Skocz do zawartości

E39 Touring - Nietypowy problem z PDC


krop

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wreszcie zabrałem się do wymiany czujników PDC tył (przodu nie mam) - 3 były walnięte, więc kupiłem 3 zamienniki za 50zł/sztuka (tak, chinol prawdopodobnie). Po podłączeniu wszystkiego to samo - 3 sekundowy ciągły sygnał i cisza, natomiast z 4 czujników odezwały się 3. Dzisiaj sprawdziłem kable i rzeczywiście - do czwartego czujniczka zielony kabel miał przerwę, więc go wymieniłem i teraz dziwna sprawa.

 

Bo PDC w zasadzie działa, ale tylko wtedy, kiedy odłączy się białą kostkę (czyli wiązkę do czujników) - wtedy jest ciągły sygnał, natomiast po podłączeniu kostki spowrotem PDC działa prawidłowo, wykrywa przeszkody i tak dalej. Można wtedy normalnie odpalić silnik i jeździć z działającym PDC, natomiast wszystko kończy się w momencie, gdy samochód zostanie zgaszony. Po ponownym odpaleniu zapłonu ze strony PDC totalna cisza - nie ma sygnału błędu, ale nie ma też wykrywania przeszkód. Wszystkie czujniki w tym momencie pykają więc do nich zasilanie dochodzi. Można wtedy ponownie odpiąć kostkę (dźwięk błędu) i podłączyć - i działa.

 

Próbowałem już odłączyć akumulator na 15 minut i podłączyć spowrotem - znowu cisza do momentu zabawy z kostką.

 

Czy PDC wymaga jakiejś specjalnej procedury resetowania/kalibracji do poprawnego działania? Bo tak:

-Można zmusić PDC do działania bez żadnej losowości, więc sam sterownik i czujniki teoretycznie działają.

-Po zabiegach PDC działa tylko na wstecznym, czyli czujnik wstecznego działa, a co dalej - wykrywanie wstecznego przez PDC.

-Po wrzuceniu wstecznego same czujniki pykają niezależnie od tego czy system daje sygnał czy nie.

-Przeszkody są wykrywane bezproblemowo i poprawnie.

Dodam, że w samochodzie jest instalacja na hak - chyba niefabryczna, bo nie uświadczyłem bezpiecznika w skrzynce. Mimo to podczas moich poprzednich zmagań z czujniczkami włożyłem tam bezpiecznik (20A) i sobie tam siedzi mimo braku oryginalnej instalacji - czy to może szkodzić?

 

Pacjent to E39 Touring 523i 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się z PDC 6 lat. w końcu działa. zawsze winne były czujniki choć niby pykały ale pewnie nie zawsze. Nie trzeba adoptować jakos specjalnie. Po wykryciu sprawnego czujnika powinien działać system. Czujniki są bardzo czułe i nawet sprawne używki które przekładałem działały przez chwilę i siadały. Podejrzewam że sterownik wariuje bo masz zamienniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie zakładając nowego tematu o PDC napiszę tutaj moje pytanie. Uruchomiłem w końcu czujniki, działa elegancko, ale bardzo cicho, trzeba sie wsłuchać zeby usłyszeć dźwięk z głośniczka. I teraz pytanie, czy da się podgłosić np. w INPie, czy problem jest w samym głośniczku, czy po prostu tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.