Skocz do zawartości

żywotnośc klocków hamulcowych


teges

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest żywotność klocków hamulcowych w F31/F34. Po wymianie przednich na nowe, komputer pokazuje 40 tyś. Jakoś mało, w fordzie S-max zrobiłem na klockach 80 tyś. Czy może być tak, że czujniki pokazują zużycie klocków a fizycznie klocki są dalej dobre?
Liczy się tylko bmw!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po wymianie ostatnio pokazały nawet 80 000km, ale nie sugerowałbym się zbytnio wartościami czujnika, bo przed wymianą pokazywał 9000km, a po faktycznym zmierzeniu to niewiele klocka tam zostało i trzeba było wymieniać od razu. Nie powiem nic nowego - najwięcej zależy od stylu jazdy i charakterystyki tras pokonywanych (miasto vs trasa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje że tył muszę wcześniej wymienić od przodu. Tu 20tys a tam 40tys. Zastanawiam się czemu tak...

 

With mobilephone sent.

Pora zwolnić ręczny :mrgreen:

A tak na poważne to ja mam tak samo, nie wiem może to specyfika hamulców M, a może częstszej pracy kontroli trakcji na tylniej osi przy dynamicznej jeździe... sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc efekt czestego korzystania z aktywnego tempomatu, ktory reguluje predkosc tylko przez hamulce tylniej osi.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pokazuje przy przebiegu 21 tys. przód 44 tys. a tył. 50 tys. Mam hamulce M i często używam tempomatu aktywnego.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze korzystasz ze zwyklego z funkcja hamowania...

 

zrodlo moze w miare malo wiarygodne, ale na wp.pl korzystanie z tempomatu z funkcja hamowania pojawilo sie w liscie czynnikow najbardziej podwyzszajacych koszty eksploatacyjne. Czeste, czasami niepotrzebne hamowanie powoduje wzrost zuzycia paliwa. Dodatkowo tempomat dziala jedynie na jednej osi - tylniej - przez co konieczna jest znacznie czestsza wymiana klockow i tarcz.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja...

tylne wymieniałem po 58000 km - miałem jeszcze ze 2 mm ale wymieniłem ponieważ komputer pokazywał dziwne wartości...a przed trasa nie chciałem się denerwować

przednie przy 60500 km (info. j.w)

W obu przypadkach wymieniłem klocki na ATE :mrgreen:

Znam gościa który wymieniał tarcze i klocki przy 20 000 km..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też przód się chyba kończy powoli bo słyszę przy słabiutkim hamowaniu do świateł lekki pisk - komp pokazuje 1800 km.. on to robi po dystansie na ślepo czy patrzy rzeczywiście na czujniki i stan ?

 

Z tyłem jest jeeeszcze dużo. Generalnie każdemu powinien raczej wysiadać tył bo tam jest większość siły hamowania.

 

Co do tempomatu też używam non stop praktycznie - mam nie aktywny a wersję z hamowaniem - bez radaru, i hamuje mi bardzo rzadko.

Generalnie jeżeli różnica między obecną prędkością a nastawą nie przekracza 10 to wyhamowuje po prostu odejmując gaz, czasem włączy hamowanie odzyskowe, przy około delta 15+ w różnicy dopiero używa hamulca - przynajmniej ja tak zauwazyłem.

 

mam w tej chwili 44kkm i kończy się przód - wydaje mi się dosyć szybko bo jeżdżę raczej z głową ale pewnie niemiec z BMW co miał pierwsze 20kkm nie żałował ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.