Skocz do zawartości

Ładowanie indukcyjne kluczyka. Rozładowana bateria kluczyka.


RV6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosiłbym kogos kto ma kluczyk z dostepen komfortowym o sprawdzenie jaka bateria w nim tkwi,chodiz mi konkretnie o numer na baterii 2520,2530?Ta grubsza czy ta ciensza?oraz prosze o potwierdzenie informacji,czy przy dostepie komfortowym ,rzeczywiscie nie ma akumulatroka,ladowanego indukcyjnie i jest tylko wymienna bateria?czy jest akumulatorek i osobno bateria do comfort access?

U mnie siedzi CR2032. Bateria zwykła bez akumulatora, brak jest ładowania przy stacyjce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to zależy od miejsca, jak auto stoi na prszysłowiowym polu, to i z 20 - 30 metrów potrafi złapać, a jak np na parkigu pod supermarketem, pozasłaniane innymi autami, to i 5 metrów potrafi być problemem.

Wymieniaj baterie i sie nie przejmuj takimi głupotami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie,wymienie ,zobacze co bedzie,wsumie myslałem ze jak jest access comfort to jest akumulatorek ,ktory łądujne sie indukcyjnie do otwierania auta z pilota i osobno jest bateria ktora jest odpowiedzialna za comfort access,byłem w błedzie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że taki akumulatorek nie wytrzymałby tyle co bateria (którą się zmienia bardzo rzadko), trzeba by co jakiś czas wkładać w celu naładowania, a jednak wiele osób w ogóle nie wyciąga kluczyka z kieszeni (ja go może włożyłem ze 2 razy w stacyjke przez ostatnie pół roku) więc wydaje mi się że temu ma to służyć :)

 

A wyświetla Ci się komunikat między zegarami że słaba bateria w kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyswietla,ale ma to sens poniewaz wydaje mi sie ze wyswietla sie tym co maja akumulaorek,a tym co baterie(czylki comfort access) to nie moze sie wyswietlic,bo nie ma połaczenia przez indkukcje,takie moje chłopskie myslenie,ale czesto sie wyswietla ikonka skreslonego kluczyka,jak mam go w kieszeni,azebym włozył kluczyk w gniazdo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam CA, i mi się wyświetlało, ale nie było reguły, że za każdym razem gdy wchodziłem do auta.

Po prostu też miałem tak , że czasem pojawiła się ikonka betrii z kluczykiem, innym razem przekreślony kluczyk(czyli tak jakby go nie było w pobliżu), itd itd :)

Więc wymieniaj i się nie zastanawiaj, ja w pierwszym lepszym zegarmistrzu ją kupiłem bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam auto mocno doposazone przez poprzedniego właściciela

na klamkach mam te "paski" ale mam normalny kluczyk, tzn bez tej klapki do wymiany baterii

czy bez tego kluczyka aktywacja ca jest bezsensowna?

 

z gory wielkie dzięki

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Otóż od niedawna jestem posiadaczem E90 z 2007roku. Posiadam kluczyk którego nie trzeba wkładać by odpalić samochód tak samo z otwieraniem samochodu.

Jednakże za każdym razem kiedy wchodzę do samochodu pokazuje mi komunikat że bateria jest nie naładowana. Z tego co widzę mojego pilota a raczej klucza nie da się rozebrać jest jakby zaklejony dookoła. I tu pytanie jak zrobić by ten pilot naładować? włożyć do stacyjki normalnie i będzie się ładował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie dokładnie jaka to bateria to prosiłbym o podanie linka. Z tego co pamiętam to kiedyś gdzieś na forum ktoś dał linka do takiej baterii (koszt około 100zł). Niby można włożyć jakąś zwykłą baterię ale czy to dobry pomysł? Przecież ona się doładowywuje w stacyjce.

 

U mnie problem jest taki, że kluczyk działa nie dalej niż 3 metry od samochodu. Niby nie wyświetla się żaden komunikat o baterii więc może to być jeszcze antena ale raczej wykluczam bo problem się pojawił po 3 miesięcznym postoju samochodu w garażu.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria powinna ładowac sie kiedy kluczyk włożony jest do gniazda stacyjki.

Jednak polecam kupic nowa kosztuje pare złoty i problem z głowy :D

Pilota bezkluczykowego nie da się naładować w stacyjce. Wynika to z tego, że tych małych bateryjek pastylkowych nie można ładować - są jednorazowe. Próba ich ładowania mogłaby się dla niej i całego pilota skończyć tragicznie.

 

Jeśli ktoś wie dokładnie jaka to bateria to prosiłbym o podanie linka. Z tego co pamiętam to kiedyś gdzieś na forum ktoś dał linka do takiej baterii (koszt około 100zł). Niby można włożyć jakąś zwykłą baterię ale czy to dobry pomysł? Przecież ona się doładowywuje w stacyjce.

 

CR2032 - łatwo ją dostać - do kupienia w niemalże każdym punkcie dorabiania kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR2032 - łatwo ją dostać - do kupienia w niemalże każdym punkcie dorabiania kluczy.

 

A nie jest właśnie tak, że to jest zwykła bateryjka, której ładowanie może się źle skończyć i wypadałoby kupić akumulatorek? Ja nie mam dostępu komfortowego i kluczyk cały czas się ładuje w stacyjce. Taka dziadowska bateryjka za 2zł przetrwa to?

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR2032 - łatwo ją dostać - do kupienia w niemalże każdym punkcie dorabiania kluczy.

 

A nie jest właśnie tak, że to jest zwykła bateryjka, której ładowanie może się źle skończyć i wypadałoby kupić akumulatorek? Ja nie mam dostępu komfortowego i kluczyk cały czas się ładuje w stacyjce. Taka dziadowska bateryjka za 2zł przetrwa to?

 

Moze o to Ci chodzi?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=242894

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli ktoś wie dokładnie jaka to bateria to prosiłbym o podanie linka. Z tego co pamiętam to kiedyś gdzieś na forum ktoś dał linka do takiej baterii (koszt około 100zł). Niby można włożyć jakąś zwykłą baterię ale czy to dobry pomysł? Przecież ona się doładowywuje w stacyjce.

 

U mnie problem jest taki, że kluczyk działa nie dalej niż 3 metry od samochodu. Niby nie wyświetla się żaden komunikat o baterii więc może to być jeszcze antena ale raczej wykluczam bo problem się pojawił po 3 miesięcznym postoju samochodu w garażu.

 

mam tak samo... ewidentnie bateria, jak jezdziłem dłuższe trasy było ok, a od kiedy samochód postał i jeżdze do pracy i z powrotem 4km to lipa jest

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterię, udaj się do sklepu i po prostu kup. Auta z dostępem komfortowym posiadają w kluczyku zwykłą baterię, która nie ładuje się w stacyjce. Mnie to samo czeka bo zaraz po odpaleniu wyskakuje info, że bateria jest slaba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wyjmij baterię, udaj się do sklepu i po prostu kup. Auta z dostępem komfortowym posiadają w kluczyku zwykłą baterię, która nie ładuje się w stacyjce. Mnie to samo czeka bo zaraz po odpaleniu wyskakuje info, że bateria jest slaba.

 

100% pewien jesteś, że zwykła bateria?, bo jak m się kontrolka kiedys pojawiła, to po trasie 120km znikła?!

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.