Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Od miesiąca przymierzam się do zakupu mojej pierwszej BMW, budżet pozwala mi na całkiem świeżą 3jkę - około 100tyś zł. Czyli przed liftem, rok 2016-2018.

Dzisiaj pierwszy raz oglądałem ten model na żywo. Była z roku 2012, ściągana z USA, 245KM. Bardzo spodobała mi się na żywo, jednak gadałem z gościem i jakoś tak teraz rozmyślam czy przypadkiem nie była to 4rka. Bo w głowie ciągle miałem, że to 3, ale jednak z tyłu nie miała nic napisane. I tak teraz trochę analizuje i mam pytanie, czy jest duża różnica między serią 3, a 4 z przodu (powiedzmy z 2014r)? Czy da się samym przodem rozpoznać te modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Od miesiąca przymierzam się do zakupu mojej pierwszej BMW, budżet pozwala mi na całkiem świeżą 3jkę - około 100tyś zł. Czyli przed liftem, rok 2016-2018.

Dzisiaj pierwszy raz oglądałem ten model na żywo. Była z roku 2012, ściągana z USA, 245KM. Bardzo spodobała mi się na żywo, jednak gadałem z gościem i jakoś tak teraz rozmyślam czy przypadkiem nie była to 4rka. Bo w głowie ciągle miałem, że to 3, ale jednak z tyłu nie miała nic napisane. I tak teraz trochę analizuje i mam pytanie, czy jest duża różnica między serią 3, a 4 z przodu (powiedzmy z 2014r)? Czy da się samym przodem rozpoznać te modele?

 

W tej kwocie szukałbym 2014+ 335i z USA. Była jedna na coparcie z fajnym uszkodzeniem.

 

Czy w tym przypadku, wchodzą w grę auta jedynie z rozwalonym tyłem?

 

Albo bokiem tył, wahacz poszycie. Nigdy przód, nigdy poduchy wywalone. Dla mnie takie auta to tylko na części.


Z przodem jest sporo zabawy :) Kolega kupił 440i i drobiazgi, kabelki, węże.. wyszło go sporo.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam szybkie pytanie. Mam na oku (tzn juz prawie się zdecydowałem) ładna trójkę w automacie 2.0d 163 KM 2013 r. Auto zostało całe sprawdzone, problemem jest rozrząd. Nie był wymieniany. Sprzedający jest w stanie opuścić z ceny około 3 tys na pokrycie ewentualnych kosztów jego wymiany. Rozrządu w ogóle nie słychać. Pewnie dlatego, że użytkownik tego auta zmieniał olej co 9-10 tys. Teraz moje pytanie, czy rozrząd wymieniać prewencyjnie, czy może dopiero jak zacznie być go słychać? Auto ma 220 tys przebiegu - sto procent ori sprawdzony ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, mam szybkie pytanie. Mam na oku (tzn juz prawie się zdecydowałem) ładna trójkę w automacie 2.0d 163 KM 2013 r. Auto zostało całe sprawdzone, problemem jest rozrząd. Nie był wymieniany. Sprzedający jest w stanie opuścić z ceny około 3 tys na pokrycie ewentualnych kosztów jego wymiany. Rozrządu w ogóle nie słychać. Pewnie dlatego, że użytkownik tego auta zmieniał olej co 9-10 tys. Teraz moje pytanie, czy rozrząd wymieniać prewencyjnie, czy może dopiero jak zacznie być go słychać? Auto ma 220 tys przebiegu - sto procent ori sprawdzony ASO.

 

Zawsze możesz poczekać aż strzeli np na trasie....

Warto??

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeździć obserwować w tym wypadku nie działa bo są osoby którym strzelił bez żadnych dziwnych dźwięków to raz a dwa że to ocenianie dwulitrowego diesla po dźwięku jest mało miarodajne, każdy słyszy to co chce. Utargowałeś akurat tyle ile to kosztuje więc nad czym tu się zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta jeszcze nie kupiłem bo czekają jeszcze oględziny od spodu i finalne negocjacje. Dzwoniłem do Fąfara pod Wrocławiem, to usłyszałem cenę 3 250,00 zł. wraz z olejem - czas wymiany to około 2h. Roboty tak jakies pracują? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie od jakiegoś czasu poszukuje F30, zainteresował mnie początkowo silnik 328i. Niestety poczytałęm troche na forum o awaryjności . Czy silniku po 2015 już są bez tych wad? Ewentualnie jakie silniki zdaja egzamin i pojeździ dłużej? :)


budzet 60-70k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zaczynam rozglądać się za czymś nowszym i po głowie chodzi mi F30 LCI. Miałem styczność z 328i( fun z jazdy ok, jednak praca na biegu jałowym tragiczna). Mam kilka pytań odnośnie B48 i B58. Proszę o wypowiedź użytkowników 330i i 340i:


-czy warto interesować się tymi silnikami w F30 (awaryjność) ?

-czy 330i wystarczy czy lepiej dołożyć i szukać 340i ?

-celować xdrive czy RWD?

-jak wygląda realne spalanie w tych dwóch przypadkach?


Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie diesli, a o nowszych benzyniakach tyle co nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynam rozglądać się za czymś nowszym i po głowie chodzi mi F30 LCI. Miałem styczność z 328i( fun z jazdy ok, jednak praca na biegu jałowym tragiczna). Mam kilka pytań odnośnie B48 i B58. Proszę o wypowiedź użytkowników 330i i 340i:


-czy warto interesować się tymi silnikami w F30 (awaryjność) ?

-czy 330i wystarczy czy lepiej dołożyć i szukać 340i ?

-celować xdrive czy RWD?

-jak wygląda realne spalanie w tych dwóch przypadkach?


Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie diesli, a o nowszych benzyniakach tyle co nic..

 


Super silniki. Bierz 340i - warto dozbierać. 330i vs 340i to całkiem różne auta

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o jakichś problemach b48 z większymi przebiegami? mam na oku 330i w niezłej opcji i cene, ale ponad 160tys przebiegu. Olej zmieniany raczej co 30tys i się zastanawiam czy nie będzie z tym problemów, dosyć świeże silniki, nie znalazłem informacji jak znoszą większe przebiegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie :D

Planuje zakup BMW F30 328i xdrive i chciałbym się dowiedzieć od osób które posiadały lub posiadają jak się sprawuje te BMW na co dzień oraz na dłuższą metę. Jakie macie na jej temat opinie , jakie są waszym zdaniem zalety i wady jak wygląda sprawa z podniesieniem mocy , modernizacją wyglądu na M3 F80 , zmianą układu wydechowego oraz car audio ? Jeżeli już był taki temat na forum to bardzo przepraszam za nadpisanie prosił bym o link na PW do takiego samego tematu a ten usunę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak wygląda sprawa z podniesieniem mocy , modernizacją wyglądu na M3 F80 , zmianą układu wydechowego oraz car audio ? Jeżeli już był taki temat na forum ...

 

To raczej więcej niż jeden temat, a połowa z tego jest na pierwszej stronie - wystarczy się rozejrzeć, poczytać.

 

prosił bym o link na PW do takiego samego tematu a ten usunę !

 

To jakiś szantaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z podniesieniem mocy , modernizacją wyglądu na M3 F80 , zmianą układu wydechowego oraz car audio

To zdanie wyjasnilo wszystko. To musi byc piekny widok, body M3 i 4 cylindy, uwierz mi ze nie bedzie na ulicy respektu, a raczej politowanie :D I chyba nie do konca sobie zdajesz sprawe z kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z podniesieniem mocy , modernizacją wyglądu na M3 F80 , zmianą układu wydechowego oraz car audio

To zdanie wyjasnilo wszystko. To musi byc piekny widok, body M3 i 4 cylindy, uwierz mi ze nie bedzie na ulicy respektu, a raczej politowanie :D I chyba nie do konca sobie zdajesz sprawe z kosztow.

Niestety z f30 zaczynają się akcje znane ze wszystkich BMW, im starcze auto tym więcej emek na ulicach :cry2:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak wygląda sprawa z podniesieniem mocy , modernizacją wyglądu na M3 F80 , zmianą układu wydechowego oraz car audio

To zdanie wyjasnilo wszystko. To musi byc piekny widok, body M3 i 4 cylindy, uwierz mi ze nie bedzie na ulicy respektu, a raczej politowanie :D I chyba nie do konca sobie zdajesz sprawe z kosztow.

Niestety z f30 zaczynają się akcje znane ze wszystkich BMW, im starcze auto tym więcej emek na ulicach :cry2:

 

Dlatego zmiana zbliża się nieubłaganie haha

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie szroty z usa (te szpachlowane nadmiernie) jeszcze bardziej przyspieszają destrukcje tego modelu.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić F31 lub f36 20i lub 20d. Mocy mi wystarczy, najbardziej zależy mi na niezawodności. Z tego co wyczytałem 20d cieszy się dobrą opinią w tej kwestii, ale jednak to diesel.. Jak się ma niezawodność 20i na tle 20d? Wyczytałem że poliftowy silnik jest dobry, trzeba tylko przygotować się na zrobienie rozrządu, przy jakim przebiegu? W jakich kwotach i z jakim przebiegiem szukać sensownych modeli F31 i f36 20i/20d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.