Skocz do zawartości

bmw f10 520d koło zapasowe


jasiubmw330

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu trzeba mieć szczęście albo pieniądze. Bardziej pieniądze. Wówczas możesz sobie kupić auto bez zapasu :twisted:

 

Ani runflat ani zestaw naprawczy nie pomogą jak trafisz na dobrą dziurę. Guz i wibracje, no i po jeździe. Więc trzeba mieć szczęście i nie trafić dziury. A ta moze sie trafić także na gładkiej drodze. Wiec nie możesz założyć, ze masz szczęście i Tobie się nie trafi.

Pieniądze rozwiążą problem. Nie kupisz za nie opony od ręki, na tę poczekasz min. tydzień. Szybciej kupisz cały komplet, co i tak może być konieczne, gry masz xDrive a nieuszkodzone opony są już zużyte. Ale i tak auto masz unieruchomione. Do 3 dni dostaniesz auto na koszt BMW, raczej nie dojadą Twoje opony. Wiec na dalsze dni możesz pożyczyć auto - za pieniądze oczywiście.

 

Szczęścia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam ranflat + pakiet assistance premium do 1000km poza granicami w polsce darmowy w razie uszkodzenia samochodu samochód zastepczy na 7 dni w razie wypadku na 14dni hotel na trzy dni,dowóz paliwa,akumulator wyładowania itd poczytaj sobie OWU z interrisk 325zł na rok i spokojnie jezdzisz
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli auto ma gwarancję, to w razie awarii samochodu korzystniejszy jest BMW MobileCare, bo dostajesz samochód na czas nieograniczony (tzn. aż do momentu faktycznej naprawy). I dostajesz auto o klasie nie gorszej niż posiadane (w przypadku assistance firm zewnętrznych najczęściej jest to auto o klasę albo nawet dwie niżej)...

Natomiast w przypadku szkody typu stłuczka, kradzież, etc. BMW MobileCare nie działa - tu faktycznie warto zadbać o dobry, zewnętrzny pakiet assisatnce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dwa razy miałem "przyjemność" korzystać w przypadku F20, raz auto czekało ponad tydzień na ściągnięcie jakiejś nietypowej części.

Przy czym z usługi korzystałem już dosyć dawno, a faktem jest że w międzyczasie BMW zmieniło pakiety Repair/Inclusive - więc niewykluczone, że w usłudze MobileCare też coś zmienili...

 

Swoją drogą zastanawiam się co w przypadku awarii np. w Bieszczadach.

Jak szybko są w stanie zorganizować i podstawić auto zastępcze tej samej klasy :mrgreen:

 

EDIT:

z ciekawości zerknąłem w aktualne warunki usługi MobileCare - i faktycznie jest tam zapis: "na terenie kraju maks. do 3 dni roboczych plus weekend, za granicą maks. do 5 dni roboczych plus weekend".

Przyznaję więc rację - z dobrym zewnętrznym Assistance chyba obecnie BMW MobileCare przegrywa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dziwie ze importer woli płacić za wypożyczenie auta, zamiast zbudować stock kompletnych kół do aut, montowanych czasowo pechowcom. Wtedy nie musza mieć każdej opony, kazdego rozmiaru, obawy o xdrive. No i w ciagu 1 dnia roboczego każde auto nieposiadające zapasu staje sie mobilne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.