Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne z takim pogarszajacym sie sprzeglem mozna jezdzic i jezdzic.

Coraz ciezej chodzi pedal, a jego powrot objawia sie dosc nieprzyjemnym szarpaniem. Sprzeglo wraca skokowo. Szczegolnie mozna to bylo odczuc jak silnik byl zimny.

Dlatego moja sugestia. Jezeli juz koniecznie Diesel, to lepiej w automacie. Po pierwsze sie sprzeglo nie meczy z ogromnymi wartosciami Niutonow, a po drugie automat sobie doskonale radzi z dolami i gorami na wykresie momentu :norty: ...niestety krotkim, bo przy 5000rpm "is over"

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie! Od dłużeszego czasu przeglądam forum, dziś postanowilem się zarejstrować. Chcę kupić BMW 116i lub 118i. W związku z tym mam kilka pytań.

Co wchodzi w skład pakietu "advantage"

Czym różni się radio Professional od zwykłego?

Czy nawigacja na Polskę jest dostępna standardowo?

Czy warto kupić samochód z systemem start/stop?

MOD: pytania o auta z ogłoszenia proszę umieszczać w odpowiednim dziale forum.

 

Liczę na odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Advantage wchodzi: podłokietnik z przodu, pakiet schowków, klimatyzacja, reflektory przeciwmgielne.

Rodzaje odtwarzaczy: http://i58.photobucket.com/albums/g248/gawako_syd/E87AudioSystem3.jpg

Nawigacja na Polske jest.

Jeśli często stajesz w korkach dłużej niż 10 min. to ten system ci się przyda, takto raczej nie odczujesz oszdzędności. Chyba, że chcesz być bardziej Eko.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nawigacja tyko jakieś najbardziej "prymitywne" radio. Nawigacja wygląda inaczej.

 

Navi w wersji Business: http://i.ebayimg.com/18/!!qq-pEQBW0~$(KGrHgoOKkQEjlLmWTSVBKeu0Yubm!~~_27.JPG

Navi w wersji Professional: http://i.ebayimg.com/03/!!qqShdwBm0~$(KGrHgoOKioEjlLmfBoYBKeCrNbbUw~~_27.JPG

 

Generalnie to auto, do którego dałeś link jest bardzo ubogie. Poza klimatyzacją, to nie ma w sobie nic. Szkoda pieniędzy na tego typu model, no chyba, że bryła BMW serii 1 tak bardzo ci się podoba, że kupisz mimo to.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Od dłużeszego czasu przeglądam forum, dziś postanowilem się zarejstrować. Chcę kupić BMW 116i lub 118i. W związku z tym mam kilka pytań.

Co wchodzi w skład pakietu "advantage"

Czym różni się radio Professional od zwykłego?

Czy nawigacja na Polskę jest dostępna standardowo?

Czy warto kupić samochód z systemem start/stop?

MOD: pytania o auta z ogłoszenia proszę umieszczać w odpowiednim dziale forum.

 

Liczę na odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)

Kolego... przecież masz takie cos jak Google? Profesional to normalne odtwarzanie natomiast innego nie da się słuchać. pozdrawiam.

Maciej.

 

PS.co do START-STOP... lekko mnie wkurza ,ale mozna to wyłączyć w prosty sposób ... ale czasami zabawa jest jak inni stoją na światłach obok Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

co byście wybrali?

Auta z roku 2008, obydwa to 118d.

 

Jedno jest srebrne,5 drzwiowe ale bardzo dobrze wyposazone-navi, podświetlenia i inne pierdoły,przebieg ok. 25 tys.

Drugie-grafitowe,troche mniej wyposażone (przede wszytskim nie ma navi),ale z przebiegiem 8 tys. no i 3drzwiowe (czyli łądniejsze o wiele)-cena o ok. 5-6 tys. mniej.

Jeżdżę teraz srebrnym 5 drzwiowym i tak już mnie kusi aby kupic 3 drzwiowe auto (rodziny brak,a dzieci nie będzie przez najbliższe ..9 miesiecy co najmniej :D ),i w innym kolorze-no ale trafia sie naprawdę dobrze wyposazona "1" w bardzo korzystnej cenie.Czekam na sugestie-JAKIEKOLWIEK.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się dokładnie o przeszłość tego pierwszego auta - jak pytałem w Niemczech o trójki swego czasu to właśnie auta z takimi przebiegami, bogatym wyposażeniem i w stosunkowo atrakcyjnych cenach sprzedawane w premium selection u dilerów w Niemczech miały pochodzenie z wypożyczalni aut (założę się, ze ta pierwsza nie ma alufelg :)) co skutecznie zniechęciło mnie do zakupu. O pochodzeniu poinformował mnie diler w mailu, więc informacja pewna na 100% :)

Osobiście chyba bym się kłaniał ku mniejszemu przebiegowi (zwróć uwagę , że np. w przypadku serii 5 mały przebieg auta znacząco wpływa na cenę - gdy ojciec kupował samochód szukaliśmy właśnie z jak najniższym - mimo że gorzej wyposażone auto potrafiło być droższe od tego z lepszym wyposażeniem nawet do 10.000pln). Poza tym w tym przypadku różnica wynosi ponad 200%...a więc o 200% wyższe prawdopodobieństwo zarysowania, pobrudzenia itp :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi si e za bardzo wierzyć w jakies wałki dotyczące EX AG.

Wybór padł na srebrną-zarąbiście wyposażona,świeżutka,jeszcze rok gwarancji,czysta i lekko przetarta na drzwiach (do podkładu)...miodzio.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałków raczej nie ma...jeśli są exAG to pewnie nie z wypożyczalni :) taką sugestię poddałem gdyż diler w Niemczech o tym mnie informował :) gwarancja załatwia wiele - jak coś ma paść to padnie w przeciągu tego roku :) w każdym razie miłego użytkowania życzę :)

 

PS. tak jak Kolega pisze...jeśli są na miejscu oglądnij dobrze...może wytarguj usunięcie tej rysy (w końcu zakup u dilera zobowiązuje..zobowiązuje dilera naturalnie hehe) :) ... z tego co pamiętam nasza pierwsza jedynka miała lekko pęknięty tylny reflektor i wymienili w cenie.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma 120 EX AG-tylko 118 i 116.

3drzwiowa ciemna "1" w ogóle nie ma ładnego wyglądu, tak naprawdę to super wygląda 3 drzwiówka w kolorze białym-przepieknie.

A tak przy okazji-shadow line -te ramki-różnią się czyms od zwykłych?warto to kupić?

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze wiem to shadow line są robione na wysoki połysk, a zwykłe są matowe.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 5 dr shadow line jest tylko na słupkach i "adapterze lusterka". W 3 dr jest też górna listwa wokół szyb. Ewentulanie w 3dr można zamiast shadow-line zamówić listwę chromowaną.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje - srebrny to najlepszy kolor na polskie drogi. choc ta rysa troche psuje radosc z zakupu :? moze uda sie to jakos spolerowac (x-scratch np?>) albo lakierem do zaprawek (w bmw serwis ok. 60pln za lakier+coat), efekty dosc zadawalajace (choc wymaga to cierpliwosci w nakladaniu bazy)

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. mam okazje kupic BMW 118d z 2005roku z przebiegiem 55000 tys. pakiet M. felgi 18 calowe . sportowe zawieszenie i siedzenia.

 

wszysko super. auto jak nowe. ale mam watpliwosci jak to bywa przed zakupem. skrzypiaca tapicerka z prawej stroy pod oknem z przodu. czytalem ze to normalne w tym modelu. i lekko skrecona kierownica. tzn ze zeby jechac prosto kierownica jest lekko skrecona o jakies 10 stopni. nie sciaga go na zadna strone i nie wydaje mi sie zeby cos bylo nie tak ze zbierznoscia. jezdzilem tym autem pare razy. jutro jade do salonu BMW i podlacza mi go pod komputer.

 

czego sie obawiac?

co sprawdzic?

i na co najbardziej zwrocic uwage?

zawieszenie ok nigdy nie uzywane na polskich drogach. tylko i wylacznie w hiszpanii. czekam na rady

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.