Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie z tego co widzę jest w miarę ok poza tym że na początki były duże inrwały między wymianami oleju . Był co roku ale 1 wymiana po 28 tys druga przy 54tys trzecia przy 65tys czwarta przy 81tys a ostatnia przy 88tys.Szczrgólnie te 2 interwały na początku dosyć długie co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich. W okolicach początku lata planuję zakupić auto i potrzebuję trochę nakierowania, wskazania może odpowiedniego modelu. Myślę o BMW F30/F31 z rocznika 2016/17 w dieslu. Czytałem wcześniej, że dobrze jest już szukać z silnikiem oznaczonym kodem B47. Interesuje mnie silnik 2-litrowy. Rocznie będę robić tym autem około 30 tys. km. Możecie podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy szukaniu danego auta? Czy realne jest zakupienie "sprawnego" auta w cenie 70000zł? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W okolicach początku lata planuję zakupić auto i potrzebuję trochę nakierowania, wskazania może odpowiedniego modelu. Myślę o BMW F30/F31 z rocznika 2016/17 w dieslu. Czytałem wcześniej, że dobrze jest już szukać z silnikiem oznaczonym kodem B47. Interesuje mnie silnik 2-litrowy. Rocznie będę robić tym autem około 30 tys. km. Możecie podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy szukaniu danego auta? Czy realne jest zakupienie "sprawnego" auta w cenie 70000zł? Pozdrawiam.

Przywiązywanie się do roku produkcji i konkretnego silnika nie wróży dobrze :D Wolałbym mieć bezwypadkowe auto z pełną historią z salonu w PL z silnikiem n47 z 2012 roku niż b47 z 2016/17, które jakiś sebuś przywiózł od farbowanego niemca na lawecie. B47 jest lepszy, można do niego dopłacić parę złotówek, ale nic więcej.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W okolicach początku lata planuję zakupić auto i potrzebuję trochę nakierowania, wskazania może odpowiedniego modelu. Myślę o BMW F30/F31 z rocznika 2016/17 w dieslu. Czytałem wcześniej, że dobrze jest już szukać z silnikiem oznaczonym kodem B47. Interesuje mnie silnik 2-litrowy. Rocznie będę robić tym autem około 30 tys. km. Możecie podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy szukaniu danego auta? Czy realne jest zakupienie "sprawnego" auta w cenie 70000zł? Pozdrawiam.

Przywiązywanie się do roku produkcji i konkretnego silnika nie wróży dobrze :D Wolałbym mieć bezwypadkowe auto z pełną historią z salonu w PL z silnikiem n47 z 2012 roku niż b47 z 2016/17, które jakiś sebuś przywiózł od farbowanego niemca na lawecie. B47 jest lepszy, można do niego dopłacić parę złotówek, ale nic więcej.

 

troszke poleciales po bandzie :mrgreen:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie silnik 2-litrowy. Rocznie będę robić tym autem około 30 tys. km. Możecie podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy szukaniu danego auta? Czy realne jest zakupienie "sprawnego" auta w cenie 70000zł? Pozdrawiam.

 

Czyli szukasz 318d (względnie 316d - tylko od razu trzeba dać mu program) lub 320d. Ja mam tego pierwszego i daje radę (także się jej nie bój), ale polecam wersję 320d :)

Przy Twoich przebiegach priorytetem powinno być szukanie auta z możliwie niskim nalotem, bo w perspektywie 3-4 lat sam zrobisz ponad 100 kkm.

Musisz określić wyposażenie, którego szukasz, chociaż z uwagi na budżet i założenie niskiego przebiegu kupisz po prostu co będzie. Minimum to skrzynia automatyczna - nie pakuj się w manuala. Reszta dodatków to udogodnienia, ale w część z nich można doposażyć auto później.

Aktualnych cen dawno nie weryfikowałem, ale 70 000 zł wydaje mi się mało na 2017 r. w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z EGR'em w tych rocznikach (2016-17). Spotykam się z opiniami, że kupno diesla z tego rocznika to jak kupno tykającej bomby, a wymiana EGRu w serwisie to i pół roku mogę czekać na wymianę. Czy problem jest rzeczywiście tak duży, że diesla z tych roczników to omijać szerokim łukiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!


Planuje w bardzo bliskiej przyszłości zakup mojej wymarzonej f30, natomiast mam spory dylemat co do wyboru silnika.

Zacznę od tego że mój budżet na auto to 65000zł, więc raczej będą to modele przed liftem.


Jeździłem trzema wersjami silników, benzynowe 328i,320i i dieselek 320d.

320i - totalnie nie porwał mojego serca i wrażenia z jazdy w 320d były wg mnie o wiele przyjemniejsze. Nie wiem czy to dlatego, że 320d było w Xdrive, czy dlatego ze ma o wiele większy moment obrotowy, no ale 320i miałem wrażenie w zestawieniu z 320d, że poprostu nie "szła".

328i - tu juz było znacznie lepiej, super dynamika, fajny dźwięk silnika, natomiast aż tak ogromnej róznicy w odczuciach osiągów względem 320d nie czułem.


Reasumując, obecnie jeżdżę golfikiem 6 GTD, który osiągami i dynamiką jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy mnie zadawala, plus bardzo mało pali nawet przy szybkiej jeździe w mieście i na trasie.

Czego oczekuję od nowego auta? Podobnych osiągów. Zastanawiam się czy wersja 320d w pełni mnie zadowoli, w wersji 328i przeraża mnie spalanie, które wyszło by dwukrotnie większe niż teraz mam (i prawdopodobnie w zestawieniu z 320d).


Mój średni tryb jazdy - codziennie do pracy 20km w obie strony(Warszawa), luźne weekendowe pojeżdżawki, raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące(w zależności od pory roku) trasa do rodzinnej miejscowości - w dwie strony 600km.

Niektórzy tak mi odradzali diesla do miasta, a mam już swoje auto ponad 3 lata i nie miałem dotychczas żadnych problemów z silnikiem czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Może ktoś się wypowiedzieć na temat silnika 35d 313 koni? Szukam z przebiegiem w okolicy 100tys i się zastanawiam ile on jeszcze wytrzyma... oczywiście szukam takiego co olej miał wymieniany max co 15 tys.


Co najważniejsze żeby sprawdzić przy jego zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Szukam BMW F31 od roku 2016 do 2018 tylko mam pytanie odnośnie silnika B47. Czy jest on wadliwy, czy wymiana rozrządu jest konieczna oraz jakie są inne jego wady/ zalety. W jaki typ auta najlepiej celować 316d, 318d czy 320d. Będzie to moje pierwsze BMW więc bardzo proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!


Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego BMW. Czy możecie się wypowiedzieć nt. tej sztuki?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320i-f30-280-km-440-nm-polski-salon-dwa-komplety-opon-nowy-rozrzad-ID6DRWsA.html#76bb122411


Jest warta tych pieniędzy, czy raczej odpuścić i szukać czegoś lepszego? Opis wydaje się być naprawdę rzetelny, tak samo jak i sprzedający, tj. właściciel tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!


Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego BMW. Czy możecie się wypowiedzieć nt. tej sztuki?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320i-f30-280-km-440-nm-polski-salon-dwa-komplety-opon-nowy-rozrzad-ID6DRWsA.html#76bb122411


Jest warta tych pieniędzy, czy raczej odpuścić i szukać czegoś lepszego? Opis wydaje się być naprawdę rzetelny, tak samo jak i sprzedający, tj. właściciel tego auta.

Sprzedający zna te auta :D trzeba zweryfikować, czy to nie ukryty handlarz, potwierdzić bezwypadkowość (raport z historia szkód + pomiar grubości lakieru ). Mi się podoba

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!


Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego BMW. Czy możecie się wypowiedzieć nt. tej sztuki?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320i-f30-280-km-440-nm-polski-salon-dwa-komplety-opon-nowy-rozrzad-ID6DRWsA.html#76bb122411


Jest warta tych pieniędzy, czy raczej odpuścić i szukać czegoś lepszego? Opis wydaje się być naprawdę rzetelny, tak samo jak i sprzedający, tj. właściciel tego auta.

 

Jest do tego odpowiedni wątek na forum.


Jak dla mnie, 73kpln za 9 letnie auto z przebiegiem > 150kkm to dużo. I będziesz 3-cim właścicielem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!


Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego BMW. Czy możecie się wypowiedzieć nt. tej sztuki?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320i-f30-280-km-440-nm-polski-salon-dwa-komplety-opon-nowy-rozrzad-ID6DRWsA.html#76bb122411


Jest warta tych pieniędzy, czy raczej odpuścić i szukać czegoś lepszego? Opis wydaje się być naprawdę rzetelny, tak samo jak i sprzedający, tj. właściciel tego auta.

 

Jest do tego odpowiedni wątek na forum.


Jak dla mnie, 73kpln za 9 letnie auto z przebiegiem > 150kkm to dużo. I będziesz 3-cim właścicielem...

 

Wiesz co, dostałem raport do tego auta. Nie było szpachlowane, nie jest po żadnym dzwonie. Wszystkie rzeczy wymieniane na czas, rekomendacja eksperta również się tam znalazła. Żadnego wkładu własnego, nie licząc pakietu startowego w postaci filtrów do wymiany.

Przekonuje mnie fakt, że obecny właściciel - co można stwierdzić po opisie i nie tylko - dbał o tę sztukę. Większość tych modeli to importy z USA po mniejszych/większych dzwonach i jakieś komisy, w których ch*j wie co kupujesz, tak naprawdę.


No ale fakt, że to 9 letnie auto daje do myślenia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, dostałem raport do tego auta. Nie było szpachlowane, nie jest po żadnym dzwonie. Wszystkie rzeczy wymieniane na czas, rekomendacja eksperta również się tam znalazła. Żadnego wkładu własnego, nie licząc pakietu startowego w postaci filtrów do wymiany.

Przekonuje mnie fakt, że obecny właściciel - co można stwierdzić po opisie i nie tylko - dbał o tę sztukę.

 

Nie stwierdzaj po opisie tylko po faktach. Nie demonizuję ani auta ani właściciela, ale odłóż na bok wszystko co mówione i bardziej przyjrzyj się temu co pisane.

 

Większość tych modeli to importy z USA po mniejszych/większych dzwonach i jakieś komisy, w których ch*j wie co kupujesz, tak naprawdę.

 

Masz rację - bardzo dużo importu z USA, którego osobiście bym nie kupił. Komis to nie taka zła opcja, szczególnie, że teraz nie tak łatwo wcisnąć szrota klientowi bez jego wiedzy (gwarancje/rękojmie itp.). W sumie ciężko o auto z rąk prywatnych, bardzo ciężko szczególnie, że większość takich aut to leasingi...

 

No ale fakt, że to 9 letnie auto daje do myślenia :|

 

9 lat nie straszne, ale wg mnie cena vs rocznik/przebieg tutaj nie gra (przy czym przebieg jak na 9 lat jest OK). Nie wiem jak długo szukasz, ale nie warto się spieszyć jeżeli masz taką możliwość. Musisz określić jakiś max budżet i minimalne akceptowalne wyposażenie. Zajrzałem na Otomoto i np. jest kombi (to tylko przykład) od pierwszego właściciela: 2016/46kkm - 4 lata mniej i 100kkm na liczniku mniej od Twojego egzemplarza za dopłatą 12kpln :D Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, dostałem raport do tego auta. Nie było szpachlowane, nie jest po żadnym dzwonie. Wszystkie rzeczy wymieniane na czas, rekomendacja eksperta również się tam znalazła. Żadnego wkładu własnego, nie licząc pakietu startowego w postaci filtrów do wymiany.

Przekonuje mnie fakt, że obecny właściciel - co można stwierdzić po opisie i nie tylko - dbał o tę sztukę.

 

Nie stwierdzaj po opisie tylko po faktach. Nie demonizuję ani auta ani właściciela, ale odłóż na bok wszystko co mówione i bardziej przyjrzyj się temu co pisane.

 

Większość tych modeli to importy z USA po mniejszych/większych dzwonach i jakieś komisy, w których ch*j wie co kupujesz, tak naprawdę.

 

Masz rację - bardzo dużo importu z USA, którego osobiście bym nie kupił. Komis to nie taka zła opcja, szczególnie, że teraz nie tak łatwo wcisnąć szrota klientowi bez jego wiedzy (gwarancje/rękojmie itp.). W sumie ciężko o auto z rąk prywatnych, bardzo ciężko szczególnie, że większość takich aut to leasingi...

 

No ale fakt, że to 9 letnie auto daje do myślenia :|

 

9 lat nie straszne, ale wg mnie cena vs rocznik/przebieg tutaj nie gra (przy czym przebieg jak na 9 lat jest OK). Nie wiem jak długo szukasz, ale nie warto się spieszyć jeżeli masz taką możliwość. Musisz określić jakiś max budżet i minimalne akceptowalne wyposażenie. Zajrzałem na Otomoto i np. jest kombi (to tylko przykład) od pierwszego właściciela: 2016/46kkm - 4 lata mniej i 100kkm na liczniku mniej od Twojego egzemplarza za dopłatą 12kpln :D Można?

 

Dziś właśnie odebrałem to auto. Jestem lepiej niż pozytywnie zaskoczony. Mieliśmy po drodze mały fail, tj. podczas spisywania umowy kupna wyświetlił się błąd o zbyt małej mocy silnika, ze względu na to że właściciel pokazywał jak działa system antykradzieżowy. Zaliczyliśmy po drodze wizytę w ASO, żadnych błędów.

Nie żałuję ani złotówki, auto było zdecydowanie tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rjuser - można taniej - f31 2018r 140tkm 70kPLN - w dniu zakupu miało mniej niż 2lata. Jedyną przygodą były wymienione drzwi pasażera.


hyack Poowodzenia, niech długo służy :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy po drodze mały fail, tj. podczas spisywania umowy kupna wyświetlił się błąd o zbyt małej mocy silnika, ze względu na to że właściciel pokazywał jak działa system antykradzieżowy.

 

:?:

Ja bym poważnie zwątpił w tym momencie. Chyba, że właściciel jest faktycznie w stanie wywołać taki błąd "na zawołanie". Mimo wszystko mam nadzieję, że zakup będzie udany i będziesz się cieszył nowym nabytkiem :cool2:

 

rjuser - można taniej - f31 2018r 140tkm 70kPLN - w dniu zakupu miało mniej niż 2lata. Jedyną przygodą były wymienione drzwi pasażera.

 

To jeszcze kwestia wyposażenia - tak czy inaczej cena całkiem niezła :D Ale przebieg miał nieźle nabity w tak krótkim okresie - silnik chyba nie stygł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jeszcze kwestia wyposażenia - tak czy inaczej cena całkiem niezła :D Ale przebieg miał nieźle nabity w tak krótkim okresie - silnik chyba nie stygł ;)

Fakt, było jeżdżone. Wolę taki niż oszukiwać się, że 20 letni będzie z przebiegiem 150 tysięcy :D

A714144

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mieliśmy po drodze mały fail, tj. podczas spisywania umowy kupna wyświetlił się błąd o zbyt małej mocy silnika, ze względu na to że właściciel pokazywał jak działa system antykradzieżowy.

 

:?:

Ja bym poważnie zwątpił w tym momencie. Chyba, że właściciel jest faktycznie w stanie wywołać taki błąd "na zawołanie".

No chyba właśnie tak trzeba rozumieć pokaz zabezpieczenia antykradzieżowego ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę kupić BMW F30 w benzynie. Auto ma być głównie do miasta. Mam do wydani maks 60 pare tyś, a najchętniej mniej :) W grę wchodzi 328i oraz 335i. W obu przypadkach w tej cenie auto raczej sprowadzone z USA. W tej cenie 328i dostanę z przebiegiem do 100 tyś, natomiast w 335i nie mam za dużego wyboru i przebiegi będą większe niż 150, 200 tys. Zastanawiam się co wybrać, 335i z tego co słyszałem jest mniej awaryjny no i wiadomo 6 cylindrów. Z kolei 328i ma problem z rozrządem i pompą oleju. Czy można wymienić rozrząd i pompę w przedlifcie na tą z polifta, poprawioną? Jakieś rady sugestie? I jeszcze pytanko, czy te same silniki budzie serii 5 (F10), czy koszty utrzymania poza ciut większym spalaniem i awaryjność są podobne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-bmw-3-m-pakiet-stan-bdb-przebieg-40-tys-km-polecam-CID5-IDKcK2n.html

VIN : Wba8a9c5xgk617834


Co myślicie o tej sztuce? Może ktoś oglądał? Czy coś Wam podpada? Z góry dzięki za opinie

Szukam czegoś głównie do miasta, duzo korków Trójmiasto, dlatego benzyna.

Glownie rozglądam się za wersjami 320i n20 po lifcie ponieważ podobno sprawia mniej problemóm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest to polift natomiast jeszcze ze starszym silnikiem. Na ten moment nie ma co się czepiac szczególnie.

Sprawdź co dokładnie w necie historię albo podpytaj o to kogoś kto sprowadza z USA bo po vin widzę dwie aukcje jedna z października kiedy jest uszkodzony w jednym stanie a druga z grudnia w innym i uszkodzenia nie widać (na obu serwisach rozmazane foty bez szczegółów)

Sprawdź jak został naprawiony np. nie mam dokladnych fotek uszkodzenia z prawej ale jesli byla potrzeba wymiany np. amortyzatora to amortyzatory powinny być EDC bo ma M Adaptive a nie zwykle.

Ja mimo wszystko dorzucił bym troszke i szukał silnika z B..

Co do Mpakiet.. na coś takiego składa się wiele elementów od mechanicznych po wizualne tak więc każdy ma swoją własną definicję.. dla mnie Mpakiet jest wtedy kiedy wszystkie elementy są M a jeśli nie to powinno się wylistowac te które są i tak też z tego co rzuciłem okiem jest w ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.