Skocz do zawartości

Fotele sportowe


borut6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161215/b5a86a02bed1167026159b8d4f991d63.png

 

Screen z instrukcji. Da sie przeciez w kazdym zakresie siedzisko wyregulowac :) Obojetnie czy reczna czy elektryczna regulacja.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja D za szeroka jest :-). Chodzi mi o te boczki przy siedzisku, a ich wyregulować się raczej nie da...

 

Jak dla mnie gora i dol sa za malo obszerne..o ile gora jest na styk przy rozszerzonych boczkach na maxa ...to dol jest do pupy...zdecydowanie za waski rozstaw i wbija sie przez to w zewnetrzna czesc ud ..i to nie tylko moja opinia..

Poza tym uwazam ze swietnie podpieraja plecy i ledzwia...to pierwsze idace raczej w twardosc fotele przy ktorych moj problematyczny kregoslup dobrze sie czuje..

 

Wystarczyloby tylko dac szersze boczki na siedzisku i byloby perfect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się nie mieści w sportowych fotelach BMW, to niestety może zapomnieć o Lambo, Ferrari, nie mówiąc już o fotelach sportowych jak np. W Focusie RS.

Te z BMW zawsze wydawały mi się optymalne, tzn. z lekkim zapasem, a małego tylka nie mam.

 

Czy we wszystkich modelach one są identycznych rozmiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje Wam się, że fotele sportowe są nieco za wąskie ? Jak jedziecie długą trasę czy nie odczuwacie dyskomfortu ?

 

Najdłuższa trasa to 6 godzin i nie czułem dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę przeboleć tych boków, bo wbijają mi się w lewe udo, a jestem szczupły.

O ile ktoś ma automat to pewnie nie przeszkadza, ale operując sprzęgłem mam lewe udo oparte o ten boczek i w dłuższej jeździe to przeszkadza. Największy mankament tego fotela jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam manuala i sportowe fotele oraz 187 cm wzrostu, 86 kg wagi. Jak dla mnie są idealne. Nic się nie wbija, wszystko trzyma idealnie. @GMike może masz jakąś dziwną pozycję za kierownicą. Jedyny problem jaki przychodzi mi do głowy dot. tych foteli to, że narzeka na nie moja dziewczyna. Ma 158 cm wzrostu więc pompowane boczki wbijają się jej w ramiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doswiadczen z poprzednich generacji przyjelo sie, ze standardowe fotele w trojce sa niewygodne i warto zainwestowac w sportowe. Szukalem dlugo auta ze sportowymi fotelami, ale nie udalo sie nic znalezc. Mam obecnie luxury line ze standardowymi fotelami i podparciem odcinka ledzwiowego. Na dluzszych trasach siedzi sie bardziej komfortowo niz w poprzednim sport line ze sportowymi fotelami. Po przejechaniu 200 km w sportowych fotelach dretwiala mi prawa noga, niezaleznie od tego jak probowalem ja ulozyc. Mam 180 cm wzrostu, jestem szczuply (jeans W32), waze okolo 100 kg i mam typ sylwetki, ktora rurkowcy potocznie nazywaja karkiem :)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fotele sportowe są super, choć minimalnie z płytkie (>190cm/86kg). Jedyny mankament z boczkami jaki trochę mi przeszkadza to wąskość fotela sportowego na krańcu siedziska, tj. gdy lewą lub prawą nogę chciałbym zgiąć lub przesunąć do boku. Natomiast nie jest to coś, przez co narzekałbym na fotel. Zwykłe fotele były dla mnie trochę jak taborety (szczególnie z wyglądu), ale to już jest kwestia czysto subiektywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. @GMike może masz jakąś dziwną pozycję za kierownicą.

Używam sprzęgła, a jak nie używam to trzymam nogę na tym podnóżku z lewej.

Jak za długo tam jest- np. na autostradzie, to ten bok siedziska (idący w górę) wbija się w udo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla mnie (z lekką nadwagą) sportowe były za ciasne. Więc tylko normalne fotele. Poprzednio w isi miałem pół sportowe i to było super - w sam raz. Nie wiem czemu bmw tak nie robi.

Odcinek lędźwiowy to podstawa na dłuższe trasy

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To i ja dorzucę,spostrzeżenie nastolatka :wink: .

Ja również odczułem dyskomfort, pomimo max. rozszerzenia skrzydełek dla mnie górą za wąskie.Z tego powodu niestety zmiana planowanych sportowych na zwykłe. W obecnym E61 mam sportowe, są szersze, nie mam żadnego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fotele sportowe są super, choć minimalnie z płytkie (>190cm/86kg). Jedyny mankament z boczkami jaki trochę mi przeszkadza to wąskość fotela sportowego na krańcu siedziska, tj. gdy lewą lub prawą nogę chciałbym zgiąć lub przesunąć do boku. Natomiast nie jest to coś, przez co narzekałbym na fotel. Zwykłe fotele były dla mnie trochę jak taborety (szczególnie z wyglądu), ale to już jest kwestia czysto subiektywna.

 

Niestety faktycznie uciska w łydkę, wbija się narożnik jak tylko bardziej chcesz odstawić nogę. W krótkich trasach to nie problem ale na długich potrafi zirytować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sportowe fotele, ogólnie wygodne, ale poprzednie sportowe w a5 były wygodniejsze.

w f30 na dłuższej trasie, prawa noga niestety coś się źle układała.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.