Skocz do zawartości

(e39) 530d szarpie przy przyspieszaniu


LEON119

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniłem przetwornik ciśnienia przy turbinie kupiłem w sklepie za 125 zł.


jjslwbjjw9te_t.jpg

Kupiłeś zapewne podróbę pierburga albo jakiś krzak, wywal to..

A następnie zajmij się przyczyną czyli brakiem połączenia z czujnikiem ciśnienia doładowania (w kolektorze), zapewne konektory nie stykają lub masz uszkodzoną wiązkę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam odnośnie świstu turbiny to jednak nic nie świszczy, sprawdziłem też czy gruszka turbiny sie rusza i działa normalnie jak jest odpalony to sie chowa a jak gaszę to sie wydłuża ta dzwignia czyli przewody powinny być szczelne tak samo jak przetwornik ciśnienia powinien być sprawny. Może rzeczywiście kable od czujnika w kolektorze są urwane ale to raczej błąd by sie palił już przy odpaleniu a on wyskakuje wtedy kiedy szarpnie, W przeciągu miesiąca oddam samochód do mechanika niech sie bawią bo ja już nie mam ochoty :) , jak go odpale z rana to czuć spaliny strasznie śmierdzi potem już jest troche lepiej. Dzieki Panowie za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest tak, ponieważ czasem styka a czasem nie, ot cała filozofia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj u mechanika podłączył samochód sprawdził bład popatrzył na parametry i powiedział mi że to może być czujnik na listwie wtryskowej zobaczymy umówiłem sie na sprawdzenie 13.03.19 i napisze co z tego wyszło. Dziwi mnie tylko to czemu chce wymieniać ten czujnik jak nie ma błędu o słabym ciśnieniu paliwa a jest bład od czujnika ciśnienia w kolektorze. Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Leci po objawach a nie błędach, szczwany lis z niego :lol: szkoda, że to zaboli Twój portfel..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo mechanik leci w kulki i wyglada na to że nie chce sie podjąć diagnozy naprawy samochodu, po odczepieniu przepływomierza samochód nie szarpie czy wskazuje to na jego uszkodzenie po odczepieniu przepływomierza nie było błedu na desce nic nie sygnalizowało jego odłaczenie. Samochód na pełnym baku robi około 750 km, niestety nie mam możliwości podczepienia pod komputer samochodu. Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odczepieniu przepływomierza samochód nie szarpie, czy wskazuje to na jego uszkodzenie? Po odczepieniu przepływomierza nie było błędu na desce, nic nie sygnalizowało jego odłączenie.

Lepsza praca po odczepieniu przepływomierza może wskazywać na jego uszkodzenie albo na lewe powietrze, tj. nieszczelny dolot. Pewnie kilka innych rzeczy da się wymyślić, ale to są pierwsze, jakie przychodzą mi do głowy ze związanych bezpośrednio z przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odczepieniu przepływomierza samochód nie szarpie czy wskazuje to na jego uszkodzenie po odczepieniu przepływomierza nie było błedu na desce nic nie sygnalizowało jego odłaczenie.

 

Jeśli chodzi o samą przepływkę, to kup sobie buteleczkę środka do płukania przepływomierzy, wyczyść mu dolot. Jak się poprawi to masz winowajcę i albo uda Ci się go dobrze wyczyścić tym płynem, albo kupisz nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pokuszę się o zakup nowego przepływomierza widziałem że można kupić sam wkład bez obudowy za 300 zł Pierburg a Boscha był kompletny za 470 zł. Mam pytanie czy ja muszę go jakoś adaptować czy po prostu wymieniam i działa ?. i jakiej formy Pierburg czy Bosch ? . Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedynym błedem jaki jest to 565 boost pressure sensor.

Kurła..na boga..nie masz co z kasą robić? :duh: już wyżej pisałem co trzeba zrobić a Ty dalej błądzisz.

Wymieniłem przetwornik ciśnienia przy turbinie kupiłem w sklepie za 125 zł.

jjslwbjjw9te_t.jpg

Kupiłeś zapewne podróbę pierburga albo jakiś krzak, wywal to..

A następnie zajmij się przyczyną czyli brakiem połączenia z czujnikiem ciśnienia doładowania (w kolektorze), zapewne konektory nie stykają lub masz uszkodzoną wiązkę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze sie już skończyły :D Musze poszukać nowego mechanika który sie tym zajmie, ale po wyczyszczeniu przepływki samochód zaczął jeżdzić o wiele lepiej jedynie na 2 biegu szarpie a na pozostałych nie, a tak wogóle to od przepływki odpadła mi plastikowa osłonka tak jak by ktoś to kiedyś odklejał i ponownie kleił widać było zalaną płytkę. Wiesz mi sie zdaje że skoro bez przepływki nie szarpał to wina leży po jego stronie dlatego wyświetla mi sie bład tego czujnika bo dostaje od przepływki za mało powietrza. Pozdrawiam


qakrbtin39zy_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież błąd informuje o braku sygnału..ja wysiadam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie wystarczy dogiąć konektory, ewentualnie wymienić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymieniłem przepływomierz na Pierburga dałem 280 zł za sam wkład, po wymianie samochód odzyskał moc i na chwile obecną nie szarpie ale pojeździmy i zobaczymy, ale czuje że problem jest już rozwiązany. Jedynie przy mocnym dodaniu gazu rzuci czarną chmurę ale lepsze to niż ciągłe szarpanie. Dziękuje wszystkim za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierburg to słaby wybór, na pierwszy montaż idzie bosch i tylko taki działa dokładnie tak jak należy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny zamiennik który warto było wsadzić, a orginalny przepływomierz to koszt 500 zł. Wiesz wolał bym kupić orginał ale nie byłem pewny tego czy to on powoduje awarie a lepiej utopić 280zł niz 500zł. Zresztą w ciagu 10 miesiecy od kupna samochodu wsadziłem w niego 4 Tysiące na czujniki pompki i inne pierdoły i nie ukrywam nie mam ochoty inwestować w to auto bo poprzedni właściciel przerabiał sobie czujniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twoje auto, Twoja kasa, ja tylko piszę co jest odpowiednie a co nie. Znam mnóstwo przypadków jak ktoś chciał zaoszczędzić 100-150,- na danej części, która i tak tania nie jest, bo przecież to dobra firma itd. Sęk w tym, że są pewne zamienniki, które działają jak należy i takie, które to tylko udają. Może u Ciebie będzie wyjątek i zadziała jak należy, ale jak nie to nadal nie będziesz wiedział na czym stoisz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam zajmujesz się autem to DIS nie powinien być dla Ciebie czymś obcym, szczególnie że jest możliwość przeprowadzenia dokładnego testu przepływomierza na tyle by wykluczyć bądź potwierdzić jego wadliwość. Nie czuj się urażony po prostu czytając można zaoszczędzić trochę szmalu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje maniek21112 ze orginał to orginał, kupując zamiennik mam szczeście ze chodzi bo co by było jak by było tak samo ?. i bym sie zastanawiał czy to wina przepływomierza ze jest słabej jakości czy szukać przyczyny mam gdzie indzie, i kolejne pieniądze idą w błoto. Na chwilą obecną auto ma sie dobrze i jestem zadowolony z tego i niech tak zostanie :P . antekk Powiem tak na chwile obecną nie podchodze z komputerem do samochodu nie będe szukał dziury w całym ciesze sie że problem sie skonczył :P. A z tym czytaniem na forum można zaoszczędzić kupe kasy i też włożyć to działą w 2 strony nie każda awaria jest taka sama dużo osób mi pisało że mam za słabe Ciśnienie ze pompka progowa do wymiany fakt po wymianie pompki ciśnienie skoczyło ale nic nie pomogło :P także bawiąc sie w mechanika trzeba mieć przygotowane pieniądze na to :P. Zresztą mechanicy też nie lepsi byłem u kilku to jeden nie bedzie naprawiał po mnie bo pewnie coś nabroiłem, drugi u którego byłem mówił że czujniki na listwie wtryskowej do wymiany a po tygodniu dzwoniąc żeby sie umówić na sprawdzenie mówi że oddzwoni za chwile i nie dzwoni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to bardziej w kontekście "ufaj, ale sprawdzaj". Nikt na forum nie bierze odpowiedzialności, jedynie mogą Cię nakierować na to czy tamto a co z tym zrobisz to zależy tylko od Ciebie. Teraz to był tylko przepływomierz. Następnym razem będziesz wiedział, że odpowiednio czytając błędy oraz logi możesz zawęzić obszar podejrzanych :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie szarpanie wróciło, i mam takie pytanie ciśnienie przy pełnym obciążeniu wynosi 3,10 - samochód ma wymienioną pompkę w baku i progową Ti Automotive. Mechanik sprawdzał cały układ wtryskowy i uważa że wszystko jest dobre prócz wtryskiwaczy które trzeba by było zregenerować. Samochód nie kopci, odpala normalnie, jedynie co czuć to mocny zapach spaliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam Panowie szarpanie wróciło, i mam takie pytanie ciśnienie przy pełnym obciążeniu wynosi 3,10 - samochód ma wymienioną pompkę w baku i progową Ti Automotive. Mechanik sprawdzał cały układ wtryskowy i uważa że wszystko jest dobre prócz wtryskiwaczy które trzeba by było zregenerować. Samochód nie kopci, odpala normalnie, jedynie co czuć to mocny zapach spaliny.

 


Witam po wielu próbach naprawy auta w końcu udało sie. Za brak ciśnienia odpowiadała rozszczelniona pompa wysokiego ciśnienia, a za szarpanie odpowiadał czujnik w kolektorze dolotowym który był nie sprawny ( czujnik był prze zemnie wymieniany na nowy ale i tak nowy nie działał marka Febi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.