Skocz do zawartości

Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.


NumB-3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie kolegów. Mam do Was kilka pytań. W ciągu miesiąca jakaś szuja dwa razy otarła mi lakier. Pierwszy delikatnie na zderzaku przednim a teraz niedawno prawe tyle drzwi (otwierając swoje na parkingu). Problem jest taki że nie mam sprawcy a AC pozwala mi tylko raz w roku zgłosić szkody bez straty zniżek, dlatego czekam do ostatniego miesiąca roku rozliczeniowego.

 

1. Jak mogę doposażyć swoje auto w alarm. Czy ktoś może polecić jakiś system zwiększający bezpieczeństwo może być fabryczny lub inny. Na co muszę zwrócić uwagę ? Lub do kogo powinienem sie udać. Mieszkam niedaleko Częstochowy mogę dojechać ponad 100 więcej km do celu.

 

W samochodzie mam dostęp komfortowy, wszystko z kluczyka tylko alarmu brak.

 

2. Co myślicie o kamerce z czujnikiem na podczerwień. Która wykrywa ruch i nagrywa na postoju. Czy posiada ktoś takie rozwiązanie ?

 

Jak w ogóle się ustrzec przed takimi niedbalcami i złośliwcami ? Zależy mi by choć mieć jakiś dowód dla ubezpieczyciela.

 

Z góry dziękuje koledzy za porady bo aż mnie Serce boli jak ktoś niszczy moje oczko w głowie a ja zawsze stratam się uważać na cudze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepsze - ustawić przełącznik na obd2 - tanie i gniewnie. ))) Kiedyś stawiał na f15, nacisnął przycisk - brak komunikacji z auto, przeszedł w inne położenie - pojawiła się komunikacja. Wszystko jest proste. I przełącznik można ukryć wszędzie.

I prąd nic nie bierze, akumulator nie rozładowuje się. Bomba .)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to bardzo dobre rozwiązanie. co w przypadku gdy ktoś znów pierdyknie mi złośliwie w auto ? Alarm wykrywa uderzenie drzwiami na parkingu ? Czy zostaje mi tylko kamera pokładowa z czujnikiem ruchu. To

Bardzo ważne by mieć dowód sprawcy w roszczeniu odszkodowania i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze dosyc sporym gabarytowo F34 z alarmem fabrycznym. Auto zajmuje sporo miejsca na parkingu i po dwoch latach mialo sporo wgniecen i zarysowan. Szczegolnie po wyjezdzie do Wloch, gdzie parkingi sa wymierzone na fiata panda. Alarm fabryczny nie reaguje na takie uszkodzenia.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajna sprawa. Nie wiedziałam, że BMW ma coś takiego w ofercie. Tylko taki rejestrator też nie rozwiązuje problemu, bo robi zapisy tylko podczas jazdy.. czy się mylę?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać ma czujnik ruchu. W podobnej cenie widziałem bardzo zaawansowane urządzenia na różnych rankingach. Najważniejsze by uchronić się przed złośliwcami. Może pamiętacie znany filmik jak czarnoskóry ojciec jadąc wózkiem porysował Astona Martina. Tutaj urządzenie sprawdziło się w 100%.

 

Ogólnie temat jest bardzo ciekawy i mało poruszany na fotach Bmw. A warto wg mnie chronić nasze samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje cały czas, ma czujnik ruchu.Działa też jeśli nie ma cię w aucie i nagrywa otoczenie po wykryciu ruchu wokół auta.

 

Ta kamera jest o tyle fajna że nie ma problemu z ładowarkami, plątającymi się kablami a przede wszystkim można założyć do auta na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłbym zainteresowany także cena takie zestawu ile to wyszło czy można to bez problemu samemu zamontować ?

 

 

Jeszcze jedno czy jest coś co zwiększa kat rejestracji obiektywu. Bo zakres 120 stopni może nie wychwycić kogoś kto podejdzie z boku i uszkodzi cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie zamontowałem bo śpieszyło mi się z odbiorem auta, ale zrobię to na pierwszym przeglądzie. Ma to 2 moich kolegów i spisuje się rewelacyjnie. Dobrze odstrasza na postoju migająca dioda jak zaczyna nagrywać, nie da się nie zauważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam coś takiego i polecam:

 

https://www.blackvue.com/

 

Nagrywa na postoju i jest mniejsze niż ta kamera z ekranem od bmw. Wadą jest słona cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w 20 mon gość mówi że nie jest to detekcja ruchu. Jakaś inna może? Sam się rozglądam bo ostatnio jakiś CH... dzwi mi obił ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

kupiłem tą kamerkę, po nowym roku zamontuję i zdam relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mogę się jutro zorientować, bo sam jestem ciekaw co odcinają. W F30 jest kilka opcji na odcięcie zapłonu, najlepiej chyba odcinać rozrusznik.

 

Co do obić parkingowych, to najlepszą metodą jest odrzucenie lenistwa i stawianie samochodu daleko, daleko na końcu parkingu, gdzie już nikt nie staje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.