Skocz do zawartości

Jak podnieść samochód?


3006hc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w moim e46 padła przednia sprężyna. Ogólnie zawieszenie jest wybite i będę je remontował. Jak mogę podwyższyć samochód? Czy pasują sprężyny od e39? Dużo jeżdżę po drogach gruntowych i mój BMW jest na nie za niski, ciągle o coś trę podwoziem. Od razu mówię, że sprzedaż nie wchodzi w grę. Na X3 mnie na razie nie stać, X5 trochę za duże, a poza tym lubię ten egzemplaż, który mam.

 

Pozdrawiam

3006hc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Nowe sprężyny z fabryczną wysokością oraz nowe amorki podniosą autko. Nie wiem po jakich drogach musisz jeździć no ale ja jeżdżąc na fabrycznym zawieszeniu nie miałem problemow z drogami gruntowymi czy też zimą po naszych pięknych drogach nie zawsze odśnieżonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając również od razu poduszki amortyzatorów również podniesiesz kolego samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam 205/60 r 15. Zawieszenie standardowe. To jest model 318i bez przeróbek.

Chodzi mi o jazdę po zwykłych wiejskich drogach, które czasami mają garb na środku nad którym bez problemu przejdzie seicento i golf 2. Ja tam trę podwoziem także przy okazji wymiany sprężyn bym chiał go trochę podnieść. Te podkaładki to ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seicento daje radę bo to pół samochodu :P Z przodem nie słyszałem, ale jak tył pójdzie do góry to może to coś da. Ciężko powiedzieć bo raczej wszyscy obniżają niż podnoszą. Kiedyś widziałem e46 touring zrobiony na allroad, ale za nic nie pamiętam jak on go podnosił. Jednak skoro to już było grane to musi być jakaś opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tulejach dystansujących?

Nie wiem jak to działa, ale z przodu to chyba musi być inny amor i sprężyna. Podkładki też żadnej nie wsadzisz bo amor jest w sprężynie...

Zajrzyj w link, poczytaj a może znajdziesz wyjście dla siebie :wink: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.