Skocz do zawartości

Czujnik położenia wału 525i


markstas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem że swoją bunią że nie chce palić. Ba, nawet nie kręci. Rozrusznik na krótko kręci ale auto nie pali. Podpięte pod komputer pokazuje błąd czujnika wału korbowego. Czujnik wymieniony na drugi sprawny i dalej te same objawy. Kostka i kabel przy czujniki także wygląda na sprawny. Co to może być? Może jakieś głupi bezpiecznik lub przekaźnik tylko który to by był? Jakieś pomysły co to może być bo ja brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki konkretnie pokazuje błąd? Możesz jakieś zdjęcie zrobić, albo dokładnie przepisać co Ci pokazuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka i kabel sprawna w sensie że nie widać jakiś mechanicznych uszkodzeń.

 

Pokazuje błędy :

P0339 czujnik położenia wału korbowego - przerwa

P1620 niski poziom płynu chłodzącego.

 

Jednak błąd czujnika to może być pozostałość po wizycie u mechanika pół roku temu ona bo wtedy miałem z tym problem. Dziś objawy są jednak inne niz wtedy. Teraz auto wgl nie Kręci jakby nie dostwalao impulsu ze stacyki. A na krótko kręci ale nie odpala. Może immobiliser się rozkodowal w kluczyki? Nie mam już pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawdzałeś czy paliwo dochodzi, może bezpiecznik pompy paliwa wywaliło.

Jeżeli chodzi o czujnik to sprawdź koniecznie cały przewód bo możliwe że mechanik nie przyłożył się zbytnio do jego zamocowania. Przewodzik latał luźno i się przetarł w pewnym miejscu i masz zwarcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód jest cały ale nawet jak by był zły to auto by kręcili a nie paliło a to wgl nie Kręci. . Bezpieczniki wszystkie całe. Sprawdzałem w bagażniku, w schowku, i 2 duże nad schowkiem. W poniedziałek sprawdzę jeszcze raz. Zobaczę też kostke stacyjki czy daje wgl impuls po przekreceniu. Pompa słychać że chodzi, ale postaram się zobaczyć czy iskra jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A więc tak. rozrusznik dobry bo na krótko kręci. ten kabelek nie dochodzi prąd. bo po przekreceniu kluczyka nie kreci. Sprawdzałem jak sie zachowuje z 2 kluczykiem. bez zmian. sprawdzałem bezpieczniki pod fotelem pasażera. Są ok. sprawdzałem bezpieczniki pod filtrem powietrza. są ok. wiec został juz tylko ews albo kostka stacyjki nie odblokowuje go. czyli co najlepiej zrobić ? pod kompem synchro? jakis reset? myśle ze na weekend podjade tam (po niestety auto stoi 30 km od domu) z facetem co ma komputer i sprobuje coś podziałać. Jest jakaś możliwośc poza kompem sprawdzenia czy to te EWS ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.