Skocz do zawartości

Słabe światło reflektorów, czy to normalne?


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

ostatnio spaliła mi się zarówka świateł mijania więc kupiłem 2 nowe osram (dałem cos kolo 80zł), zamontowałem z trudnościami bo nie mogłem dokrecic dobrze tego kapselka zabezpieczającego i ku mojemu zdziwieniu moje swiatła mijania są mega krótkie nic nie widac, regulacja elektryczna działa więc nie mam pojęcia co sie stało, podmieniałem zarówki na inne i dalej to samo :( przed wymianą zarówek było o niebo lepiej swiatła swieciły znacznie dalej co mogło sie stać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie można ją założyć odwrotnie z tego co pamiętam tylko, że wtedy wydaje Ci się, że są zamontowane jak trzeba, ale tak nie jest. Sprawdź jeszcze raz zamontowanie, a przede wszystkim porównaj moc starych i nowych żarówek, może tu jest problem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc taka sama :cool2: dzięki panowie za odpowiedzi mam nadzieje ze macie racje jutro bede walczyć :cool2: a juz myslałem ze cos ułamałem i lapy nie podnoszą sie do gory jak wczesniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem odpowiedzi..

Mam pewien dylemat donośnie zbyt słabego oświetlenia drogi przez moje lampy. W praktyce wygląda to tak ze jadac po ciemku poza miastem szczególnie teraz gdy ciemno jest o 16:00 ;) jestem wręcz zmuszony do włączenia halogenów przeciwmgłowych ponieważ widoczność jest lekko mowiac tragiczna, momentami az niebezpiecznie słaba. Lampy mam ori soczewkowe białe jak poniżej na zdjęciu. Żarówki H7 ori Philips WhiteVision chyba 75zl za komplet wiec dobre. Reflektory byłem w autodetailingu odnowić wiec sa niemal przezroczyste jak nowe. Kolor swiatel sam w sobie mi nie przeszkadza ale w praktyce sa fatalne. Mogę zalozyc ksenie żeby poprawić widoczność tylko czy lampa a raczej soczewka jest taka sama. Czy macie jakies doświadczenia z tym związane? :cry2:

Sprawdzałem żarówki mam zamontowane prawidłowo.

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wszystko jest na miejscu, znalazlem fotke ktora mniej wiecej pokazuje jak swieci https://xantor.flog.pl/wpis/3758203/uroki-jazdy-samochodem-noca-na-tylnim-siedzeniu-#w

chcialem zrobic u siebie fote ale taka gołoledz jest ze nie wyjade ;p

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie soczewki świecą identycznie wiec odbłyśniki sa raczej ok. Gdybym założył xenon to wiadomo ze widziałbym lepiej bo od tego one są tylko z drugiej strony nie chce mi się zmieniać oryginału i zakładać jakąś chine która mi padnie na autostradzie w nocy :wink:

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie mam soczewki i założone tungsram +120, świecą rewelacyjnie. Kiedyś miałem okazję jechać przed moim autem (żona je prowadziła) to dają konkretnie :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie soczewki świecą identycznie wiec odbłyśniki sa raczej ok. Gdybym założył xenon to wiadomo ze widziałbym lepiej bo od tego one są tylko z drugiej strony nie chce mi się zmieniać oryginału i zakładać jakąś chine która mi padnie na autostradzie w nocy :wink:

Nie rozumiesz jesli soczewki sa :mad2: to zalozenie nic nie polepszy.Za jakos swiatla odpowiadaja odblysniki.....A skoro uwazasz ze znasz sie lepiej to po co w ogole zakladasz temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
po to by przeczytac czy warto cos z tym robic. narazie odpuscilem temat, wczesniejsze samochody mialem z xenonem stad porównanie i mysle ze zbyt duzo oczekuje od zwyklych H7. Jak bedzie jeszcze gorzej założe jakies dobre HIDy 6000K i listwy z zaslepkami spryskiwaczy bo montowanie calego systemu sprysków jest drogie i pozbawione sensu (gó*** myją ;P) powiedzialbym ze bardziej syfią przód zaciekami lampy maske i nadkola a biorą płynu jak głupie.

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Kupiłem auto z fajnie wygladajacymi lampami z soczewkami ale widać że to jakiś chinol. Bardzo słabe światło w nocy praktycznie zlewa się ze światłem latarni, cudowalem z różnymi zarowkami i nic. Będę coś z tym robił podzielę się jeśli mi się coś uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup ori lampy + porządna żarówka, czyli np. tungsram +120 i zobaczysz różnicę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.