Skocz do zawartości

Ogrzewanie lusterek


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

U żony w X3 nie działa ogrzewanie lusterek. Zacząłem szperać w necie i wyczytałem że jak auto niema halogenów to może też nie mieć grzanych lusterek, prawda to? Czy da rade sprawdzić bez wyjmowania szkła lusterka czy są grzane czy nie?

Który bezpiecznik odpowiada za lusterka?

Druga sprawa jak by jednak nie były ogrzewane to da radę w jakiś prosty sposób "doposażyć" w oryginalne ogrzewane lusterka? Czy trzeba kombinować z matami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Halogeny nie mają związku czy lusterka są grzane czy nie .

Najlepiej zdjąć i zobaczyć czy są kable

viewtopic.php?f=101&t=307150

Jeśli nie masz podgrzewanych - doposaźenie nie jest trudne nie wymaga dodatkowych modułów grzanie jest wpięte do napięcia po zapłonie .

Lusterka grzeją zawsze czy ciepło czy zimno.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka grzeją zawsze czy ciepło czy zimno.

 

czy aby na pewno? Nie przypadkiem jak napisał kolega wyżej że poniżej +3st? Bynajmniej w mojej grzeją dopiero poniżej 3st C

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypisuj głupot ok?Tylna szyba nie ma z tym nic wspólnego.Lusterka grzeją automatycznie przy +3 akurat w e83 lub jeśli pada deszcz ale to zależy od czujnika deszczu .W każdym innym przypadku to automat.

Kiedyś nawet chcieliśmy to inaczej zakodować ale nic nie dało się

Edytowane przez sfinks311
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka rozpoczynają grzanie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i nie musi byc +3 stopnie bo działają także latem/wiosną/jesienią np. gdy sa "zarosiałe" "zaparowane" - wystarczy właczyć ogrzewanie tylnej szyby i rosa schodzi

 

:nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lusterka grzeją zawsze czy ciepło czy zimno.

To dotyczyło mojej poprzedniej e39 i myślałem źe nic nie zmienili w tej sprawie.

"matadorRS" zdejmij szkło - minuta pracy i będziesz wiedział wszystko.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ciekawa sprawa. Ja mam najzwyklejsze lusterka - bez składania i fotochromu i myślałem ze nie mam ogrzewanych. W innych samochodach spotkałem sie ze na lusterkach jest wygrawerowany taki znaczek parującej szyby. U mnie takiej brak.

 

sfinks czy możesz potwierdzić, ze nawet w tych najprostszych szkłach jest grzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....to standard i nie występuje jako doposażenie.Być może można było z tego zrezygnować na etapie zamawiania auta ale tego nie wiem.Taka sama sytuacja występuje w serii "1" i X1.Ogrzewanie lusterek nie jest regulowane w żaden sposób więc użytkownik przypuszcza ,iż tego nie ma.Nie ma znaczenia rodzaj lusterek

Temat był tyle razy przez ostatnie lata wiele razy na forum ,że wystarczy poszukać

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jest tak samo jak w E46 że grzeją tylko razem z tylną szybą. Dla tego wydawało mi się że nie grzeją, wyjechałem z myjni włączyłem ogrzewanie (bylo z +6oC) i myślałem że będą Ciepłe. Teraz jest minus wiec jutro każe zobaczyć zonie czy grzeją. ;)

Jak nie zdejmę szło będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba w każdym BMW tak jest z lusterkami.

Z kolei grupa VW ma oddzielny włącznik grzania lusterek przy ich sterowaniu.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka rozpoczynają grzanie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i nie musi byc +3 stopnie bo działają także latem/wiosną/jesienią np. gdy sa "zarosiałe" "zaparowane" - wystarczy właczyć ogrzewanie tylnej szyby i rosa schodzi

 

:nienie:

Koledzy bez emocji ,nie jestem palcem robiony ,jestem automatykiem od 30 lat, pracowałem przez wiele lat przy elektromechanice samochodowej tak osobówek jak i ciężarówek zresztą do dziś mam z tym do czynienia poniewaz często jeszcze pomagam kolegom z warsztatów za ścianą .....

Wymieniałem latem wkład lusterka w moim bmw ( mata uległa uszkodzeniu) i w 100 proc stwierdzam że ogrzewanie lusterek w moim aucie działa po włączeniu ogrzewania szyby tylnej i nie zależnie od temperatury otoczenia. Nie róbcie ze mnie głupka, nie wspomnę o chamskim zabanowaniu/zbanowaniu mojego konta ( nie wiem przez kogo - zostałem odblokowany przez administratora). U mnie na pewno nie grzeją automatycznie i instalacja na pewno nie jest przerabiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacek1965:

 

Zawsze był automat kolego niezależnie ile lat jesteś automatykiem.Nie podważamy Twojej wiedzy tylko ja siedzę w BMW już długo i wszystkie tak miały.Widocznie Twoja to jakiś inny przypadek i nie umiem tego wytłumaczyć.

Temat już był wiele razy wałkowany i nawet ASO potwierdziło wszystko .No prawie wszystko:):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka rozpoczynają grzanie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i nie musi byc +3 stopnie bo działają także latem/wiosną/jesienią np. gdy sa "zarosiałe" "zaparowane" - wystarczy właczyć ogrzewanie tylnej szyby i rosa schodzi

 

:nienie:

Koledzy bez emocji ,nie jestem palcem robiony ,jestem automatykiem od 30 lat, pracowałem przez wiele lat przy elektromechanice samochodowej tak osobówek jak i ciężarówek zresztą do dziś mam z tym do czynienia poniewaz często jeszcze pomagam kolegom z warsztatów za ścianą .....

Wymieniałem latem wkład lusterka w moim bmw ( mata uległa uszkodzeniu) i w 100 proc stwierdzam że ogrzewanie lusterek w moim aucie działa po włączeniu ogrzewania szyby tylnej i nie zależnie od temperatury otoczenia. Nie róbcie ze mnie głupka, nie wspomnę o chamskim zabanowaniu/zbanowaniu mojego konta ( nie wiem przez kogo - zostałem odblokowany przez administratora). U mnie na pewno nie grzeją automatycznie i instalacja na pewno nie jest przerabiana.

W mojej X1 nie grzeją po włączeniu szyby dopiero ponizej +3, włączanie szyby nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.