Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

rammir jeżeli obawiasz się kosztów to zapomnij o 135i ... Tam każda pierdoła potrafi kosztować. Zobacz czy w USA to byłą jedyna szkoda.
135i to zabawka dla ludzi z kasa, duza kasa. Auto super ale jako 3cie w rodzinie.

 

Dzięki bardzo, tak się właśnie spodziewałem. Liczę się z kosztami przy 130i ale są one nieporównywalne do 135i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dwa tygodnie temu, kupiłem b. ładną e87 07r poliftową z wyglądu super w środku jakby auto było prawie nowe stan idealny, 168k km potwierdzone. Pomysł na kupno jakiegoś auta zrodził się w święta z planem na po nowym roku. W weekend po nowym roku temat wrócił z myślą o 1 i przypomniało mi się, że widziałem kiedyś ogłoszenie sprzedaży pięknej BMW i info, że ktoś handluje tylko BMW. Zapisałem wtedy ten nr, dzwonię do typa i mówię, że szukam 1, takiej a takiej a on właśnie taką mam ;) Pokazał mi sporo zdjęć, opowiedział co i jak, decyzja zapadła po prawie godzinie, że rezerwuję ją na oględziny po weekendzie. Auto było o ok 40km od mojego miejsca zamieszkania. Sprzedający oferował również opcję dowozu do domu, a w tej odległości to już w cenie. Więc tak się umówiłem, że skoro tak i auto wygląda jak wygląda i jeśli jest w stanie w jakim on deklaruje to niech przywiezie a ja je kupię. No i tak się stało przyjechał z autem na lawecie, auto "poszło" na 0 przegląd na stacji diagnostycznej + sprawdzenie powłoki lakierniczej, diagnostykę komputerową oraz zdjęta była pokrywa silnika od dołu i sam jeszcze obejrzałem, po diagnostyce pojechaliśmy jeszcze do zaprzyjaźnionego warsztatu na ogólne oględziny,diagnostykę. Autko wypadło ogólnie b.dobrze i kupiłem. Taka szybka piłka, właściwie bez szukania i pierwsze auto i kupione.

Jakoś nie chciałoby mi się jeździć kilkaset km za używaną 1. A jakieś tam raporty z internetu hmm może mogą nam rzucić światło na jakiś cofnięty licznik niczego innego nam nie powiedzą, tak mi się wydaje. Trzeba auto zobaczyć na własne oczy i to zweryfikować. Dlatego nie ma co się skupiać na autach z drugiego końca polski tylko bardziej lokalnie. Choć wiadomo jak ktoś ma chęci to może jeździć.


@rammir napisz skąd jesteś lub na pw to ewentualnie dam Ci namiar na typa.

 

Niestety pozwolę się nie zgodzić. Od początku grudnia szukałem samochodu. Po przewertowaniu setek stron w Internecie, zarówno tutaj jak i innych miejscach, doszedłem do wniosku, że interesuje mnie konkretny model - E81 LSE, albo E87 w pełnym Mpaku. Konkretne egzemplarze nie wyrastają jak grzyby po deszczu, a już z pewnością nie w "najbliższej okolicy". Wytypowałem 3 konkretne sztuki, które mnie interesują (wszystkie znajdowały ok. 250km ode mnie) i szybko okazało się, że z trzech samochodów został tylko jeden. Biorąc pod uwagę, że egzemplarze znikają mi sprzed nosa postanowiłem zlecić taki raport na tą "pozostałą przy życiu" sztukę (nie znam się kompletnie na mechanice itp. itd.) i zarezerwować ją do czasu wyniku tego raportu. Po otrzymaniu informacji, że auto jest godne uwagi, pojechałem, zobaczyłem i wydaje mi się, że "zwyciężyłem". Także jak najbardziej widzę sens jechania w dalszą przejażdżkę w celu kupienia używanego samochodu, a wcześniej "z grubsza" warto zweryfikować interesujące nas opcje. Mówię tu o osobie takiej jak ja, czyli kompletnie nie znającej się na sprawach ogólnopojętej mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wu.pe rozumiem twój punkt widzenia choć się z nim nie zgadzam. Skoro kupuje średnio 1 auto na 5 obejżanych to jakbym miał jeździć je oglądać po 250km w jedną stronę to po prostu szkoda mi czasu. Inna sprawa jak sie szuka czegoś czego jest bardzo mała. Spróbuj znaleźć Audi a5 coupe 2 drzwi 2.0 tfsi quattro manual przed liftem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wu.pe rozumiem twój punkt widzenia choć się z nim nie zgadzam. Skoro kupuje średnio 1 auto na 5 obejżanych to jakbym miał jeździć je oglądać po 250km w jedną stronę to po prostu szkoda mi czasu. Inna sprawa jak sie szuka czegoś czego jest bardzo mała. Spróbuj znaleźć Audi a5 coupe 2 drzwi 2.0 tfsi quattro manual przed liftem...

 

Dlatego ważne też jaka jest motywacja do kupna - inaczej wygląda kupowanie aut pod handel, inaczej kupno "trzeciego auta w rodzinie", a jeszcze inaczej gdy potrzeba samochodu "na już" tak jak to było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo, kto mi pomoże uzyskać informację czego mi brakuje w komplecie narzędzi, które oryginalnie znajdowały się w bagażniku E81? Mam tylko klucz Heyco 10/13. Prawdopodobnie brakuje mi drugiego klucza (w jakim rozmiarze), wkręcanego haka i czego jeszcze? Z instrukcji wiem, że był tam jeszcze jakiś klucz imbusowy (też Heyco?).

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do realoem co pasuje dokładnie do twojego auta po VIN

standard E81 to

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UB51-EUR-06-2007-E81-BMW-120d&diagId=71_0389

ale nie wiem czy to nie jest tylko dla wersji z szyberdach

u mnie w E82 jest już inny zestaw

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UR51-EUR-11-2010-E82-BMW-123d&diagId=71_0326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do realoem co pasuje dokładnie do twojego auta po VIN

standard E81 to

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UB51-EUR-06-2007-E81-BMW-120d&diagId=71_0389

ale nie wiem czy to nie jest tylko dla wersji z szyberdach

u mnie w E82 jest już inny zestaw

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UR51-EUR-11-2010-E82-BMW-123d&diagId=71_0326

 

Dzięki kolego. Fajna stronka, nie znałem jej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wu.pe Wiadomo, że jak szukasz rzadkiego okazu to trzeba rozejrzeć się szerzej.

A co do zestawu narzędzi to jakoś nie przykładaj do niego wagi, ważne abyś miał zaczep haka. Jak chcesz cokolwiek przy aucie zrobić to kup sobie chociaż jakiś tani zestaw kluczy nasadowych z nasadkami torx, bitami imbus, torx, klucze płaskie/oczkowe, jakiś klucz dynamometryczny lub dwa. Ewentualnie kilka wkrętaków, kombinerki itp.

Ja do sprawdzania części, nr katalogowych używam bmw store są też polskie ceny serwisowe https://www.bmwstore.pl/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, szukam E87 tak 2005-2007 ale w benzynie (żona się uparła że nie chce diesla) - możecie coś doradzić jakiego motoru szukać w jakiej mocy kucyków aby sprawnie się przemieszczać po mieście na krótkich odcinkach, ale żeby nie drenowało zbyt mocno kieszeni w warsztacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wu.pe Wiadomo, że jak szukasz rzadkiego okazu to trzeba rozejrzeć się szerzej.

A co do zestawu narzędzi to jakoś nie przykładaj do niego wagi, ważne abyś miał zaczep haka. Jak chcesz cokolwiek przy aucie zrobić to kup sobie chociaż jakiś tani zestaw kluczy nasadowych z nasadkami torx, bitami imbus, torx, klucze płaskie/oczkowe, jakiś klucz dynamometryczny lub dwa. Ewentualnie kilka wkrętaków, kombinerki itp.

Ja do sprawdzania części, nr katalogowych używam bmw store są też polskie ceny serwisowe https://www.bmwstore.pl/pl/

 

bmwstore kojarzę, sprawdzam numery, a później szukam na allegro ile zł mogę zaoszczędzić. A co do tych narzędzi to wiem, że niewiele nimi zrobię ale chodzi mi o to żeby bagażnik był wyposażony tak jak to było w oryginale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
116i pre lci albo mocniejsze 116i lci.

a co to te pre / mocniejsze lci ? to ta wersja 122KM czy 129 KM ?

 

To juz chyba lepiej zmienić żonę i kupić diesla...

za dużo wsadziłem, nie da rady ;)

116i n45 przed liftem-114ps

116i n43 po lifcie-125ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, szukam E87 tak 2005-2007 ale w benzynie (żona się uparła że nie chce diesla) - możecie coś doradzić jakiego motoru szukać w jakiej mocy kucyków aby sprawnie się przemieszczać po mieście na krótkich odcinkach, ale żeby nie drenowało zbyt mocno kieszeni w warsztacie ?

Mądra żona :D Po co ma słuchać klekotu zimnego diesla, na zimnym nie można piłować silnika, ciągle w niedogrzanym samochodzie siedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Zastanawiam się nad tym autem z licytacji.

Proszę o komentarz z Waszej strony. Najbardziej zależy mi na tym, żeby mi przedstawić za/przeciw. To byłby mój pierwszy samochód. Będę robił nim głównie trasy.

+ na jakie koszta z naprawą muszę się przygotować.


https://carauction.axa.ch/auction/car/auctiondetails.html?article=216779&ref=start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.