Skocz do zawartości

F31 330i M Sport Estoril Blue be..mw


be..mw

Rekomendowane odpowiedzi

Masz wyjątkowego pecha.

Też się kiedyś tak orałem - parkowałem możliwie bezpiecznie, daleko, parkingi itp

 

6 lat przejeździłem z innym podejściem i żadnej rysy poza wiecznie okichaną maską przez gołębie ... do czasu - wspomnianego wyżej garażu, który oczywiście lepiej mieć niż nie mieć.

Pewnego pięknego sierpniowego wieczora ktoś postanowił gwizdnąć mi rower z garażu, przy zaparkowanym w środku samochodzie rysując go korbą i pedałami gdzie się dało oraz wgniatając tu i ówdzie między innymi dach. Bo rower celowo był zastawiony.

 

Nie ma recepty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krótki update: drzwi naprawione już dość dawno. Wycena robocizny 2300zł, 100% pokryte z ubezpieczenia, X1 zastępcze na cały czas naprawy, czyli równo tydzień.

 

http://i65.tinypic.com/30mmh3t.jpg

 

http://i67.tinypic.com/30hy2jp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek a ja dalej widzę tam ryse....a nie ,to tak tylko światło pada ;)

Ni ma śladu, pikne drzwi są teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomniała mi się akcja jak po raz pierwszy wziąłem nową BeeMkę z salonu na 'użyczenie' na weekend.

Od razu od dealera pojechałem nad morze na spacer. Wracam na parking a tam piękna rysa na masce centralnie, na czarnym lakierze...

Zacząłem się wahać czy kupno takiego samochodu w naszym klimacie ma sens ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Do konca leasingu coraz blizej. Prawdopodbnie autko zostanie w moich rekach i bedzie do sprzedania. Wyglada nie gorzej niz w dniu odbioru ;) Jak ktos jest wstepnie zainteresowany zapraszam na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmiany zmiany... Czas na "chwilowy" skok w bok ;) Pewna włoszka mnie uwiodła tym jak genialnie się prowadzi.


Alfa Romeo Giulia Veloce 280KM AT8 Q4


http://i65.tinypic.com/30j5k06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
jeszcze lepiej prowadzi się g20 od Giulii, poprawiła się trochę możliwość konfiguracji w Alfie czy dalej bieda ? Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeździłem Gulią. Wspaniałe auto z równie genialnym designem. Tylko Włosi potrafią nadawać takie smaczki autom. Potrafi uwieść i odbić BMW klienta. To samo jest z Stelvio.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zmiany... Czas na "chwilowy" skok w bok ;) Pewna włoszka mnie uwiodła tym jak genialnie się prowadzi.


Alfa Romeo Giulia Veloce 280KM AT8 Q4


http://i65.tinypic.com/30j5k06.jpg

Robisz leasing czy najem długoterminowy na Giulie.

jest fajna oferta na najem. 2 lata z przebiegiem 20 tyś/rok w cenie 1813 PLN netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, biorę w abonamencie za 1813 netto. Auto do produkcji. Oprócz tego wziąłem kilka opcji od siebie, za które kasę mam wyłożyć jednorazowo co traktuję jak niewysoką wpłatę własną, jedna opcja gratis od dealera. Więc będzie to Veloce abonamentowa z kilkoma dodatkami.


Byłem w BMW na jazdach próbnych zobaczyć możliwości na koniec leasingu i pogadałem ze sprzedawcą, mówił, że któryś klient już wspomina o Alfie i ofercie. Moim zdaniem 1813zł z ubezpieczeniem i serwisem, autem z tak rewelacyjnym prowadzeniem, 5,2s 0-100, Q4, kamerą cofania, czujnikami przód/tył, skórą, sportowymi kubłami, Android Auto itd. to super oferta.


W Alfie ze sprzedawcą też pogadałem i mówił, że ostatnio często klienci BMW przychodzą na rozeznanie i po jeździe próbnej są zachwyceni i zapada decyzja o zmianie marki.


Moim zdaniem, auto mimo niektórych niedoróbek, prowadzi się tak rewelacyjnie, że na chwilę obecną zgłupiałem i biorę sercem a nie rozumem, ale podobno tak się staje właścicielem Alfy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzisz od marki ale w sumie dobrze mieć porównanie, pojeździsz trochę to wyrobisz sobie zdanie , tym bardziej że warunki finansowe kuszą...alfa 1813 netto a jak wychodzi najnowsza seria 3 i 5 w porównywalnym silniku 2.0 benzyna ? Nie jeździłem alfą ale nowa seria 5 wygląda naprawdę dostojnie i elegancko w środku dużo miejsca a to chyba teraz jedno z Twoich głównych kryteriów czy jednak powrót do młodzieżowego stylu :) ?

Zamawiam jazdę testową no i może jakiś mini race zrobimy żeby przetestować te 5,2 :D kiedy odbiór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ucieczka do Alfy jest na 2 lata a nie na 3 jak w BMW, to jest plus. Stwierdzam, że 3 lata to dużo jak na wiązanie się umową na jedno auto (np. potrzeba zamontowania haka, którego nie zamówiłem na początku, cena w ASO 10000zł a przy okazji brak możliwości montażu relingów w touringu jeżeli się ich nie zamówiło do produkcji - mega wkurzające). Raczej rodzina się w tym czasie nie powiększy a mały wyrasta już z wózków itd. więc po przemyśleniu tematu jakoś nie ubolewam nad brakiem miejsca w bagażniku.


Co dalej zobaczymy. BMW teraz nie ma dla mnie dobrej oferty. Seria 1, X1-X2 są FWD lub x-Drive - odpada. Nowa 3 i X3 na które się czaiłem, niby spoko, ale cenowo porównywalnie do tego co mam teraz. Nowa 3ka jeszcze miesiąc temu była tylko w sedanie, touring to to co mam teraz F31, które zaraz ma być zastąpione przez nowe. 5tka cennikowo nawet ok, ale jak zaczniesz dobierać dodatki to wychodzi kosmos a i tak nie masz takich podstawowych rzeczy jak Android Auto. Auta ze stocku lub demo też odpadają - za montaż haka zażyczyli sobie tym razem 15000zł. W Alfie za montaż haka sobie policzyli 2800zł. Do tego z okazji kontynuowania współpracy z BMW, dostałem rabat flotowy, który jest niższy niż rabat który wynegocjowałem na F31 :D Takie cuda ;)


Podliczając moje obecne koszty (rata + wpłata własna w rozbiciu na 36 miesięcy) wychodzi ok 2500 netto miesięcznie za auto (50% odliczenia VAT + rata w koszty) i 516zł miesięcznie za ubezpieczenie (brak odliczenia VAT + ubezpieczenie w koszty). Słabo.


Jakby tego nie liczyć, BMW 3/X3 wyjdzie około albo ponad 3000 miesięcznie w sensownej dla mnie konfiguracji.


Odbiór wstępnie w okolicach sierpnia i września.


BTW.

- Quadrifoglio z V6 3 l. 510 KM i 600 Nm mogłoby Ci się spodobać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadszedł czas pożegnania. F31 zmienia właściciela. Zastąpiła ją nowa śliczontka, więc temat pomału do zamknięcia ;)


z1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie jest bez porównania z BMW F30. To byl glowny argument, ktory mnie przekonal, bo prowadzenie jest na prawde rewelacyjne. Auto reaguje błyskawicznie i bardzo precyzyjnie na każdy najmniejszy ruch ręką. W F30 układ moim zdaniem był nijaki i brakowało mi tej bezpośredności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.