Skocz do zawartości

!! ZA duze spalanie w e60 3.0 benzyna, pomocy!


alex1602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

To mój pierwszy post i od niedawna jestem posiadaczem pierwszego BMW. Pierwsze wrażenia są super, naprawdę kawał porządnego samochodu.

Jednak mam z nią pewien problem, a mianowicie bardzo duże spalanie. Wychodzi jakieś 16,5-17 l/100 km, przy NAPRAWDĘ spokojnej jeździe i muskaniu pedału gazu. Wydaje mi się, że to trochę za dużo, a wręcz jestem pewien, że za dużo. Najwięcej jazdy po mieście raczej krótkie odcinki, korki, ale znajomi jeżdzący podobnymi silnikami (w tym BMW) nie przekraczają 14 l w mieście.

Panie, Panowie, pomocy! Co może być nie tak, że BMW jest takie łakome?

 

Niezbędne dane:

- 3.0 benzyna (na klapie 525i), bezpośredni wtrysk!;

- automat;

- X-drive;

- tankuję 98 oktanów na Statoil;

-opony, 225, 17''

 

Wiem, że jest masa podobnych tematów, ale żaden nie jest na tyle podobny, aby rozwiązać problem i znakomita większość dotyczy diesli.

Dzięki z góry za pomoc,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kto wybiera benzyne musi liczyc sie ze spalaniem tym bardziej przy tak duzym silniku jak Ty masz. Oczywiscie nie wiem jak te 3.0 w benzynie pala lecz 15 litrow na 100km moim zdaniem to normalka przy benzynie . Jeszcze zalezy od jazdy ale nizej niz 13 nie zejdziesz w miescie. Ja osobiscie mam 3.0d seryjnie 218ps palila mi 8 litrow do 10 w miescie teraz zrobilem mape na 270ps i 570 bodajze momentu i spalanie zeszlo 1 litr . Jestem mega zadowolony i szczeze mowiac nie wzial bym benzyny ze wsgledu wlasnie na spalanie. Musisz szukac chociaz bajki typu 10l na 100km w 3.0benzynie to nie jest prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przeciez nie oczekuje spalania 10l/100 km. Nie oczekuje nawet 12 l/100km..

Więcej, gdyby przy normalnej dynamicznej jeździe palił 15 l to bym nie robił z tego zagadnienia. Ale kiedy przy dziadkowej jeździe, ledwie muskając pedał gazu dobijam do 17 l, to uważam, że jest coś nie tak... Mój dobry kumpel w e32 V8! nie przebija 17 l/100 km. I nie są to żadne bajki... Zwłaszcza, że bezpośredni wtrysk raczej służy oszczędzaniu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ukrytym menu jest możliwość ustawiania współczynnika korekcji wyświetlanego spalania, w zakresie 80 - 120%, jak ktoś się bawi tym menu i nie wie w jaki sposób się ten współczynnik ustawia to łatwo sobie to popsuć. Podsumowując, na początek oblicz sobie spalanie na podstawie dystrybutora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

co prawda bez posredniego wtrysku ale na gazie 530xi nie wzieła mi jeszcze wiecej niz 14 l gazu

automat , 4x4 jazda pół/pół miasto trasa .

 

filtr powietrza wymieniony ?

przepływomierz-jakie s błedy ?

 

te bezposrednie wtryski były wadliwe bo do USA z obawy o pozwy ich nie wysyłali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza nie wiem szczerze mówiąc.

Jak sprawdzić czy przepływomierz jest sprawny? Ewentualnie jaki jest kod błędu? W tych sprawach wymiataczem nie jestem, a jeśli chodzi o BMW to kompletny laik ze mnie więc proszę dużymi literami :)

 

A na czym ta wadliwość ma polegać? Czy to jedna z urban legend? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w tym nadwoziu jest niestety paliwożerny, szczególnie z automatyczną skrzynią biegów i z opcją X-drive. Zużycie paliwa na poziomie 13 litrów musisz

uznać za "normę". Może trochę pomóc bardzo dynamiczny styl jazdy. Szybkie przyspieszanie i jazda ze stałą prędkością. Jazda tzw "Dziadkowa" z muskaniem gazy zwiększy zużycie paliwa o ok 2 litry na 100km. Zejście ze zużyciem paliwa po niżej 12 litrów na 100km można odnotować w Guiness Book.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oglądaj czas reakcji sondy lambda za pomocą oscyloskopu, także i dla czujnika masowego przepływu powietrza. Zobacz wtryskiwacze również za pomocą oscyloskopu. Żaden skaner nie daje takiej precyzji w diagnostyce jak oscyloskop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A znacie może kogoś w Olsztynie lub okolicach, kto się na tym zna i mógłby mi to sprawadzić? Niezbyt łatwo w moim regionie o dobry warsztat. Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Pytaj u siebie w województwie. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją V8 nie udało mi się jeszcze spalić więcej niż 15l benzyny a tu takie wartości,tak na poważnie masz do sprawdzenia sondy,wtryski,przeplywomierz,możesz też wjechać na autostradę i na tempomacie ustawić prędkość np.140 i sprawdzić chwilowe spalanie,mi pokazuje 10,6l przy tej prędkości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją V8 nie udało mi się jeszcze spalić więcej niż 15l benzyny a tu takie wartości,tak na poważnie masz do sprawdzenia sondy,wtryski,przeplywomierz,możesz też wjechać na autostradę i na tempomacie ustawić prędkość np.140 i sprawdzić chwilowe spalanie,mi pokazuje 10,6l przy tej prędkości

 

te 15max to w mieście czy w tarsie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda mieszana,gdy kupiłem V8 pierwsza myśl po zakupie to była instalacja lpg bo byłem przekonany że bezie 15l lekką nogą,czym więcej kilometrów spalanie było zaskakująco niskie,15,5l wyszło mi raz gdy spędziłem cały dzień w Warszawie od 6 rano do 19 wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.