Skocz do zawartości

E65 błędy INPA, check engine, rozkodowanie błędów


dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

sluchaj kolego zapytalem sie bo potrzebuje pomocy,niestety jestem mechanikiem i sam dojde co to jest,a ty kolego to podejrzewam ze nawet kola nie umiesz sam zmienic,po dwa to pewnie robisz zamieszanie na stacji cpn bo nie wiesz jaki plyn do spryskiwaczy sobie wlac,a po trzy to auta sa z tych samych zrodel co ty zapewne kupujesz....

przykro mi ze nie jest w stanie nikt pomoc,i ze zawsze sie jakas" mundrala "trafi co tylko teorie zna,a teoria z praktyka nie zawsze idzie w parze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet najlepszy mechanik nie zdiagnozuje usterki silnika przez forum. Takie pytania to raczej na forum jasnowidzów.

 

Może ja jestem "nie z tego świata", ale zmienianie Vanosow czy "naprawianie" po omacku to nie jest szczyt profesjonalizmu ze strony mechanika i tego tyczył się moj komentarz. To nie moja wina, że poczuliście się urażeni :wink:

 

Wystarczy znaleźć dobry warsztat, który takie rzeczy ogarnia. Tak, wiem że "wystarczy" brzmi zbyt banalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Od jakiegoś czasu pada mi poprostu akumulator.Wymieniłem i dalej to samo.Dodam że jakoś 3 miesiące temu zaczęło się od tego ,że jade dałem w gaz i poprostu wszystko gasło i po sekundzie się znów włączało ale ze wszystkimi błędami od skrzyni do czujników ciśnienia w oponach.Teraz zapalam to odrazu błąd ABS,czujnika ciśnienia trakcja i ręczny wyskakuje.Auto postoi noc i już odpalić niedarady.Dodam,że mocy wogóle niema choć check engine sie nie pali.Czasami jak włącze to podczas skręcania kierunkowskaz nie odbija.Spotkał się już ktoś z czymś takim?;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moja szklana kula mi powiedziała "Na komputer odczytać błędy". To jest zbyt skomplikowane auto, ma mnóstwo elektroniki, czujników itp. Błędy masz bo spada Ci napięcie w akumulatorze, skoro dawałeś "w gaz" to może winny jest alternator? Dość kosztowna sprawa, jeśli chodzi o e65 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jednym słowem masz błędy zarówno będące skutkiem zaniku napięcia, jak również gdzieś zapewne czai się błąd, który wskazuje na przyczynę. Z którego roku masz auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czyli Dynamic Drive nie działa .... Dobry komputer i analiza WSZYSTKICH błędów, inaczej to będzie wróżenie z fusów. Innej opcji nie widzę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Proponuje ASO, nie znam nieautoryzowanych serwisów BMW w okolicy Wrocławia, to nie moje strony. Słyszałem o jakimś Stando we Wrocławiu, ale nic na ich temat nie wiem. Sorki, że tak pytam wprost, ale to autko to dla Ciebie czy na handelek? ;) Bo jak chcesz oszczędzać na diagnozie to strach pomyśleć co będzie jak trzeba będzie coś wymienić :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dla mnie,a pytam sie dlatego,że nie będe płacił koła komuś kto tylko popatrzy się i powie to samo co wiem,nie tędy droga.

 

No niestety na tym polega diagnoza - za darmo można pogadać z seriwsem o pogodze.

 

Dokładnie :cool2: Poza tym profesjonalna diagnoza nie polega na podpięciu komputera i przekazaniu właściciela auta listy kodów błędów, tylko ich rozszyfrowanie, wskazania przyczyn ich powstania i sporządzenie wyceny ich usunięcia. Zmień warsztat, albo zmień auto, bo jak masz takie nastawienie do jego serwisowania, to daleko nie zajedziesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Koledzy nie doszukałem się podpowiedzi i odpowiedzi co dokładnie wnioskuje komunikat "battery switched off".Siostra posiada to upierdliwe wozidło i poprosiła mnie o zweryfikowanie tego błędu.Wiem napewno że z powodu awarii alternatora zdechł jej drogą aku,zrobiła się choinka na liczniku i było po jeżdzie.Alternator jest już naprawiony,założony nowy akumlator a ten głupawy komunikat nadal jest.Mam do Was prośbe,podpowiedzcie mi co sprawdzić,co poprawić,tak żeby ten problem się zakończył.Może ktoś miał ten przypadeczek?.Sam nie mam pojęcia bo akurat seria 7 to nie moja działka,choć przewiduje w przyszłości nie długiej jakieś poliftowe 65 .POzdr Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie doszukałem się podpowiedzi i odpowiedzi co dokładnie wnioskuje komunikat "battery switched off".Siostra posiada to upierdliwe wozidło i poprosiła mnie o zweryfikowanie tego błędu.Wiem napewno że z powodu awarii alternatora zdechł jej drogą aku,zrobiła się choinka na liczniku i było po jeżdzie.Alternator jest już naprawiony,założony nowy akumlator a ten głupawy komunikat nadal jest.Mam do Was prośbe,podpowiedzcie mi co sprawdzić,co poprawić,tak żeby ten problem się zakończył.Może ktoś miał ten przypadeczek?.Sam nie mam pojęcia bo akurat seria 7 to nie moja działka,choć przewiduje w przyszłości nie długiej jakieś poliftowe 65 .POzdr Daniel

W bagazniku po prawej stronie otworz schowek. Tam w górnej jego czesci znajduje sie suwak ,ktory zapewne znajduje sie w pozycji OFF. Przesuń go na pozyje ON. Komunikat zwalczony! :D

Jest to funkcja stosowana przy dłuzszym nieuzywaniu pojazdu. Ogranicza,zapobiega rozładowaniu akumulatora.

Pozdr.

P.S. Jak siostrze sie sprawuje e65 730d. Mam taka samą. Porobione ma kolektory,wezyki itd?

Moja ma sie dobrze. Jedyne co musze zrobić to zakodować najwyzsza wartość zasysanego swiezego powietrza przez egr. Niestety szukam i nie moge znalezc w okolicy forumowicza,ktory odpłatnie mi to zrobi swoim sprztem.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do wątku. U mnie w 740d mam ten sam komunikat i nic nie pomaga przełączanie przełącznika w bagażniku (przełącznik działa można go wyjąć i sprawdzić). Stało się to jak samochód był naprawiany i akumulator się rozładował. Teraz nie działa mi domykanie drzwi, navi, komputer,telefon,radio, pilot, wentylacja i pewnie jeszcze parę opcji. Działa tylko to co jest potrzebne żeby jechać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić aby wszystko zaczęło działać? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.