Skocz do zawartości

E90 320d poduszki silnika - rozne twardosci?


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

Również podłączam się do tematu. Rozmyślam nad wymianą poduszek pod silnikiem. Lekkie drgania na jałowym biegu niezależnie czy na D, P , bądź N. Jak silnik jest na ssaniu, drgań nie ma. Są to naprawdę minimalne wibracje, ale myślę że poduszki już do wymiany (120kkm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również potwierdzam poprzednika.

 

Możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na wymianę? przebieg? drgania? czy ogólnie ząb czasu?

 

Szukam przyczyn drgań nadwozia, przy niskich obrotach. Tydzień wcześniej byłem na sprawdzeniu poduszek, diagnoza - lewa do wymiany.

 

Oczywiście wymieniłem obie, jakie odczucia po wymianie?

- zdecydowanie ciszej, na postoju i przy przyśpieszaniu.

- drgania na nadwoziu pozostały, szczególnie odczuwalny na tylnych drzwiach.

 

Zasugerowali wymianę gum w stabilizatorze tłumika, zastawiam się czy nie lepiej wymienić cały stabilizator ? JESZCZE NIE ZNALAZŁEM TAKIEGO DO KUPIENIA-macie linki jakieś?

 

Auto jest z 2007r. 2.0D z autoamtem, chodzi świetnie. W tamtym roku regenerowana turbina po gwizdała strasznie i auto ożyło po regeneracji, więc mogę polecić.

 

Walczyłem też z zaślepieniem kolektora, ale temat nie warty grzebania. Wróciłem do klapek. (ponieważ silnik był głośniejszy). A w serii e90 nie ma już problemów z klapkami tak jak w e46..

 

Pisałem do producenta poduszek, potwierdzili autentyczność poduszek, także zaoszczędziłem po 200 zł na szt. , a jeżdżę na oryginałach :) takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania są ciągle, zmieniają jedynie intensywność w zależności od pozycji N, P, D, ale to. Raczej wynika z faktu innej pracy silnika przy tych pozycjach i załączonym sprzęgłem w automacie. Sprawdzali poduszkę pod skrzynia i powiedzieli ze jest ok.

 

Szukam tego tłumika drgań wydechu ale nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również potwierdzam poprzednika.

 

Możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na wymianę? przebieg? drgania? czy ogólnie ząb czasu?

 

Szukam przyczyn drgań nadwozia, przy niskich obrotach. Tydzień wcześniej byłem na sprawdzeniu poduszek, diagnoza - lewa do wymiany.

 

Oczywiście wymieniłem obie, jakie odczucia po wymianie?

- zdecydowanie ciszej, na postoju i przy przyśpieszaniu.

- drgania na nadwoziu pozostały, szczególnie odczuwalny na tylnych drzwiach.

 

Zasugerowali wymianę gum w stabilizatorze tłumika, zastawiam się czy nie lepiej wymienić cały stabilizator ? JESZCZE NIE ZNALAZŁEM TAKIEGO DO KUPIENIA-macie linki jakieś?

 

Auto jest z 2007r. 2.0D z autoamtem, chodzi świetnie. W tamtym roku regenerowana turbina po gwizdała strasznie i auto ożyło po regeneracji, więc mogę polecić.

 

Walczyłem też z zaślepieniem kolektora, ale temat nie warty grzebania. Wróciłem do klapek. (ponieważ silnik był głośniejszy). A w serii e90 nie ma już problemów z klapkami tak jak w e46..

 

Pisałem do producenta poduszek, potwierdzili autentyczność poduszek, także zaoszczędziłem po 200 zł na szt. , a jeżdżę na oryginałach :) takie czasy.

 

Kolego, a ile masz kilometrów nastukane? No i - na ile % jesteś pewien co do autentyczności przebiegu, pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kolejny temat dzis bo wzialem sie za moja ksiezniczke na powaznie. Otoz zamierzam sie (rekami fachowcow bo nie mam sprzetu i czasu) na wymiane poduszek pod silnikiem. Wyczytalem na forum ze prawa i lewa roznia sie twardoscia. Na niektorych stronach widze poduchy oznaczone jako odpowiednie dla lewej i prawej strony (Meyle, Febi, Swag)... Lemforder w swoim katalogu ma dwie rozne. Realoem tez... Czyli ze w tej sytuacji nie ma wyjscia i trzeba zamawiac Lemfordera. Jeszcze widze ze MAPCO roznicuje na lewa i prawa. Czy ktos moze sie wypowiedziec w tym temacie? Bo juz zglupialem calkiem. MAPCO ktos zakladal?
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Modom za doklejenie do wlasciwego tematu :cool2:

 

Dzis jeszcze pogadalem z gosciem ze sklepu gdzie czasem cos zamawiam i mnie oswiecil ze maja Meyle o roznych numerach dla prawej i lewej, wiec sie nie zastanawialem tylko zamowilem prawa i lewa i juz. W ASO cena niestety za jedna tyle co za dwie Meyle.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Podzielę się opinią i doświadczeniem z poduszkami silnika, bo trochę mnie to kosztowało i szkoda żeby ktoś też popełniał te błędy.


Zdecydowałem się wymienić poduchy w swoim 320d (jeszcze oryginalne od nowości), mechanik polecił mi FEBI i okej, przez pierwsze 2 dni była bajka, po tych dwóch dniach zerwała się jedna i przy ruszaniu były przeraźliwe wręcz drgania na całą budę. Zdecydowaliśmy zareklamować poduchę i wymienić tą jedną na lemfa, po tygodniu zerwał się drugi Febi i dokupiłem drugiego Lemfa do kompletu, na lemfie tragedii nie ma, ale jak jest zimno to delikatne drgania przy ruszaniu na budę i tak przechodziły, a mnie drażnią takie rzeczy, zdecydowałem więc zamówić nowe oryginały i od tego momentu jest spokój.


Bmw musi mieć oryginalne części i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.