Skocz do zawartości

X5 3,5xd USA 5UXFF0C52ALT84068


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x5-xdrive35d-bezwypadkowe-navi-panorama-xenon-286km-2-wlasciciel-okazja-ID6ysITt.html

 

 

Ta BMka była wystawiona jakiś miesiac temu za 80 teraz za 70 k co myślicie ???? czy z usa jest cos nie tak że ludzie nie chcą brać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USA == większy dzwon, powódź lub inne atrakcje.

Koleś wrzucił rozkodowany VIN więc nie będe go tutaj przeklejał.

On pisze o posiadaniu carfaxu to jeżeli jesteś zainteresowany autem

to niech Ci podeśle, możesz jeszcze VIN wrzucić tutaj do tematu z autami z USA

to może ktoś będzie miał jakieś informacje na jej temat.

Jak pisze o tym, że auto jest bezwypadkowe i jest to prawda to trzeba

uważać na atrakcje popowodziowe szczególnie że jakieś elektroniczne rzeczy nie

działają.

 

W jego przypadku to może być jeszcze mienie przesiedleńcze jeżeli ta historia

którą opisuje jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USA == większy dzwon, powódź lub inne atrakcje.

Koleś wrzucił rozkodowany VIN więc nie będe go tutaj przeklejał.

On pisze o posiadaniu carfaxu to jeżeli jesteś zainteresowany autem

to niech Ci podeśle, możesz jeszcze VIN wrzucić tutaj do tematu z autami z USA

to może ktoś będzie miał jakieś informacje na jej temat.

Jak pisze o tym, że auto jest bezwypadkowe i jest to prawda to trzeba

uważać na atrakcje popowodziowe szczególnie że jakieś elektroniczne rzeczy nie

działają.

 

W jego przypadku to może być jeszcze mienie przesiedleńcze jeżeli ta historia

którą opisuje jest prawdziwa.

 

To auto moze rzeczywiscie byc bezwypadkowe, pamietaj, ze mienie przesiedlencze nie jest obciazone clem, akcyza i VAT, to troche zmienia ekonomiczny sens sprowadzenia nieuszkodzonego auta. Problem w tym wypadku jest inny, to auto nie jest przerejestrowane, nie jestem pewien czy osoba trzecia (nowy nabywca), moze brac udzial w procedurze odprawy mienia przesiedlenczego, waWlarto byloby to zbadac. Wlasciciel bedzie mial tez title do tego auta, wiec latwo bedzie mozna zweryfikowac jaka jest przeszlosc w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłał mi carfaxy są bez incydentów , jedynie raz miał konfiskate ale potem wszystko ok zero zdarzeń

 

kkurcze jedyny problem to umówić się z tym cłowiekiem ... niby pilna sprzedaż a on sie zachowuje jakby miał w pompie .... ciągle mu nie pasuje bo urodziny bo go niema itd

 

teraz to nawet nie odbiera wogole telefonu ........ mam do niego 30 km i kurde nawet obejrzeć go niemoge heheh

 

a te usterki co opisał to jeśli tylko to .... to loozik . Wypas też jak na BMW jest spoko , wszystko co niezbedne i troche ponadto jak dla mnie

 

 

polować na nią czy dać sobie spokój ? ten rocznik nie do znalezienia w tej kasie ..... czy w USA lift też był 2010 ??? bo lampy ma stare na tyle ale wiem że w USA zawsze inaczej .....

 

koleś twierdzi że auto jest odprawione w Gdyni skąd je odbierał ..... i że niby mi będzie łatwiej go zarejstrować niż jemu .... jak to sprawdzić bo moze tu jest kłopot . Generalnie juz od sierpnia ja sprzedaje ... była za 85 potem 80 teraz 70 tys czyli killerprice ;-) ale coś tu nie gra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłał mi carfaxy są bez incydentów , jedynie raz miał konfiskate ale potem wszystko ok zero zdarzeń

 

kkurcze jedyny problem to umówić się z tym cłowiekiem ... niby pilna sprzedaż a on sie zachowuje jakby miał w pompie .... ciągle mu nie pasuje bo urodziny bo go niema itd

 

teraz to nawet nie odbiera wogole telefonu ........ mam do niego 30 km i kurde nawet obejrzeć go niemoge heheh

 

a te usterki co opisał to jeśli tylko to .... to loozik . Wypas też jak na BMW jest spoko , wszystko co niezbedne i troche ponadto jak dla mnie

 

 

polować na nią czy dać sobie spokój ? ten rocznik nie do znalezienia w tej kasie ..... czy w USA lift też był 2010 ??? bo lampy ma stare na tyle ale wiem że w USA zawsze inaczej .....

 

Lift byl w tym samym roku, wogole wszystkie E70 pochodza w jednej fabryki w USA, takze wersje europejskie. Wymiana lamp nie ma sensu, auto nadal zarejestrowane w USA nie podlega europejskim przepisom - nie musi przechodzic przegladow, nie musi miec pomaranczowych kierunkowskazow, swiatel przeciwmgielnych, itd. Takze sprawdz czy nic nie bylo majstrowane z tylu, lampy US sa trudniejsze do zdobycia niz europejskie w Europie.

 

koleś twierdzi że autmo jest odprawione w Gdyni skąd je odbierał .....

 

Odebrac mogl, na tej samej zasadzie, na jakiej Ty mozesz wyslac swoje auto do USA i sie nim tam poruszac podczas pobytu. Nie zostanie wtedy obarczone oplatami celno-skarbowymi.

 

i że niby mi będzie łatwiej go zarejstrować niż jemu .... jak to sprawdzić bo moze tu jest kłopot . juz od sierpnia ja sprzedaje ... była za 85 potem 80 teraz 70 tys czyli killerprice ;-) ale coś tu nie gra ...

 

Moim zdaniem idz do Wydzialu komunikacji, wytlumacz tylko dobrze sprawe, sytuacja jest inna niz w przypadku 99% aut z USA (te przyplywaja wyrejestrowane). Zapytaj jak sprawdzic czy nabywajac takie auto, da rade je zarejestrowac i czy w przyszlosci nie zostaniesz obarczony oplatami. Podejrzewam, ze tutaj lezy haczyk niskiej ceny, czlowiek wie, ze tego auta nie da sie zarejestrowac bez oclenia (czyli wszystkich dodatkowych oplat). Mozliwe, ze odesla Cie tez do Urzedu Celnego. Ta sprawa jest troche zawila, nie wiem czy znajdziesz na forum kogos kto sprowadzal na mienie przesiedlencze, aby mogl opisac Ci caly proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta na mienie przesiedlencze nie mozna sprzedac przez rok czasu . No chyba ze mozna ale chyba wtedy trzeba akcyze i inne podatki zaplacic a jak wiadomo wychodzi za zdrowe auto z usa wiecej niz w pl. Za dobrze to wyglada by bylo prawdziwe z tym e70 ;) Nic dziwnego ze ma urodziny codzienie , moze dowiedzial sie ze tak rozowo mienie przesiedlencze nie wyglada ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto niby było juz rok temu w maju odebrane z celnego w Gdyni dlatego twierdzi że można go zarejestrować , ogólnie ponoc auto nie miało byc sprzedane , bo ojciec miał wrócić ale dostał paraliżu ..... i jest po operacji i kasa potrzebna .... w życiu różnie bywa ale będe czujny , pojadę jak w końcu uda się jakimś cudem umówić i zdam wam relacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do urzedu celnego i sie dowiedz czy w przypadku niezarejestrowanego auta tez zasada jednego roku obowiazuje.

 

Kolegi sie dzis w komisie pytalem i mowil ze podobno w porcie w gdyni np w urzedzie pytaja sie czy auto wraca za jakis czas do usa czy na mienie przesiedlencze idzie . I jak na mienie przesiedlencze to trzeba je odrazu zarejestrowac i ubezpieczyc a koles jezdzi sobie na obcych blachach przez poltora roku. Mysle ze jest tam troche namieszane i dlatego zaden handlarz tego auta jeszcze nie zakosil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

========================================

Vehicle information

========================================

VIN: 5UXFF0C52ALT84068

Type code: FF03

Model: X5 35D XDRIVE (USA)

E-F-R series: E70

Series: X

Type: All-Road

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M57Y

Displacement: 3.00

Power: 210 (285 hp)

Drive: ALLR

Transmission: AUT

Paint code: A52 - SPACEGRAU METALLIC

Upholstery code: LUSW - LEDER NEVADA/SCH

Prod.date: 2010-02-09

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2RX BMW LA wheel, star spoke 210

S2VB Tyre pressure control (TPC)

S3AH Reversing camera and Top View

S4AB Fine wood trim burr walnut

S4NA Interior mirror with digital compass

S4NB Autom. climate control with 4-zone ctrl

S6AA BMW TeleServices

S6AB Control, Teleservices

S6FL USB/audio interface

S6UH Traffic Information

S8S4 Decoding, variable light distribution

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SL Trailer coupling preparation

S8SM Car ident. number visible from outside

S8SP Control unit COP

S212 Equipment, brake syst. country-specific

S245 Steering wheel column adjustment,electr.

S248 Steering wheel heater

S302 Alarm system

S316 automatic trunk lid mechanism

S319 Integrated universal remote control

S328 Footplate, aluminium

S386 Roof railing

S402 Panorama glass roof

S417 Roller sun visor, rear door

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S459 Seat adjustment, electric, with memory

S464 Ski bag

S488 Lumbar support, driver and passenger

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S496 Seat heating, rear

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S524 Adaptive Headlights

S544 Cruise control with brake function

S563 Light package

S609 Navigation system, Professional

S615 Extended BMW Online Information

S620 Voice control

S639 Preparation f mobile phone cpl. USA/CDN

S645 BMW US Radio

S655 Satellite tuner

S697 Area-Code 1 for DVD

S761 Individual sunshade glazing

S823 Hot-climate version

S853 Language version, English

S876 Radio frequency 315 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja tego auta na pewno nie jest taka prosta, gościu coś kombinuje.

 

Pewnie prosta nie jest gdyż jakby była to szybciej sprzedałby samochód zarejestrowany już w PL.

 

Takie coś znalazłem:

Jeżeli wróciłeś do kraju to masz rok, żeby załatwić zwolnienie z akcyzy na samochód. Po roku zwolnienie przepada.

Do urzędu celnego zgłaszasz się do 14 od dnia przekroczenia samochodem granicy Polski.

 

Reasumując - gdyby było jak tu piszą to gość powinien dysponować dokumentem od naczelnika urzędu celnego, że auto zostało zgłoszone do UC jako mienie przesiedleńcze oraz dysponować decyzją naczelnika UC iż zostało zwolnione z podatku akcyzowego, cła.

 

zapytaj zatem sprzedawcę, czy taki papierek Ci dostarczy a dopiero potem zastanawiaj się nad kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ten samochód wisi w ogłoszeniach już zdecydowanie dłużej, niż miesiąc, te same zdjęcia, opis, box na dachu, tylko już teraz cena naprawdę niska...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.