Skocz do zawartości

E60 530d Koło pasowe - wibracje fotela pasażera (VIDEO)


mateuszski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, u siebie również walczyłem w wałem... wymieniłem krzyżak a później chciałem żeby ktoś mi to wyważył i .... dwie firmy w okolicy poległy, jedna powiedziała że zrobi a jak zajechałem to nie mieli jak w maszynie zamocować, druga firma nie chciała się podjąć. Dzwoniłem po kraju i nikt za bardzo nie chciał się podjąć wyważenia :) w końcu kupiłem drugi wał, używany i też nie było różnicy, były jeszcze inne walki i finał już znasz....

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jezeli byłby to dyfer to wibrowałby chyba niezaleznie od predkosci a u mnie to zawsze jest 115... U Ciebie jak było? Ja mam jeszcze wrazenie jak jade po płaskim i równym z wrzyconym D bez gazu jakby mi tył "zamiatał' tak lekko jakbym mial koło scentrowane na boki Jak tylko doloze gazu nic nie czuje... Podejżewam wał dyfer któras z tych rzeczy na bank...

 

Powiedz mi kolego jak wpadłeś na to ze to dyfer??? Bo u mnie nie wyje i nic sie nie dzieje... Jak doszedłeś do tego ze łożysko było uszkodzone w dyfrze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

PROBLEM ROZWIĄZANY !!! Trochę przez przypadek ale ważne że po roku poszukiwań nareszcie radość z jazdy... Coś pięknego prędkość 115-120 i zero drgań zagłówek nie lata ani nie trzęsie się jak galareta. Oddałem samochód z wyciekiem płynu chłodniczego (ciekło z chlodniczki pod filtrem oleju) przewód paliwowy wytarł dziurę w chłodniczce od drgań. Jak zawsze zleciłem przegląd całego samochodu. Okazało się koło pasowe pękało juz powoli (wymieniłem na corteco) następnie wymienione zostały profilaktycznie gumy stabilizatora. Efekt nie ten samochód... Może komuś pomoge. Nareszcie wibracje w E60 mam za sobą.

 

P.S jeśli ktoś pisze że koło pasowe eliminuje wibracje tylko na wolnych obrotach to mówi bzdury bo akurat ma ogromny wpływ na wszelkie drgania podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie wybaczy żadnej usterki musi być wszystko perfekt żeby była ta przyjemność z jazdy. Sam się o tym przekonałem. Moje koło pasowe miało mikro pęknięcia już 30000 tys temu ale jeździłem dalej. Sprawdzałem co jakiś czas aż do momentu jak pojawiło się pęknięcie o długości 3cm.... Naprawę nie rozumie jak niektórzy jeżdżą do momentu całkowitego zerwania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to kolo nie jest problemem ,bymajmniej nie u mnie,kolo nówka sztuka ori,poduszki silnika nówka ori,tuleje plywające plus sworznie ori nówka,opony nówka z wyzszej półki fele proste i ku.... [BAD] jak trzesie tym zagłówkiem tak trzesie i już mi ręce opadają bo nie wiem co może powodować takie wibracje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na efekt wibracji składa się więcej części. To może powiem co ja zrobiłem walcząc z wibracjami...

 

- felgi ori od E60 opony Pirelli p zero 18 245/40

- wachacze tuleja łączniki gumy wszystkie Trw które wymagały wymiany

- łącznik elastyczny wału

- podpora wału

- tarcze ATE tył plus klocki

- koło pasowe wału corteco

- zbierznoś plus kąty na płycie 3D

- sprawdzenie oleju w dyfrze i skrzyni automatycznej

- nowy napinacz paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety problem nadal występuje. Myślałem że dałem radę ale nic podobnego. Może tak pomyślałem jak odebrałem od mechanika to odrazy zmieniłem koła na letnie a na 18 mniej czuć to telapanie zagłówka. To mogło mnie zmylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam podobny problem . Przy prędkościach od 80 do 110 odczuwam taki efekt jak by kola byly kwadratowe i auto podskakuje . To nie wina opon gdyż mialem raz juz zle wyważone i byla wogole tragedia z jazdą. Zauważyłem tylko ze pierwsze kilometry gdy auto jest zimne nie ma tego objawu... A im szybciej jadę czyt. Powyżej 120 auto jedzie jak powinno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze mam nowe ori bmw wymieniane 4m temu, bylo to przed i jest nadal.

Opony nowe zimowe to samo, teraz nowe letnie rowniez to samo.

Wydaje mi sie ze wibracje sie nasilaja jak jest wilgotno na zewnatrz. Mechanik obstawia wal, ale przy ostatniej wymianie oleju ogladal i oczywiscie nic nie widzial.

Nie jest to dokuczliwe, mocno odczuwalne, ale jednak jest i troche mnie to gnebi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wału napędowego na oko nie sprawdzisz. Ja też myślę żeby wał ściągnąć sprawdzić krzyżak i na końcu go wywarzyc. Jedyna rzecz której jeszcze nie sprawdzalem a już dużo zrobiłem walcząc z wibracjami zresztą możecie przeczytać od początku tego tematu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się dzisiaj z szpecem od wałów. Mówiłem mu co jest grane z tymi wibracjami. Mówi że może być to wał ale nie musi. Zawsze można go ściągnąć oglądnąć zobaczyć stan krzyżaka i wyważyć. Mówi że jak wał jest aluminiowy a chyba w E60 tak jest jest więcej roboty i ciężko się z nim pracuje. Wspomniał też o przegubie na wale tym co wchodzi do dyfra że lubi sie przycinać. Czasem idzie i auto jedzie jak po sznurku a czasem się zatnie i mogą być wibracje. Wspominał że najgorzej może być rano podczas pierwszych km Przegub występuje tylko w oryginale i kosztuje 600zl miał raz taki przypadek ale w e39 wyszlifował ten przegub wywazyl wał poskładał i gość już nie wrócił czyli albo wszytko było ok albo walczy dalej. Ale numeru tel do niego niema a szkoda bo bym zapytał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno wpadłem na twój temat ale podpowiem wywarz cały wal u dobrego szpeca co ma pojęcie i problem. Zniknie mogę ci powiedzieć że 100% wina wału kiedyś pracowałem na warsztacie puki nie dostałem propozycji wyjazdu do Szwajcarii. opowiem Ci przykład mercedes s-classa 2004r wymiana podpory wału,wał znaczny po zmianie wibracje jak u ciebie ok wal do wywarzenia u poleconego szpeca wal wymarzony dalej kicha to samo właściciela nosi ty robisz co mozesz ale nic innego nie bylo robione wiec wał poszedł do drugiego szpeca który zrobił to idealnie problem telepania znikną w E60 jak i w każdych samochodach są masy resorowane jak silnik skrzynia tylna belka dyfer dlatego różnie jest odczuwalne bicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tak zrobic. Ściągnąć wał w warsztacie który wywarza, niech go oglądnie krzyżak itd. Tylko jedno mnie zastanawia. Wibracje były od początku jak go kupiłem od gebelsa jeżdżę tak ponad rok. Przed wymianą podpory i łącznika elastycznego. Po wymianach nic się nie zmieniło. Teraz się zastanawiam skąd się wzięły skoro podpora oryginał łącznik też i raczej nikt od nowości tam nie grzebał. Auto w chwil zakup mialo 215tys 100%pewny i sprawdzony. Więc wał Sam od siebie się rozważył???? Powiedz mi jeszcze czy w E60 jest aluminiowy wał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.