Skocz do zawartości

Zmiana radia BMW Reverse na BMW Business CD


KOWAL 730i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w moim BMW 520i z 1998r. radio BMW Reverse kaseciak

 

Wygląda tak:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/becker/katalog/img/be3251.jpg

 

Chciałbym dokonać wymiany tego radia na BMW Business, powiedzmy na takie:

 

http://trioma.ru/base/bmw/pic/ph9860t.jpg

 

Albo najlepiej na takie:

23bee5u-960.jpg

 

Mam kierownice "serduszko" z przyciskami i ori telefon w podłokietniku.

 

Powiedzcie mi szanowne gremium, czy cala robota będzie polegać na wyciągnięciu kaseciaka, odpięciu go i wstawieniu nowego nabytku i wpięcia kostek? Czy może jednak tak łatwo nie będzie hmm? Czekam na info

 

P.S skoro mam przedlifta to radio BMW Business cd musi być też z przedlifta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam sa dwie wtyczki. Jedna do radia z ktorego ustawiasz informacje na obd a druga kilkunastopinowa do odtwarzacza cd.

 

Nie sprawdzalem czy odtwarza mp3. Z ciekawosci wrzucilem tylko plyte audio by porownac jakosc dzwieku na buisness i nowym 2din, ktore kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz DOmin że mogę sobie śmiało kupić radyjko z 3 zdjęcia, bezproblemowo zrobię plug and play i będę się cieszył z CD? Tak po prostu? A co z funkcjami OBC, takimi jak średnie zużycie paliwa itp? Na pewno będzie czekało mnie tylko plug and play i wszystko będzie hulać?? Wtyczki do anteny będą takie same? Mam nadzieję że nie chcesz się pozbyć tylko radyjka z garażu ;) Jeśli nie to ilei za takie radyjko? Jak coś Pisz na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

D0minik, nie wprowadzaj ludzi w błąd, tylko dlatego, że chcesz przehandlować radio.

Taka zmiana nie będzie P&P. Radio z pierwszego zdjecia jest jednoczęściowe, natomiast pozostałe są dwuczęściowe. Aby podłączyć takie radia, potrzebny jest dodatkowy kabel, który należy wpiąć w istniejącą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak Sołtys pisze, trzeba kostke dokupić do mida.

Obc i tak po tym zabiegu nie będzie bo to grubsza sprawa.

 

Jeszcze jak masz przedlifta to kosta radia i wtyczka antenty tez jest inna, na alle można skompletować.

 

Daniel, mp3 było tylko w alpine cd53 od 2003r. Mi sie udało trafić w dobrej cenie :-) ale ogólnie to ponad 600pln zazwyczaj stoi na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie co zrobić żeby mieć CD w mojej bawarce? Czy to radio które mam teraz (1 zdjęcie) będzie hulać ze zmieniarką? Jeśli nie, to jakie radio kupić żeby wymiana sprowadziła się tylko do plug and play no i jak podłączyć zmieniarke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej to kupic to ze zdjecia nr2. To bedzie p&p. To na zdjeciu nr3 nie pasuje nawet do lifta. Brak kostki i tak jak koledzy pisza, nie takie to proste. Mam ten sam dylemat, kupilem juz zestaw nr3 i nie pasuje (brak kostki). Na domiar zlego retrofit/wiazka jest juz nie dostepna w serivisie BMW. Bede musial sam jakos to wymyslic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli nie ma na rynku jednoczesciowego cd (wyadawalo mi sie ze to na zd2 jest ale bylem w bledzie jak kolega zauwazyl), to bez retro sie nie da. Ja u siebie bede robil retro na dwa unity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kkx5 to możesz mi przygotować przy okazji jakiś poradnik?? No chyba że masz to w planach na przyszły rok dopiero :D Bo ja jestem zielony w tych sprawach :) niestety. Wiesz, tak krok po kroku żebym sobie zrobił tak samo jak Ty masz. Jakieś foto nawet jeśli to nie będzie problem. Myślę że nie tylko ja skorzystam ale i potomni będą wdzięczni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.