Skocz do zawartości

E91 320d trzęsie po uruchomieniu po nocy


pioter33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może paliwo marne zostało zatankowane

Tankuje na shellu, zimą nie schodzę by w baku było poniżej 20 litrów. Od końca grudnia do każdego tankowania dolewam zgodnie z zaleceniem 1 ml na litr depresatora Black Arrow Skydd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem tego samego zdania, pisałem o tym na poprzedniej stronie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś może wspominane świece? Zmieniło się coś?

 

Nie zmieniałem, auto jeszcze jednego dnia przy -2 ledwo co odpalało a na drugi dzień przy -1 odpaliło od strzała. Teraz przy temperaturach w okolicy zera pali bez zająknięcia czy zabujania autem. Dziwne to trochę. Sprawdzałem czujnik temperatury w dolocie, był zalepiony olejem i jak pisałem w innym poście na samym zapłonie pod inpą pokazywał temp -50 stopni, po uruchomieniu pokazywał rzeczywistą temperaturę. Nie wiem czy to on nie powoduje jakichś problemów, ale póki co pali wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja niestety dalej po zimnej nocy przy uruchomieniu mam obroty na poziomie 1000. Dopiero po pewnym czasie spadają do 750 ;)

Sterownik miałem wymieniony, świece żadnego błędu nie pokazują, ale może w tym problem?

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Rozumiem ze to nie ty diagnozą się zajmujesz?

Czy masz błędy na kompie. Znaczy podłączając go pod program do BMW ista lub inpa lub na relefon bimmer-tool?

Druga sprawa. jak wygląda pobór pradu przez świece. Najłatwiej to sprawdzić w bimmer-tool EXPERT. W darmowej wersji chyba tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Zmagam się z telepaniem silnika po nocny. Niekoniecznie musi być 0. Przy +5 czy +10 też potrafi telepać.

Świecie wymienione, sterownik ok - INPA żadych błędow nie pokazuje.

Dodatkową usterką jest znikający olej w ilościach 1l na 2000-2500km. Podejrzewam uszczelniacze zaworowe, ewentualnie pierścienie.

Olej ścieka na tłoki co powoduje jego przepalanie (niebieski dymek 2-3s po odpaleniu, później cisza) i telepanie silnikiem.

Nie wiem czy moja teoria się potwierdzi, ale jestem umowiony pod koniec miesiąca na diagnozę do chłopaków, którzy zajmują się tylko BMW. (Niezależny serwis BMW Auto Centrum Smardzewski w Gliwicach)

Sprawdzą kompresję i zapewne do czegoś dojdą.

Turbo zregenerowane - hybryda(txperformanceturbo pod Wrocławiem)w świetnym stanie. Odma OE nowa, wtryski regenrwoane w Stalowej Woli w Boschu - mają już co prawda 4 lata (Auto kupione przeze mnie w 2017r.)

Na hamowni wyszło 163KM 340Nm - fabryka (M47n2). DPF OFF (poprzedni właściciel) EGR OFF, kolektor zmieniony od wersji 318D - fabrycznie bez klapek - za mojej kadencji. Teraz 200KM, 430Nm = A TU TAKIE HOCKI KLOCKI

Paliwo zawsze BP Ultimate. Kontrolka od grzania świec czasem się pojawi czasem nie... Przeczytałem cały temat i może faktycznie to ten przewód plusowy od sterownika ?

Olej to pewnie osobna usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.