Skocz do zawartości

Którą wersję F20 wybrać?


bmw_ziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko - to ta druga też mi się zdecydowanie bardziej widzi.

 

Ta różnica w cenie to głównie przez przebieg?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczam, poza tym 1wsza ma jeszce gwarancje do pazdziernika i 5letni pakiet serwisowy. W niej pewnie moglbym przedluzyc gwarancje za 800pln na kolejny rok, tak zrobilem w swojej F30. A cenowo ja to oceniacie?

Orientujecie sie czy przy dostepie komfortowym w serii 1, mozna otwierac bagaznik ruchem nogi pod tylnym zderzakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień Dobry

 

Bardzo proszę o pomoc i opinie na temat silnika w tym aucie BMW1 118i 170 KM rocznik 2012 (przebieg 117tyś km)

Mam okazję zakupu takiego samochodu od pierwszego właściciela znajomego auto jest pewne, sprawdzone.

Naczytałem się jednak wiele o usterkach silników 1,6 thp i mam teraz mieszane uczucia.

Pytanie czy rzeczywiście błędy tego silnika zostały usunięte po 2011 roku jak piszą i czy warto brać takie BMW.

 

Pozdrawiam

 

PLZWS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam ten sam rocznik, ten sam silnik, przebieg 88 tys km. Na razie nic się nie dzieje, jest chyba na forum ktoś, kto kupił 118i z przebiegiem ponad 100 tys i z tego co pamiętam też nie sygnalizował żadnych awarii. Generalnie ciężko o opinie przy większych przebiegach bo jak ktoś miał zamiar takowe robić to kupował 120d, który był cenowo całkiem zbliżony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

 

Bardzo proszę o pomoc i opinie na temat silnika w tym aucie BMW1 118i 170 KM rocznik 2012 (przebieg 117tyś km)

Mam okazję zakupu takiego samochodu od pierwszego właściciela znajomego auto jest pewne, sprawdzone.

Naczytałem się jednak wiele o usterkach silników 1,6 thp i mam teraz mieszane uczucia.

Pytanie czy rzeczywiście błędy tego silnika zostały usunięte po 2011 roku jak piszą i czy warto brać takie BMW.

 

Pozdrawiam

 

PLZWS

 

Z tego co czytałem jak wybierałem ten silnik w maju / czerwcu zeszłego roku, to nie do końca to jest ten sam silnik co 1.6 thp. Niby to i to PRINCE ale oba koncerny PSA i BMW jakieś swoje drobne zmiany wprowadzają i tak jak piszesz pewnie większość wad została usunięta. Ale patrz raczej na usterki stricte związane z bmw / mini bo po jakimś czasie oba koncerny zaczęły pracować samodzielnie na udoskonalaniem jednostki.

 

Z tym, że z używką jak to z używką, piszesz, że auto pewne i sprawdzone. Ale czy masz pewność jak to auto było jeżdżone, serwisowane? Bo np moja siostra raczej ślimaczy i jeździ spokojnie, też ma pewne auto, bez wypadku czy żadnej kolizji ale silnika bym po niej raczej nie chciał na dłużej. Bo nie wie co to okres dotarcia, jeździ tak samo nieważne czy silnik rozgrzany czy zimny. Z drugiej strony z własnych doświadczeń dobre jednostki rozchodzą się właśnie po znajomych, a jak nie jest na tyle dobrą jednostką żeby wzieli znajomi to dopiero ląduje na otomoto :)

Życzę bezawaryjnej jazdy. Fajnie można tym poganiać po mieście (dopóki się na nic mocniejszego nie trafi :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym wypadku o aucie wiadomo wszystko. Pisząc pewne miałem na myśli że ja bym lepiej o auto od nowości nie zadbał.

Przebieg głównie autostrada Łódź - Warszawa i z powrotem. Właściciele na pewno wiedzieli że trzeba na początku docierać.

Wiem że wszystko jest fabryczne i wiem że auto było serwisowane tylko i wyłącznie w ASO. I wiem że właściciel nie jeździł do 100 na jedynce i na wstecznym ;-).

Wiem że właściciel jest bardzo uczciwym człowiekiem i że jakby coś z autem było w przeszłości albo teraz to by mi powiedział (zresztą ma jeszcze w garażu dwie inne dużo fajniejsze Beemki)

Jeśli chodzi o zakup używki to po prostu bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bry,

 

Planuję zmienić samochód we wrześniu bieżącego roku i zacząłem poważnie zastanawiać się nad BMW Serii 1, problem polega na tym, że o autach wiem tylko tyle, że jeżdżą i się eksploatują, a prawdą objawioną jest fakt, że "jak jest zima, to musi być zimno...". Właściwie nie wiem dlaczego pozwoliłem sobie na taką dygresję, ale usprawiedliwiam się faktem, iż jestem nowym na forum i jest mi bardzo miło przywitać się z Wami.

 

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał mi doradzić jaki model wybrać, dlatego pozwolę sobie wszystko doprecyzować.

Obecnie posiadam Forda Focusa II TDCI z 2009 roku, nie ukrywam, że jestem z niego bardzo zadowolony i nawet myślałem o kupnie III generacji, lecz z mojego punktu widzenia atrakcyjna jest po lifcie, a przy okazji dosyć droga, a o dobrym wyposażeniu, to już nie wspomnę. Dlatego zwróciłem uwagę na auto, które od dłuższego czasu przykuwa moją uwagę i jest to właśnie Seria I F20,skłaniałbym się w stronę diesla,bowiem dojeżdżam do pracy do Katowic 42 km w jedną stroną i stawiałbym jednak na trochę "niższe" spalanie oraz czy silnik diesla ma jakieś problemy poza standardowymi kwestiami eksploatacyjnymi? Jeżeli chodzi o moc, to nie mam szczególnych wymagań, jestem raczej typem " rozsądnego chrześcijańskiego kierowcy" (w tym kontekście, że jestem po prostu uprzejmy na drodze) i nie naginam z prędkością światła, także będę cieszył się tak samo z 116d jak i ze 120d. Nie mam również wymagań odnośnie do wielkiej przestrzeni, bowiem nie planujemy dzieci,a byłoby miło gdyby mojemu psu (malamut) było wygodnie na tylnej kanapie, ewentualnie w bagażniku- czy to prawda, że w bagażniku nie mieści się koło zapasowe(i też dlaczego wiele ludzi twierdzi, że run flat, to coś złego?) i ciężko tam wrzucić zakupy z biedry? O wyposażenie rzecz jasna się nie martwię, lecz nurtuje mnie stereo, a mianowicie czy zachwycę się jak zapodam sobie Rush utwór "2112"? Czy części jak i serwisowanie w ASO, sprawią , że będę musiał zastawić żonę w lombardzie, czy to również jest plotka?

Co ważne, gdzie szukać i czy kupować sprowadzone? Godne zaufania wydają się być dealerzy marki, ale mogę się mylić?

Na pewno wiele pytań jeszcze pojawi się w trakcie dyskusji, dlatego też przepraszam jeżeli pomyliłem jakieś nazwy i, że nie jestem jakimś wybitnym znawcą marki, po prostu uważam, że jest to świetny samochód i chciałbym go po prostu mieć, bez dodatkowej filozofii. Liczę na wyrozumiałość fanatyków i mam nadzieję, że ktoś zechce podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.

 

Z pozdrowieniami,

Tm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Za 60k to kupisz golasa z początku produkcji z najsłabszym silnikiem. Raczej bym odradzał. Chyba ze nie mówimy o złotówkach;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewentualnie ile pi razy oko powinienem wydać, na coś godnego uwagi?

Przykładowo wklejam takie coś:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-polski-salon-maly-przebieg-ID6ynBIJ.html#107212e47d

czy lepiej:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-steptronic-sport-line-xenon-tempomat-nawigacja-hifi-faktura-vat-23-ID6yneMz.html#107212e47d ?

 

Jak wspomniałem, na osiągach raczej mi nie zależy, chcę po prostu fajne auto, ale też żeby nie było w środku jak Gold 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś fajnego, jeśli chodzi o BMW F20 znajdziesz dopiero ok 70 tys. Sam przeglądałem ten model i do 60 tys. są raczej w większości wersje słabo wyposażone, te lepsze zaczynają się od 65 tys wzwyż, jeśli chodzi o automat to myśl tylko o nim bo jest naprawdę świetnym rozwiązaniem do tego auta. Jeśli chodzi o osiągi to 2.0d (184 KM) już naprawdę świetnie "lata", aczkolwiek są osoby, które piszą, że 1.8 (143 KM) też sprawia frajdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W większości to juz samochody po gwarancji, wiec za niewielkie pieniądze (w stosunku do ceny fury) z 116i czy 116d robisz osiągi zbliżone do 120d. Automat bardzo doby, godny polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.