Skocz do zawartości

Jaki diesel do e39?


milek1

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem kupna BMW e39, calkiem przypadkiem trafilem na samym poczatku na 520d. Zastanawiam sie tylko jak ten silniczek radzi sobie z ta buda? Czy moze kupic cos innego? roczniki jakie mnie interesuja to 99-01. Mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz w locie obejrzalem tylko ten samochod, rzucilo mi sie w oczy ze ma lekko powycierana skore na kierownicy a przebieg na liczniku to 142 kkm, czy jest realny?

 

Pozdrawiam,

Przemek

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzytkuje e-39 touring 184km od 1,5 roku. Auto spisuje sie rewelacyjnie pod kazdym wzgledem, na trasie bajka, spalanie na poziomie 8.5l w miescie przy normalnej jezdzie. Przy kupnie takze mialem do wyboru 520d ale nie chcialem 4 cylindrowego silnika. Wyprzedzanie tez nie idzie tak sprawnie jak w 3.0, wiadomo 184 km to nie 136. Koszty utrzymania obu wersji jest bardzo podobny. Jezeli chcesz auto do normalnego spokojnego uzyktowania, to 520d bedzie dobre, ale zawsze bedzie ten niesmak ze moglo by to byc 530d :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikogo namawiać ani zrarzać ale kolega ma 520D z 2003 r E 39 chodzi to rewelacyjnie ALE po zmianie mapy paliwowej bo przed to porażka pali mu to 6. 6,5 litra iślicznie sie wkreca na obroty ja oczywiście jestem zwolennikiem od 6 kotłów wgóre ale jestem zaskoczony tym dieslem po zmianie mapy
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na osiagi i wyglada to mniej wiecej jak w pasacie b6 1.9 tdi 130PS, wiec zle nie jest. jak sie domyslam po zmianie map bedzie jeszcze lepiej. powiedzcie tylko co myslec o tej lekko (zaznaczam lekko) wytartej kierownicy, mniej wiecej na godzinie 10. jest to kierownica wielofunkcyjna m technic. samochod ma krecowna szafe czy miala juz prawo sie wytrzec przy przebiegu 140 kkm?
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest inna opcja czyli TDs-ik ale to starsze silniki i problemowe ponoć, ale też niexle smiga, tylko musisz trafic na dobry egzemplarz a o to trudno więc nie wiem czy jest sens napewno 3.0d jest zajefajnym silnikiem, miałem okazję podróżować w e39 z takim silnikiem, co prawda tylko jako pasażer, ale wrażenie jest naprawde niezłe, aż nie chce sie wierzyć , że to diesel :cool2: jeszcze jest silniczek 2.5 diesel montowany w e39 nieco lepszy niz 2.0 ale nie mam zdania na temat tej jednostki nigdy nie miałem okazji wypróbować, hehe zresztą nawet 2.0 diesel w porównianiu z moim 1.6 to rakieta więc moze dlatego takie odczucia, pozdrawiam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tu możesz miec kłopot,miałem dwie bmki e39 i dopiero po 200 tys km widac było delikatne zużycie skóry na kierownicy.W kierownicy od mki prawie nie było to widoczne!

Pozdro!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale 3.0 bedzie w miescie palil c.a 10, a 2.0 spali 6.5-7.0. ja natomiast juz wyroslem z szalenst. bylem dokladniej obejrzec samochodzik. wszystko sprawne - pdc, klima, xenon, abs, tc, wszystko siweze. silnikiem bawilem sie okolo 30 minut. zadnego kopcenia, rzezenia (chodzil nawet roniej niz 3.0 - Pan w jej przypadku tlumaczyl, ze tak maja wszystkie 3.0 jak postoja), jedyna rzecz to podpora walu wkrotce do wymiany. wlascicelem byl 50 letni wloch. czy serwis bmw sprawdzi mi ten samochod jesli pojde z numerem vin?

co do kierownicy to juz sam nie wiem. dziwna sprawa.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bavaria motors nie sprawdza po kluczyku, podobniez nie ma takiej mozliwosci. pelne sprawdzenie 350 zl netto, dla porownania w auto fus 600 zl netto, obsluga ponizej krytyki. chcialem u nich kupic samochod, a pan zachowywal sie jakby robil mi laske, w dodatku nic nie wiedzial na temat samochodu, ktory u nich stal w komisie. dla mnie jest to zenujace. czy w warszawie ktos moze mi sprawdzic przebieg po kluczyku? jesli tak to jakie koszty?
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.