Skocz do zawartości

Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.


Gość loko888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

 

N42B20 - miałem tłumik seryjny, znaczek BMW itd. Zrobiła się w nim dziura, łatać się nie opłacało, kupiłem RM 3 myśląc, że będzie git. Jest git do 2,5 tys obrotów, potem łeb urywa, a przy z schodzeniu z obrotów to już wogóle. I tu pytanie-

Czy kupic zwyklaka z kwasówki czy np jakiegoś Proexa gdzie można (rzekomo) wybrać stopień głośności? Nie chciałbym powtórki z rm3. Supersprint jest troszkę za drogi.

 

Kat jest, środkowy także, wszystko oryginał. Najbardziej podoba mi się dzwięk jak w Alfach np 156, gdzie n ie jest basowy tylko taki... mechaniczny?

Pozdro i dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, z 4 cylindrów ciężko wyciągnąć dobry dźwięk.

Co do proexa- unikaj dziadów jak ognia. Kupiłem końcówkę za 500zł i leży w garażu na półce bo miała być cicha a ryczy jak ursus, miała być stonowana a zrobili mi dwie rynny, wstyd to założyć. Do tego nie potrafili nawet ściąć końcówek tak jak sobie tego życzyłem chociaż wysłałem fotki jak ma to wyglądać. Wysłałem wydech w związku z tym na poprawkę- guzik poprawili a kasy za kurierów nikt mi nie oddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, polecam zacząć poszukiwania od sklepów stacjonarnych. Nie mam zaufania do internetowych zakupów części. Ja mam zaprzyjaźniony sklep w moim mieście, właściciel również jest fanatykiem BMW i ceny robi często lepsze niż na allegro. Nie doradzę w sprawie wydechu z linka bo nie mam doświadczenia z produktem a w maliny wprowadzić Cię nie chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie odnośnie tłumika środkowego do autka jak z tematu. Czy w ogóle jest gdzieś dostępny (poza używką) tłumik środkowy? Patrząc od spodu nie ma połączenia między nim a katalizatorem, to jest jedna część?

Ktoś w ogóle produkuje tłumiki środkowe do tej wersji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam zagwozdke czy zakładać tlumik końcowy od remusa, funkiel nowy bo kupiłem go kilka lat temu do innego auta ale nie pasował wymiarami. Tak sobie leżakuje w garażu i może przyszedł na niego czas by założyć do m54b22? Pytanie dotyczy jego uniwersalności bo o ile by pasował wymiarami to jego parametry wskazują że obsluzy auto do 150koni. Tlumik przelotowy. Zamuli silnik czy to nie ma zmaczenia do czego będzie zalozony?
civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.