak prawo wypowiedzieć się co o tym wszystkim myślę i właśnie to niniejszym uczyniłem. Zdrówka życzę i zdrowego rozsądku, a nie patrzenia tylko przez pryzmat pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak stoisz przy samochodzie podczas wymiany oleju to znaczy ze serwisujesz samochód u Edka w stodole a nie w serwisie BMW bo w serwisie co najwyżej możesz sobie obejrzeć tv albo expres do kawy, bo na warsztat cię nikt nie wpuści No chyba ze masz specjalne układy :?

A to ze np. Ktoś nie kupuje klocków w serwisie BMW to nie znaczy ze chce zaoszczędzić tylko może nie jest zadowolony z tego produktu i chce coś innego może lepszego ? Mnie na przykład osobiście denerwowało jak 2 dni po myciu samochodu miałem czarne felgi z przodu i dlatego kupiłem ate ceramic i jestem bardzo zadowolony z tych klocków a czy aż tak zaoszczędziłem ? Nie wielka różnica w cenie była między ori a oryginalne były dopiero w połowie zużyte a je wywaliłem i nie uważam żeby była jakaś kolosalna różnica w jakości między ori mało tego moim zdaniem są lepsze bo mam czyste koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten, który kupuje BMW po to, aby je serwisować w stodole na tanich zamiennikach. No, ale jeśli komuś nie przeszkadzają piszczące hamulce w marce premium, jak komuś nie przeszkadzają pokrzywione, wibrujące tarcze, jak komuś nie przeszkadzają hamulce, które po jednym przyhamowaniu tracą na 5 minut jakiekolwiek właściwości hamujące to spoko. Ale dla mnie taki ktoś jest zwykłym głupkiem, który ryzykuje życie nie tylko swoje i swojej rodziny, ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu i wg mnie takich powinno się izolować, a jeśli nawet nie izolować to przynajmniej głośno i wyraźnie mówić co się o takich osobach myśli. Jak cię przeraża cena wymiany hamulców (czy jakiegokolwiek innego serwisu) w BMW to może najwyższa pora zmienić markę. Fiaty też jeżdżą, a do tego można je serwisować za drobniaki z bocznej kieszeni.

 

:cool2:

 

nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.