Skocz do zawartości

Wydech 4.8 V8 przerobka ktos cos?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanowne grono forum. Mam pytanie - ktos moze juz w e70 4.8 V8 cos przerabial z wydechem - chcialbym uzyskac troche lepsze brzmienie ale nie szalec z pieniedzmi na kupowanie tlumikow itp.

Aktualnie testy jakies prowadze w postaci wyjecia srodkowych tumikow i H-pipe. Koncowy tlumik nie tkniety. Dziwek zdecyowanie lepszy ale efekt pojawil sie taki ze prawy tlumik tzn prawa strona wydechu bulgocze a lewy jakby zaczal pierdziec delikatnie - na wysokich obrotach daje sie to zdecydowanie wyslyszec - teraz nie wiem czy efektem tego jest wymiana wklady lewego katalizatora, czy brak H-pipe bo tak mi powiedziano ze spaliny sie nie mieszaja i jedna strona bardziej pierdzi niz bulgocze ale czemu dzwieki stron sie roznia czy moze cos w koncowym tlumiku si eskonczylo ze lewa strona bardziej pierdzi.

Teraz pytanie czy moze lepiej zalozyc srodek i H-pipe a cos pogzrebac w koncowym tlumiku czy zosyawic jednak brak srodkowych ale zalozyc H-pipe czy moze X-pipe jak co zmienia - czy moze ktos ma lepszy patent?

dzieki wszystkim z gory za info.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Ale po co to ruszałeś? Fabrykę poprawiasz?

Zrobisz dłuższą trasę i zwariujesz

brokat_
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Ja już bym bardziej z końcowym tłumikiem pokombinował bo wycinając środkowe które wytłumiają rezonans będziesz miał efekt "pierdzenia" ja przy wyciętych środkowych i przy serii końcowej pojeździłem 2 tygodnie i na wolnych obrotach fakt trochę głośniej i "gulgocząco" ale przy mocniejszym depnięciu to masakra jak by ktoś walił kijem o blachę. Teraz powróciłem do serii i zabieram się powoli do prób z końcowym .
Opublikowano
A nie prościej zamontować sobie przed końcowym tłumikiem dwie przepustnice wydechu?
Opublikowano
  • Autor

Loku dokładnie jest efekt pierdzenia :-) przy depnieciu - Loku a dokładnie miałeś pierdzenie z jednego tlumika a drugi bulgotal czy z obu pierdzial? juz zaczalem mysles ze cos w srodku w koncowym padlo ze tak cos dzwieczy dziwnie :)

jerzy.h69 nie poprawiam fabryki tylko szukam idealnego dzwieku :-) - moderanizacja przy srodkowym nie wniosla zadnego dyskomfortu w podrozowaniu.

Dlatego chyba zaloze srodkowe i kukne w koncowy. Loku jakbys cos wysmyczyl daj znaka co i jak :)

Opublikowano
Ja nie pisałem nic o poprawianiu fabryki. Dałem ci podpowiedź odnośnie przepustnicy wydechy przed końcowym tłumikiem. Na trasie zamykasz i masz ciszę w kabinie jak i na przeglądzie. Do lansu po mieście otwierasz i masz dźwięk V8. Ja po małej stłuczce wymieniłem u siebie końcowy tłumik od E71 40d. Brzmienie bardziej basowy pomruk, ok nawet fajnie od seryjnego tłumika, ale na trasie to już jest trochę uciążliwe przy niskich prędkościach i pustym bagażniku Słychać go z tyłu. Już zastanawiam się nad dodatkowym wygłuszeniem blach w bagażniku. I nie jest to niestety V8 :( a R6.
  • 1 rok później...
Opublikowano
Witam wszystkich, jeśli ktoś jest zainteresowany jutro u chłopaków z SLG będę zakładał przepustnice pneumatyczne przed ostatnim tlumikiem, zastanawiam się tylko czy odrazu wyciąć katalizatory i środkowe tłumiki ale patrząc na wasze spostrzeżenia lepiej żeby środek został, co sądzicie? Jak ktoś będzie zainteresowany jak wyszło to niech pisze, opowiem co i jak.
Opublikowano
Wydech w moim X5 zmieniony dla mnie petarda. Katy zostały środkowe zostały doszły przepustnice, które omijaja ostatni tłumik, przycisk on /off robi robotę strzały z wydechu na otwartych klapach poezja dla uszu ;) domyślnie ustawiony na off, spawanie Pawła z SLG pierwsza klasa, lepiej jak seria, polecam jak by ktoś szukał roboty z kwasówki. A dla Marka elektryczne schematy nie mają tajemnic, nie ma problemów do rozwiązania dla nich wszystko ładnie nie ma nic wiszącego. Petarda. Polecam
Opublikowano
Witam, też jestem zainteresowany przepustnicami. Jeśli możesz podaj linka lub napisz gdzie kupiłeś przepustnice.
Opublikowano
Cześć, moje przepustnice ogarniał wszystko Paweł z SLG (Street Lane Garage) wyszło pięknie, jak chcesz to podam Ci na priv nr telefonu do niego zadzwonisz i się umówić będziesz mógł z nim.
Opublikowano
Dziękuję za chęci ale do Radzymina mam prawie 400 km, myślałem że kupiłeś przepustnice na jakimś portalu aukcyjnym i oni Ci tylko montowali. Za duża odległość aby robili to od podstaw, muszę znaleźć kogoś bliżej , Śląsk i okolice.Ale jeśli nie był by to problem, możesz podesłać filmik z dźwiękiem z wydechu przy otwartych i zamkniętych przepustnicach.
Opublikowano

Witam. Ja też był bym zainteresowany ale też kawałek mam, a może mają w sprzedaży taki zestaw do samodzielnego montażu, mechanik by mi zamontował. Zadam może dziwne pytanie, jeżeli przepustnice są otwarte to gdzie wylatuje dym?

Pozdrawiam

Opublikowano

Filmik jak to chodzi prawdopodobnie będzie w sobotę na yt wstawię link i będzie ogólnodostępny :-) raczej nie jest to możliwe, żeby zrobić to samemu chyba, że mamy umiejętności spawania kwasówki i sprzęt do tego, tu Paweł robi to mega profesjonalnie, z resztą to nie jest pierwsza praca jaką wykonał dla mnie. W Tychach jest bodajże moje byłe e90 2.0d z wydechem jak od 335.

Pytasz o spaliny gdzie lecą na otwartych klapach, już odpowiadam mianowicie spaliny lecą dokładnie w tę samą końcówkę co szły wcześniej, jest zrobione takie obejście ostatniego tłumika, jak by ktoś podpowiedzi udzielił jak wstawić zdjęcia napewno bym zamieścił i podzielił się :-)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano




https://m.facebook.com/pg/streetlanegarage/photos/?tab=album&album_id=2144229962304323&__xts__%5B0%5D=33.%7B"logging_data"%3A%7B"event_type"%3A"tapped_open_page_album"%2C"impression_info"%3A"eyJmIjp7InBhZ2VfaWQiOiI0NjU2NzIyNzY4MjY3NzUiLCJpdGVtX2NvdW50IjoiMCJ9fQ"%2C"surface"%3A"mobile_page_photos_tab"%2C"interacted_story_type"%3A"148947852156832"%2C"session_id"%3A"a29e65a1fb4e102cfa01504725861b3b"%7D%7D&ref=page_internal&mt_nav=1

Opublikowano
Dźwięk wymiata, bardzo mi się podoba.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Kawał dobrej roboty, dźwięk niesamowity i pasuje do takiej fury, pomimo, że dużo osób będzie twierdzić, że suv/sav i nie wypada :D
Benzyna zamiast krwi...
Opublikowano
Moim zdaniem też jest całkiem nieźle, w końcu te V8 się odezwało :-) generalnie wielka 5 dla chłopaków z SLG
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
Witam ,jestem zainteresowany ,takim rozwiązaniem wydechu ,rozumię ze jednym przyciskiem wracamy do seryjnego , jaka jest orientacyjna cena całości ? Ewentualnie proszę o jakieś namiary na wykonawców :D
Opublikowano
Dokładnie tak ja w mojej wersji posiadam wszystko łącznie z katalizatorem i wszystkimi wydechami. Guzik on otwiera przepustnice guzik pff zamyka je. Firma z Radzymina Street Lane Garage.
  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

witam, jaka cena takiego zabiegu kosmetycznego ?? :lol:

Dzwiek bajka :oops:

  • 1 rok później...
Opublikowano
Stary temat ale teraz zabieram się na poważnie .Orientuje się ktoś gdzie założe przepustnice wydechu do mojej v8. Okolice woj małopolskiego ,śląskiego. coś na wzór chłopaków z Street Lane Garage. Tam wydaje się wszystko ok tylko odległość .
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.