Skocz do zawartości

gaz w x3 3.0i m54


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z szacunkiem.Jestem żółtodziobem na forum i również w posiadaniu x3 3.0i.Mam prośbę o informacje dotyczące instalacji gazowych do tego modelu.Jakie są najczęściej preferowane i które się sprawdzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest kilka możliwości, np. cały zestaw LR Omegas albo Prins, albo zestaw typu sterownik Stag Premium + reduktor 2 x Zavoli + wtryski Hana jakiś wyższy model. Lekko 4 koła na taki kombinowany zestaw. Oczywiście kombinowany nie znaczy zły, wręcz przeciwnie. No i najważniejsze dobry gazownik z prawdziwego zdarzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam patrze że zbiorni to jeden z większych problemów w tym aucie . Wygląda nato że jedyny rozsądny sposob to przeniesienie acu i zbiornik pod pojazdem.

 

sprawa nei jest taka prosta że przeniesiesz sam aku i po sprawie - musisz jeszcze wyciąć i zaspawać podłogę w bagazniku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie,to jest problem bo butla zajmuje sporo miejsca ale lepiej tak nic ciąc blache i przerabiać z aku z przodu. Zależy komu do czego jest miejsce potrzebne. Ja sobie wymysliłem że na większe wyjazdy kupie sobie taką kaste na relingi. Jest lekka,montaz 5 min samemu więc sprawa rozwiązana. Bez przerabiania i meczarni a ajk ktos na co dzień potrzebuje dużo przestrzenie w aucie to kupic E90 w kombi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci chodzi o N46 B20 to na pewno nie ma problemu. Mój deko mniejszy B18 chodzi pięknie na podtlenku. Oczywiście wtrysk EFi. Bo na razie na wtrysk bezpośredni nie ma sposobu :( Przynajmniej w motorach BWM, bo dla VAGin są sterowniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
no i stalo sie. mojej mamusce totalnie odwalilo tydzien temu zagazowalismy w tym calym egp x3 35i z 2010.. popmysr posrany ale niestety nie moja fura wiec nic nie moge zrobic... co do jazdy moge sie wypowiedziec ze straty nie istnieja w tej furze a zapiernicza jak dzika. dostaje od mamuski 100 i przejade sobie 2 razy dluzej jej fura niz wczesniej. troche glupota ale coz. najlepsze ze w energy staly jeszcze 645 doo zagazowania. pomysl jeszcze lepszy. ale z tego co wiem nie jest dla nich problemem to by zagazowac takie cos. jak narazie chodzi idealnie. zamontowalismy brc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Ja mam 3.0i manual z reduktorem Scorpion ST wtryski I-Tech komp Stag 300 premium. Butla 60l pod autem zamiast koła zapasowego wyszpachlowana i pomalowana na mat nie rzuca sie w oczy, lekko jest niżej od koła ale nie przeszkadza. Moja jazda to po mieście Bydgoszcz i okolice wyjazdy do Niemiec średnio pali mi 17l gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam . I z góry przepraszam ze moze nie potrzebnie zakladam nowy temat , ale nie moglem znaleźć info na temat gazu do mojej fury.posiadam e83 z 2004 od 2 tyg. Wsio pracuje oki . Przyspieszenie i reszta bajka ale musze zarzucić gaz i tu pytanko do klubowiczów . Chciałbym w miare dużą butlę bo spalanie mam średnio koło 15 l więc żeby chociaż ze 400 km zrobić na butli . Podrzućcie proszę co z butlą w kole i jaka reszta . Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju poki co za szybko zeby sprawdzic . Byl wymieniany ok 10 tys temu i widze na miarce ze jest ok 1' 3 stanu . Ze dwa razy zapalila sie żólta kontrolka od oliwy. Ale jutro mają wsio wymieniac wiec juz nie dolewalem. Tak slyszalem ze latwe do gazowania dlatego wziąlem tylko moze dokladniej jakie wtryski itd. Slyszalem o jakich barakudach ?? Cy cuś ?i jak to z tym przeniesieniem aku pod mache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu sie nie doczekalem . Ale oki . W czwaryek maja montowac . Stag q basic plus . Wtryski barracudy zbiornik 60 l z tylu za siedzeniem niestety ale w kolo za maly i by wystawal a jak mam tankowac co 200 km to bym sie wkurzal . A ze kufer i tak duzy a poki co rodzinka 2 plus 1 wiec bedzie luzik. Montuje w radomiu na kozienickiej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie wygląda to tak

 

auto x3 z 2004r 3.0i skrzynia manualna przebieg 194000km zakupione 08.11.2016r od polaka mieszkającego w Szwecji

 

pierwsze tankowanie weszło 66l pb95 i dobre 300zł zostawione na stacji

drugie tankowanie weszło 69l bb95 i znowu ból 300zł poszło

 

auto na pb95 pali 13l na 100km zasięg auta to 540km na zbiorniku

 

20.12.2016 założona instalacja gazowa w PITEC Poznań

http://www.pitec.pl/

Polecam 100% satysfakcji jest to moje drugie auto gazowane u nich

 

koszty 3900zł (warto się targować)

 

reduktor AC ROI 250

zbiornik STAKO 80l za siedzeniami gazu wchodzi 66l

układ sterujący STAG 6QMAX BASIC

listwa wtryskowa AC WO3 x6

wlew pełnowymiarowy pod klapką, przełącznik w popielniczce

 

pierwsze tankowanie weszło 66l gazu 143zł zostawione na stacji

drugie tankowanie tak samo

 

auto na gazie pali 15l na 100km zasięg auta to 440km na zbiorniku

auto w ostatnich mrozach po około 800m do 1000m przechodzi na gaz , latem będzie trochę wcześniej

silnik jest idealny do gazu każdy warsztat gazowy to potwierdzi

 

obecnie jazda autem wychodzi jak jazda osiołkiem x3 2.0d

już wiosną cena gazu zejdzie do około 1.60zł to nawet 1.9tdi w passacie wyjdzie drożej

robię 12 000km rocznie to instalka zwraca się po około 18 miesiącach

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne wiem gdzie Wy monetujecie swoje instalacje, że zbiornik macie albo w bagazniku albo trzeba akumulator przenosic do przodu. U mnie zbiornik jest w miejscu koła zapasowego, a wneka na akumulator jest nietknięta czyt. aku na swoim miejescu. Zbiornik mam z 60l pewnie. Spalanie 20l/100km wiekszosc po miescie, w trasie normalnie jadac ok. 15l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.