Skocz do zawartości

BMW E39 2002 530iA Kombi WBADS61060GV44178


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto lubi.

Jeździłem Audi: C4, C5, C6, D2. Szału na mnie nie zrobiło, poza D2 i jego silnikiem 4,2 :D

Mercedesami W: 123, 124, 126, 168, 169, 201, 140, 220, 251. Poza W168 i 169, reszta miała świetne zawieszenie :cool2:

Lecz żadne z powyższych aut nie dało mi tyle przyjemności z jazdy co BMW.

W nich czułem się najlepiej w środku z miejsca kierowcy:

e21 323 wspaniała :mrgreen: , e30 325 coupe, e36, e32, e34, e38, e39 :cool2: .

Co do e60 to różnie bywa: na trasie jest fajna ale w mieście lepiej jeździło mi się e39.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio również rozglądałem się za jakimś e39 ale patrząc na kretyńskie ceny tych aut chcę odpuścić temat. E39 to jednak auto zaprojektowane w połowie lat 90 i to widać coraz bardziej. Byłem ostatnio u znajomego który posiada mercedesa clk i audi a6, jedno i drugie kosztowało w okolicach 30tys. Po przejażdżce tymi autami doszedłem do wniosku, że e39 nie jest warte tych pieniędzy.

 

Bo BMW nie jest dla Ciebie, tych aut nie da się porównać bo są inne. Audi a6 dla mnie porażka cena/jakość w porównaniu z e39, jeździłem i jednym autem i drugim. Po BMW e90 szukałem nowszego auta i zależało mi dla odmiany na wygodzie/prowadzeniu i prezencji auta. Audi A6 poległo w konfrontacji z Passatem cc, nawet szkoda czasu żeby stawiać go w szranki z BMW 5 budżet miałem około 50k więc spokojnie oglądałem zadbane a6 w benzynie... Jeżeli porównujesz A6 z BMW e39 to co niby jest lepsze w a6 podaj konkrety... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pouczaj mnie mówiąc czy BMW jest autem dla mnie bo już trochę tych aut miałem, nigdy nie myślałem o zmianie marki na inną ale obserwując ceny aut sprzed lad kilku a teraz mam wrażenie, że wraz z wiekiem i przebiegiem trzeba za takie auto dać więcej, co jest zrozumiałe w przypadku np e30 ale nie e46 czy e39. Sorry ale jak oglądam ogryzki za 20-25 tys to średnio chce mi się przepłacać za śmigło na masce tym bardziej, że do igiełek z opisów sporo im brakuje. Co do porównania A6 C6 do e39- uwielbiam BMW serii 5 ale prawiąc, że jest autem lepszym to jakby głosić wyższość kaset VHS nad płytami DVD. Kolejna sprawa która razi w BMW- nawet opel astra ma lepsze audio. Pewnie każdy na tym forum jest miłośnikiem BMW ale pasja to nie fanatyzm, trzeba pozostać obiektywnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od mniej więcej 3lat bardzo zadbane, bezwypadkowe i mocne sztuki e39 już tylko drożeją i tego nie zmienisz choćbyś tutaj jęczał z tego powodu cały miesiąc. Nie czujesz bluesa dlatego jesteś w tej kwestii tak zniesmaczony :wink:

Najświeższy przykład z wczoraj

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234644792&isSearchRequest=true&colors=WHITE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&daysAfterCreation=3&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C74%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67%2C70&makeModelVariant1.modelGroupId=22&pageNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pouczaj mnie mówiąc czy BMW jest autem dla mnie bo już trochę tych aut miałem, nigdy nie myślałem o zmianie marki na inną ale obserwując ceny aut sprzed lad kilku a teraz mam wrażenie, że wraz z wiekiem i przebiegiem trzeba za takie auto dać więcej, co jest zrozumiałe w przypadku np e30 ale nie e46 czy e39. Sorry ale jak oglądam ogryzki za 20-25 tys to średnio chce mi się przepłacać za śmigło na masce tym bardziej, że do igiełek z opisów sporo im brakuje. Co do porównania A6 C6 do e39- uwielbiam BMW serii 5 ale prawiąc, że jest autem lepszym to jakby głosić wyższość kaset VHS nad płytami DVD. Kolejna sprawa która razi w BMW- nawet opel astra ma lepsze audio. Pewnie każdy na tym forum jest miłośnikiem BMW ale pasja to nie fanatyzm, trzeba pozostać obiektywnym.

 

 

Nadal nie podałeś konkretów... Po za tym e39 można porównać z audi a6 c5 a nie z a6 c6, a6 c6 to porównać można do e60... Dodatkowo jak kupisz dobrze wyposażone BMW to gwarantuje Ci że audi będzie dużo lepsze niż w Oplu :mrgreen:

Nie jestem fanatykiem jak widzisz w zdjęciu profilowym, ale BMW to raczej klasa Mercedesa i Lexusa a nie audi więc normalne że będzie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pouczaj mnie mówiąc czy BMW jest autem dla mnie bo już trochę tych aut miałem, nigdy nie myślałem o zmianie marki na inną ale obserwując ceny aut sprzed lad kilku a teraz mam wrażenie, że wraz z wiekiem i przebiegiem trzeba za takie auto dać więcej, co jest zrozumiałe w przypadku np e30 ale nie e46 czy e39. Sorry ale jak oglądam ogryzki za 20-25 tys to średnio chce mi się przepłacać za śmigło na masce tym bardziej, że do igiełek z opisów sporo im brakuje. Co do porównania A6 C6 do e39- uwielbiam BMW serii 5 ale prawiąc, że jest autem lepszym to jakby głosić wyższość kaset VHS nad płytami DVD. Kolejna sprawa która razi w BMW- nawet opel astra ma lepsze audio. Pewnie każdy na tym forum jest miłośnikiem BMW ale pasja to nie fanatyzm, trzeba pozostać obiektywnym.

 

 

Nadal nie podałeś konkretów... Po za tym e39 można porównać z audi a6 c5 a nie z a6 c6, a6 c6 to porównać można do e60... Dodatkowo jak kupisz dobrze wyposażone BMW to gwarantuje Ci że audi będzie dużo lepsze niż w Oplu :mrgreen:

Nie jestem fanatykiem jak widzisz w zdjęciu profilowym, ale BMW to raczej klasa Mercedesa i Lexusa a nie audi więc normalne że będzie droższe.

 

przy swoim porównaniu kierowałem się kwotą za którą szukam e39 i podobnymi pieniędzmi za które znajomi kupili auta innych marek. Ponadto w ostatnim czasie gro moich znajomych którzy byli entuzjastami BMW, przesiedli się na inne auta.

Inna sprawa, że sprawa nowej akcyzy sporo na rynku namiesza i rynek aut typu e39 skurczy się znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_bzyk jak jakieś sensowne a6 c6 z początkowych lat produkcji z mocną benzyną powyżej 190 ps zaczyna się od 35 tyś, to rozumiem że porównywałeś je do e39 za 35 tyś zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się bo było to jedyne BMW z sensownym silnikiem od właściciela a nie komisu w mojej okolicy. Wrzuciłem bo rozkodowany vin był dla mnie zastanawiający. Ale co to ma do rzeczy?

PS. Serio zapamiętujesz większość wątków na forum? Kilka razy widziałem jak przywołujesz tematy czy fury sprzed roku, pamięć godna pozazdroszczenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeden szuka auta do jazdy, drugi szuka auta do garażu- rozróżniajmy.

Czyli szukasz e39 540i w stanie "do garażu" w cenie "do jeżdżenia" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E39 jest tak, że jak już znajdziesz dobrą sztukę w M-pakiecie lub doprowadzisz do fajnego stanu to zwyczajnie zaczyna się robić szkoda tytłać ją na co dzień.

Nie dotyczy to jednak kombiaczy, diesla czy benzyn < 3,0 l :mrgreen:

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.