Skocz do zawartości

gaz w x3 3.0i m54


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś może doświadczenia z gazem w x3 3.0i? czy warto zakłądać czy to profanacja auta? dużo jeżdzę i tak się zastanawiam czy warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kupiłem x3 3.0i i założyłem instalacje lpg na gazie zachowuje się rewelacyjnie ,o gazie tylko pamietam jak muszę zatankować przejechałem juz 60tyś ,dobra instalacja i bez problemu jeździsz ;-)

jeżeli chodzi o profanacje lpg w bmw to pamiętaj głupi jest ten co nie umie oszczędzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w swojej X3 z 2005 roku instalacje BRC P&D. To nie jest zadna profanacja, tylko poprostu sensowne rozwiazanie dla takiego potwora:) Za cala instalacja zaplacilem 4400zł wraz z montazem. Moge ją serdecznie wszystkim polecic bo sprawuje sie naprawde znakomicie. Calosc zakupiona i zamontowana w EGP w Warszawie. Tylko tankujesz i jezdzisz. :wink: http://www.facebook.com/pages/Energy-Gaz-Polska/158960360823065?v=photos&ref=sgm#!/album.php?aid=51151&id=158960360823065 tutaj mozesz zobaczyc zdjecia z instalacji ktore dodali na swojego fejbuka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej X3 z 2005 roku instalacje BRC P&D. To nie jest zadna profanacja, tylko poprostu sensowne rozwiazanie dla takiego potwora:) Za cala instalacja zaplacilem 4400zł wraz z montazem. Moge ją serdecznie wszystkim polecic bo sprawuje sie naprawde znakomicie. Calosc zakupiona i zamontowana w EGP w Warszawie. Tylko tankujesz i jezdzisz. :wink: http://www.facebook.com/pages/Energy-Gaz-Polska/158960360823065?v=photos&ref=sgm#!/album.php?aid=51151&id=158960360823065 tutaj mozesz zobaczyc zdjecia z instalacji ktore dodali na swojego fejbuka.

Pozdrawiam

 

Proszę podaj średnią ile pali na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 3.0si z gazem .Polski sterownik firmy STAG 300-6 premim który komunikuje się ze sterownikiem silnika podczas pracy na gazie.To powoduj że niema żadnej różnicy czy jadę na gazie czy na benzynie.Średnie spalanie gazu to 13-14l.Nie warto oszczędzać na instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jeździ X3 3.0 z automatem na gazie. REWELACJA. Montowane w Poznaniu w DomańskiGAZ przez poprzedniego właściciela. Dodam, że żona zawsze narzekała na moje "zapalniczki" że śmierdzi. Fakt na mieszalniku czasem capi. Tam jest dobra instalacja na wtrysku i nic nie capi, jeździ jak na benzynie, silnik mruczy rewelacyjnie więc niech mi ktoś powie po co mi diesel. Owszem 3.0 w dieselu jest trochę szybsze, ale ile to kosztuje w zakupie i jeszcze mały szczegół.Pali 13 litrów ropy. Siostra żony jeździ X3 2.0diesel. Mieszka w Austrii, auto kupione od pierwszego właściciela, wszystkie wpisy serwisowe i pali ropy 11 -12 litrów w mieście. I jest na manualu. A 3.0 w automacie z gazem pali w mieście 17 litrów gazu czyli po przeliczeniu uczciwym (nie na pół) 9,5 litra benzyny. To niech mi ktoś powie po co ma mi się telepać cały samochód stojąc na światłach, klepotać na zimno i tylko trochę ciszej na ciepło. A dodatkowo, żonka sobie wejdzie na stacje poczyta gazetę, a Pan z obsługi zatankuje. A jaka milutka jest ropa jak się ktoś nią chlapnie to warto samemu sprawdzić. Dobrze, że są teraz rękawiczki jednorazowe na stacjach.

 

Wiem, że jak ktoś jest miłośnikiem dzieseli to nie ma rozsądnych na niego argumentów. Ja wiem, że wysoki moment z samego dołu jest podniecający, ino krótko trwa i trza bieg zmieniać, a potem na ciąg jeszcze chwilkę poczekać ( no chyba, że ktoś do diesela potrzymanie turbo zamontuje :D ), a benzyna owszem nie cięgnie od 800 obrotów tylko od 1500, ale kończy na 7000, a nie 4500 -5000 w kakafoni dzięków.

 

Krótko. Nie czekać. Montować gaz (polecam tego Domańskiego z Poznania) i się cieszyć mniejszymi kosztami za kilometr. Dodam, że mniejszymi jak w dieselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pełnym zbiorniku lpg 120pln robię w mieście 220km, na trasie około 300km

 

to w mieście pali Ci ok 20l a na trasie ok 14,5 - w mieście strasznie dużo :(

 

mnie niestety narazie średnia wychodzi ok 18l (tak gdzieś 60/40 miasto/trasa)ale jutro jadę na regulację bo uważam że to za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości pod kątem znajomego -> jakie macie silniki w tych X3 3.0i (oznaczenie + moc) oraz jakie dokładnie instalacje LPG posiadacie w tych samochodach. A sam jestem ciekaw czy to silniki M54 231 PS takie same jak w moim E60 :)
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
ja mam w bagażniku za siedzeniami - 70l, w kolo pod spodem będzie wystawać poniżej zderzaka i dodatkowo jest to niezgodne z przepisami jak wystaje i fatalnie wygląda, z przeniesieniem aku za dużo roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja założyłem gaz 3 tyg temu i jestem jak na razie zadowolony. Co prawda na początku miałem problemy z niedziałającym cylindrem ale na forum LPG znalazłem osobę, która szybko znalazła przyczynę. Zbiornik mam podwieszany 42l. Aby go zamontować przenosiłem akumulator pod maskę. Niestety musiałem kupić nowy ponieważ tez z bagażnika się nie mieścił - tu znajdziesz opis:

viewtopic.php?f=86&t=170199

 

Pali mi średnio 18l w mieście, na trasie jeszcze nie sprawdziłem.

 

Zamontowana instalacja:

Stag 300+,

Wtryski HANA 2000 zielone

reduktor IG1 LR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w bagażniku za siedzeniami - 70l, w kolo pod spodem będzie wystawać poniżej zderzaka i dodatkowo jest to niezgodne z przepisami jak wystaje i fatalnie wygląda, z przeniesieniem aku za dużo roboty

 

Przeniesienie akumulatora zajmuje jakąś 1h. Dłużej niestety zachodzi w wycięciem wnęki na akumulator i wstawieniem płaskiej blachy. Tym już niestety musi się zająć blacharz. Ale efekt końcowy jest idealny: w bagażniku nie mam butli a zbiornik nie wystaje poniżej zderzaka. Jeżeli będzie taka potrzeba to mogę przesłać fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo poprosze o fotki - właśnie się zastanawiam czy by jednak nie wymienić tego zbiornika u siebie na ten podwieszany bo mam za mało miejsca w bagażniku. mcdr@o2.pl

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
sorki ze sie wtrącę,jeżdżę x5 3.0i z lpg,manual , stag+ ,pali mi po mieście 15-16 a w trasie prędkość do 110 12,5 ,powyżej 120 13,5 (biegi zmieniam przy około 3400,nie ciągnę przeważnie dalej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poprzednie auto było gazowe ze zbiornikiem 40l w m. koła zapasowego.

Jedyny mankament jak dla mnie to częste tankowanie, przy przebiegu 150 km praktycznie co dwa dni

a w trasie co 4 godziny :mrgreen:

a w tych kalkulacjach nie zapomnijcie ująć zauważalnego zużycia benzyny przu rozruchu zimnego auta,

najlepiej to widać jak masz pełen zbiornik, jeżdzisz niby na gazie a po kliku dniach wskazówka rusza do parteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.