Skocz do zawartości

X5 e53 M62 4.4 2001r lpg. Jaki olej?


dzefrej0

Rekomendowane odpowiedzi

X5 e53 M62 4.4i 2001r lpg :

 

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów. Nadchodzi wymiana oleju w mojej Beci. Jako że silnik pali trochę oleju postanowiłem go zmienić na inny. Dotychczas był Magnatec 10w40. Mam mechanika który naprawia nasze volvo, trochę go podpytałem. Mówi że najlepszy będzie motul specific CNG/LPG 10w40. Z kolei potem przemyślał sprawę, sam się trochę podpytał i stwierdził że najlepszy będzie motul 6100 xclean, ale nie mogę go nigdzie znaleźć, są tylko 8100 xclean. Stąd moje pytanie do Was. Jaki waszym zdaniem jest najlepszy? Podobno te wszystkie castrole i inne oleje z reala to koło porządnego oleju nawet nie stały. Jaka jest wasza opinia? Mieliście już do czynienia z tymi olejami? Dodam że przetrzepałem forum, znalazłem temat o olejach do M62. Mod napisał tem że temat jest gdzieś przypięty, ale go nie nie mogę znaleźć.

Edytowane przez dzefrej0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMW zaleca Castrola, 5W30 lub 5W40, w kazdym razie napewno pelen syntetyk.

Tak jak juz ktos napisal, problemem moze byc duza skala podrobek Castrola :|

Motula Xcess 8100 stosowalem w poprzednim aucie, Audi A6 2.5TDI, i byl bardzo chwalony na forach z racji szczegolnej ochrony elementow mechanicznych (a ten model mial wade fabryczna, wycierajace sie walki rozrzadu). Oprocz tego auto ciszej pracowalo, no i olej ze wzgledu na mniejsza polularnosc zdecydowanie rzadziej podrabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Castrola bmw polecało ale wiele lat temu, ale żaden mechanik nawet tam pracujący na tym szicie nie jeździło...

Do m62TU polecam Millersa 10w60 CFS NT. Od wielu lat leje do tych silników ten olej i same dobre opinie. Silnik przede wszystkim ciszej chodzi i po mocnej zabawie nie ma problemu z ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.