Skocz do zawartości

e39 523i m52 1998.05 nie działa tempomat


waldi484

Rekomendowane odpowiedzi

e39 523i m52 1998.05 nie działa tempomat. Załącza się kontrolka w liczniku. dochodzą sygnały z czujników poprawnie ze sprzegła i z hamulca . Jak również z przycisków multifunkcyjnych. Sterownik jest diagnostyczny i nie ma błedów w module tempomatu. Dodatkowo zamieniano na inny sterownik tempomatu jak i siłowniki sterujace linką.

Z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź silnik tempomatu.

Nie pamiętam dokładnie jak jest skonstruowany, ale może podobnie jak np. w e32 gdzie elementem wodzącym w silniku jest pasek parciano-gumowy.

Pasek z czasem ulega przetarciu i najzwyczajniej nie ma się co nawijać na kółko w silniku tempomatu = brak ciągnięcia linki tempomatu trzymającej przepustnicę w zadanej pozycji.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Trzy silniki już zamieniałem i nadal to samo

Cały problem twój polega na tym , że najpierw zmienia się po sto razy jedno i to samo, a potem dopiero zaczyna się nauka mechanizmu i jak to działa. Otwieraj WDS - tam jest prawda . http://s7.rimg.info/26edde1a29147625c65bfc71769b032a.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pedale sprzęgła i hamulca są czujniki krańcowe, może pedały nie odbijają do końca, ja przynajmniej tak miałem że pękła sprężyna na pedale sprzęgła i nie odciągało go do oporu i czujnik nie był wciśnięty. Spróbuj podczas jazdy powyżej 30 km /h włączyć tempomat i nogą od spodu pociągnij pedał aby odbił do oporu i sprawdź czy będzie działać. Drugi przypadek u kuzyna to wypadł czujnik od pedału hamulca z gniazda, objaw ten sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Udalo sie naprawic tempomat okazalo sie ze po rozebraniu mechanizmu tempomatu mialem pekniete kolo zebate ktore naciaga linke od gazu kupilem na szrocie caly mechanizm wymienilem i dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedną rzecz zauwazyłem w parametrach bierzacych licznikahttp://img2.aukcjoner.pl/gallery/024417814/1_t.jpg' alt='1_t.jpg'> http://img2.aukcjoner.pl/gallery/024417814/2_t.jpg

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro[/img] I dodam że jest tam navigacja mk3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.