Skocz do zawartości

330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.


czarekwal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Piszę tu bo już nie mam siły do swojego auta :( Pacjent to e46 330ci w automacie. Postaram się opisać wszsytko co zaobserwowałem, dokładnie i starannie.

- auto w automacie z sekwencją prinsa, przyspieszenie na benzynie 0-100km/h to 9,5-10 sek. Na gazie myślę jeszcze więcej. Jeżeli przełączę na manual 5 bieg i jadąc ok 120km/h auto leeedwo przyspiesza i co dziwne ekonomizer pokazuje spalanie tylko na poziome 14-15litrów ( wydaje mi się że powinien go zamknąć śmiało)

- Cały dolot z przepływomierzem sprawdzone jest ok, świece i cewki wymienione, rozrząd ustawiony na nowo, nie ruszałem jeszcze vanosów, czujniki ok, wymieniony położenia wałka na ori.

- raz na jakiś czas poszarpuje mi skrzynia i ma dziwne zachowania( może to być przyczyna że jeździ w trybie awaryjnym i ogranicza moc)

- spalanie oleju 1 litr na 1000km ( odma ok) auto nie kopci ! Spalanie gazu przy jezdzie w trasie 120-140km/h 16-17 litrów!

- CO dziwne jeszcze przed ustawieniem rozrządu sprawdziłem kompresję... Auto miało po 10,5 bara na 5 cylindrach a na pierwszym 10 barów, nie wiem jaka powinna być dokładna zdania sa podzielone. Wg mnie trochę za mało... ale jeżeli coś byłoby nie tak to powinien miec na jednym czy dwóch np 8 a nie po równo praktycznie.

- aa wymieniłem jeszcze filtr paliwa nic nie dało, i obstawiam ze to raczej nie pompa bo na gazie jest to samo .

 

Ogólnie chyba skończy się na wymianie słupka :( jezeli ktoś miał coś podobnego prosiłbym o jakies wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie posiadasz wartości korekt STFT/LTFT? Sondy żyją? Co z katalizatorami? Czy przypadkiem świece nie są czarne (odma, uszczelniacze)? Czy wyświetla się ciągle Getriebenotprogramm? Kompresje mierzyłeś z próbą olejową czy bez? 10.5 bar to nie tragedia, choć mało. Na początek polecam skasowanie adaptacji, sprawdzić zachowanie auta tylko na benzynie, nastepnie wizyta na analizatorze spalin, diagnostyce komputerowej. Sprawdź koniecznie poziom oleju w skrzyni, być może jeszcze nie jest za późno! Zrób porządek z benzyną, następnie ustaw gaz.

 

Spalanie w trasie dość wysokie, jednak zależne mocno od charakterystyki terentu i kierującego. Tylko raz osiągnałem spalanie 20l LPG na trasie, choć wolno nie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w aucie jakie mi wyskoczyły to: wał rozrządu zaworu wylotowego vanos nie została osiągnięta poycja końcowa oraz błąd w skrzyni czujnik temperatury oleju w skrzyni automatycznej atf. Czy ten błąd vanos może aż tak mieć wpływ na kompletny brak mocy ? Po skasowaniu od razu go wywala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Posiadam Bmw E46 330i z 2001 roku. m54b30 Beatka posiada instalacje gazową. Mam taki problem, że brakuje jej troszkę mocy tzn muli ją trochę. Na zimnym silniku jak się ja odpala bardzo delikatnie falują obroty ale jak się zagrzeje to jest lepiej. W dodatku od czasu do czasu wyskakuje w niej błąd od instalacji gazowej czy to jest normalne czy ma tego nie być? Auto na gazie jedzie trochę gorzej. Kolega podpinał mi pod komputer i wykrył błąd czujnik wału rozrządu przy zaworze wydechowym. Co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Jakie posiadasz wartości korekt STFT/LTFT? Sondy żyją? Co z katalizatorami? Czy przypadkiem świece nie są czarne (odma, uszczelniacze)? Czy wyświetla się ciągle Getriebenotprogramm? Kompresje mierzyłeś z próbą olejową czy bez? 10.5 bar to nie tragedia, choć mało. Na początek polecam skasowanie adaptacji, sprawdzić zachowanie auta tylko na benzynie, nastepnie wizyta na analizatorze spalin, diagnostyce komputerowej. Sprawdź koniecznie poziom oleju w skrzyni, być może jeszcze nie jest za późno! Zrób porządek z benzyną, następnie ustaw gaz.


Spalanie w trasie dość wysokie, jednak zależne mocno od charakterystyki terentu i kierującego. Tylko raz osiągnałem spalanie 20l LPG na trasie, choć wolno nie jeżdżę.

 

10.5 to już jest tragedia, minimalna nominalna wartość kompresji uznawana przez producenta to 10, a w pełni sprawny silnik ma 14.

 

Witam, od jakiegos czasu szukam powodu braku mocy, ma ktos jakis pomysl?

M54B30 wynik na hamowni to zaledwie 205km i 260nm

https://ibb.co/W3Vmfz7

 

Oleju ci ubywa? Generalnie jak poczytasz posty wyżej to przyczyn może być wiele. Katalizator może być problemem, pierścienie które (może) trzeba wymienić, możliwe że razem z uszczelniaczami zaworowymi. Niesprawna przepływka, problem z sondami, pompa paliwa i pewnie wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.