Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile chcesz wydać, bo znając życie jak ktoś przesiada się na BMW zaraz liczy koszty, to po co przesiadasz się skoro boisz się kosztów. Prawda jest taka że jak trafisz zadbane auto pojeździsz kilka lat (robiąc normalne przeglądy) jeśli trafisz na słabe to będziesz co raz wrzucał w nie kasę. Toyoty też się psują a mówią że nie zawodne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wydać, bo znając życie jak ktoś przesiada się na BMW zaraz liczy koszty, to po co przesiadasz się skoro boisz się kosztów. Prawda jest taka że jak trafisz zadbane auto pojeździsz kilka lat (robiąc normalne przeglądy) jeśli trafisz na słabe to będziesz co raz wrzucał w nie kasę. Toyoty też się psują a mówią że nie zawodne:)

 

Kwota to ok 60tyś. Nad taką myślałem. Ogółem jakoś benzynki nie lubię, całe życie w dieslach. Nie tyle,co aż liczę koszty,lecz miałem dużo marek ,jednak BMW jeszcze nigdy,prócz wiedzy z forów, no i kilku opinie ludzi ,co mają BMW(na dodatek nie z 3 litrowym Russell) jestem zielony. Co do Toyoty, to jakoś nie przemawiają do mnie,nie mają tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d za 60 koła? KUP I PŁACZ

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d za 60 koła? KUP I PŁACZ

Diesel? Kup i płacz :D Tyle kasy za dźwięk klekota pod maską :lol: :lol: :lol:


Albo się jest facetem i się bierze benzynę albo Januszem z wąsem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... wyczerpaliście panowie temat do spodu.


A tak na poważnie za 60k PLN to nie będzie tak łatwo znaleźć nawet 320d.

To definitywnie za mały budżet jak na 330d w PL.

Rozejrzyj się, jeśli już, za 320d lub wstrzymaj akcje i za jakiś czas jak będziesz miał większy budżet to wznów poszukiwania 330d.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów,

Bardzo chcę kupić BMW F30 330d. Podoba mi się wizualnie, ma dobre osiągi, podobno silnik też nie jest nadmierne awaryjny. Chciałbym zaznaczyć,że obecnie mam taczkę w postaci Golfa VI Avant 2012r 1.6 TDI 105KM po chipsie,co nie zmienia faktu,to nadal taczka. Interesuje mnie Wasze zdanie,czy takie auto puści mnie z torbami,czy będzie dobrym kompanem na kilka lat.Świadom jestem,że jak większy motor to i eksploatacja droższa (olej inne płyny) Interesują mnie pozostałe kwestie z użytkownikiem,czy jest ten konkretny model obarczony czymś szczególnym,czy nie.

 

Mam od 3 lat 330d. Kupiony z przebiegiem 141tys, teraz dobijam powoli do 180tys i auto przez ten czas prawie bezawaryjne. Miej na uwadze ze F3x jest slabo wyciszone. Jezeli jezdzisz czesto w trasy i lubisz szybko podrozowac to moze sie to okazac duzum problemem.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... wyczerpaliście panowie temat do spodu.


A tak na poważnie za 60k PLN to nie będzie tak łatwo znaleźć nawet 320d.

To definitywnie za mały budżet jak na 330d w PL.

Rozejrzyj się, jeśli już, za 320d lub wstrzymaj akcje i za jakiś czas jak będziesz miał większy budżet to wznów poszukiwania 330d.

 

Hmm a E90 330d?? Jak z Nimi jest ??*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów,

Bardzo chcę kupić BMW F30 330d. Podoba mi się wizualnie, ma dobre osiągi, podobno silnik też nie jest nadmierne awaryjny. Chciałbym zaznaczyć,że obecnie mam taczkę w postaci Golfa VI Avant 2012r 1.6 TDI 105KM po chipsie,co nie zmienia faktu,to nadal taczka. Interesuje mnie Wasze zdanie,czy takie auto puści mnie z torbami,czy będzie dobrym kompanem na kilka lat.Świadom jestem,że jak większy motor to i eksploatacja droższa (olej inne płyny) Interesują mnie pozostałe kwestie z użytkownikiem,czy jest ten konkretny model obarczony czymś szczególnym,czy nie.

 

Mam od 3 lat 330d. Kupiony z przebiegiem 141tys, teraz dobijam powoli do 180tys i auto przez ten czas prawie bezawaryjne. Miej na uwadze ze F3x jest slabo wyciszone. Jezeli jezdzisz czesto w trasy i lubisz szybko podrozowac to moze sie to okazac duzum problemem.

 

Hmm. z Polski kupowałeś??Jaki rocznik,jeśli można wiedzieć dużo zapłaciłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie bylo nic ciekawego. Jezeli zalezy Ci na 330d to proponuje wybrac sie do Niemiec. Na mobile jest ich pełno. Jezeli nie masz doswiadczenia w sprowadzaniu aut to może warto skorzystac z pomocy bimmercheck. Ja za swoj zaplacilem 21500e brutto w 2017.04. Z oplatami i ubezpieczeniem wyszedl mnie wtedy kolo 110tys zl. Kupilem wersje dokładnie taka jaka chcialem, bardzo mocno skonfigurowana jak na f3x.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie za 60k PLN to nie będzie tak łatwo znaleźć nawet 320d.

 

Ja oglądałem oferty przez rok - powiedzmy, że zapoznawałem się z rynkiem (polskim). Nie miałem ciśnienia na kupno, bo miałem czym jeździć. W końcu kupiłem auto (trochę z musu, bo moje zostało skasowane). Generalnie okazje są, kilka sztuk w roku, ale są. Trzeba być uważnym i się spieszyć i można wyrwać auto w bardzo dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To moze i ja dodam cos od siebie.

Ja koncem wrzesnia kupilem swoje 330xd f31 w Niemczech. Przebieg 91kkm. Podstawowa wersja wyposazenia Advantage plus sporo opcji (sporty, Navi Exp., HeadUp, ACC) i zaplacilem niecale 24000E. Auto jest bezwypadkowe ale kilka elementow przelakierowane i na drzwiach kierowcy pociagniete szpachla - no coz nie ma idealow - cala dokumentacja do wgladu.

Ja szukalem samochodu tylko w salonie BMW. ponizej link do samochodow uzywanych u oficjalnych dealerow. Nie wiem czy link dziala , jesli nie to wpisz sobie w google '' bmw gebrauchtwagen ''


https://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfahrzeuge/gebrauchtwagenboerse.html?&tl=sea-gl-GSP%20(B)%20Premium%20Selection-mix-miy-.-sech-BMW%20Gebrauchtwagen%20Brand-.-e-bmw%20gebrauchtwagen-.-.&clc=BMW_se&gaw=sea:53631913668_kwd-1653462803&gclid=CjwKCAjwvtX0BRAFEiwAGWJyZF5JUylpRDZI5rrc8176L4EFLgvo6W_Dve5SEzV8e5XvFMaa2b4anBoCVNwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#/bookmark=aHR0cHM6Ly9icHMuYm13LmNvbS9ERS9kZV9ERS9uc2Mv


Czasem jest tak ze auto pierwsze pojawia sie na tej stronie a dopiero potem laduje na mobile.de

Jednak salon w ktorym ja kupilem auto to jakas spolka czy cos i pod jedna nazwa jest o ile dobrze pamietam 24 salony bmw w regionie (w promieniu okolo 100km). Takie ASO ma swoja podstrone i czesto nim wystawi auto na BMW Gebrauchtewagen pierwsze wystawia auto u siebie.

Dodatkowo polityka BMW jest taka ze cena wyjsciowa jest mocno zawyzona i zupelnie nie atrakcyjna. Dopiero z czasem takie auto tanieje. Moje poczatkowo kosztowalo prawie 30k Euro.

Ogolnie ceny w BMW sa wyzsze niz aut u innych spryedawcow lub od osob prywatnych i okazje finansowe raczej sie nie trafiaja.


Od siebie dodam tylko ze jesli ktos szuka auta w Niemczech to wystrzegajcie sie auta ktore bylo serwisowane 'gdzies' a nazwisko wlasciciela brzmi malo niemiecko. Nasi bliskowschodni przyjaciele czesto kupuja auta na ktore ich nie stac, robia nimi 30-50kkm czesto nawet bez wymiany oleju i odsprzedaja. Takiej perelki z niemiec nikt by nie chcial.


stenobiont89

Widzisz ja kupilem zadbane f31 i w polsce wyszloby z akcyza ponad 130000 zl.

Problem jest taki ze jak kupisz 330d w ktorym ktos zrobil 300000km ale wymienial oliwe co 15000 dbal i naprawiam co trzeba na dobrych czesciach to spoko ale jak trafisz na gruza od pryszczatego turka ktory gniotl na zimnym, lansowal sie po miescie i oszczedzal na serwisie to masz bardzo duzy problem w garazu a koszty pozniejszch napraw w porownaniu do golfa z 1.6tdi dobilyby wiekszosc z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze jak kupisz 330d w ktorym ktos zrobil 300000km ale wymienial oliwe co 15000 dbal i naprawiam co trzeba na dobrych czesciach to spoko ale jak trafisz na gruza od pryszczatego turka ktory gniotl na zimnym, lansowal sie po miescie i oszczedzal na serwisie to masz bardzo duzy problem w garazu a koszty pozniejszch napraw w porownaniu do golfa z 1.6tdi dobilyby wiekszosc z nas.

 

Można kupić i od Turka jak ktoś ma nerwy, tylko to musi w dobrych pieniążkach - reszta zostanie na naprawy :) Finał finałów, cena wyjdzie jak za zadbany egzemplarz tylko odwlecze się w czasie.


Ja kupiłem kiedyś auto poleasingowe - 4 lata, przebieg 130 kkm (marki już nie będę wspominał), ale za cenę ok. 25% niższą od rynkowej. Po roku (i 10 kkm przejechanych) rozp...ł mi się silnik. Naprawiłem (wymieniłem) hurtem wszystko - silnik, turbo, dwumasę, sprzęgło i jakieś pierdy. Te zaoszczędzone 25% nie starczyło na naprawy, ale niewiele musiałem dołożyć. Samochód przez następne 7 lat przejeździł 130 000 km i pewnie dalej bym nim jeździł gdyby nie wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy ktoś wie co to za dziwny odgłos z silnika przy uruchamianiu. Podczas jazdy słychać ale tak jak by trochę ciszej. Zastanawiam się czy to czasem nie zawory. Auto na wolnych obrotach chodzi normalnie nie dymi. Ale martwi mnie ten odgłos bo to jest już od jakiegoś czasu i ten odgłos się nasila robi się coraz głośniejszy. Bardzo bym prosił o jakieś odpowiedzi. Podaję link do filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=OrKcJvTMQFM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a macie jakies opinie o B58 czy sa awaryjne i czy maja jakies bolaczki bo przymierzam sie do zakupu i chcialbym cos sie dowiedziec ?

b58 to bedzie lub jest najlepszy silnik ostatnich lat w ogóle (nie tylko w BMW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki wielkie dzięki kolego sprawdzę to bo mnie trochę denerwuje. W sumie to jak sie jedzie to słuchać tak jak by zawór ale z takim lekkim metalicznym odgłosem i słuchać taki mały świst podobny coś do zasysania powietrza .Boję sie że zaczyna się coś nie dobrego dziać. A tu wszystkie warsztaty zamknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawda ze najgorsze auto w de sprzedaje Turek czy inna osoba mająca obce nazwisko.

Można trafić na minę pochodząca od niemieckiej kobiety mieszkającej w Bawarii.

Kluczowym w takim wypadku jest rok wyprodukowania auta oraz przebieg a nie silnik.

Im auto bardziej świeże tym ryzyko mniejsze.

Trzy lata nowsza 316d z małym przebiegiem i ledami da wam lepsze ogólne doznania użytkownika niż 320d z wielkim nalotem przed liftingiem.

Sam osobiście nie jestem za metoda sprowadzania aut poflotowych/poleasingowych które ogolnie uważa się za bezwypadkowe.

Auta firmowe na autostradzie i terenie zabudowanym są zajeżdżone choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Takie auto po max roku na polskich drogach przestaje być zbite i trzeba w nim robić zawieszenie oraz hamulce a często tez komplet sprzęgła z dwumasem.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zbitosc to raczej glowne kryterium oceny stanu auta. BMW maja dosyc filigranowe zawieszenie i uklad kierowniczy, mozna w nich wyczuc styl jazdy poprzedniego wlasciciela i ilosc pokonywanych kraweznikow.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie tego problemu z rozrządem w 320i, bo jestem na kupnie F30. Jeśli już takowy problem się pojawi i wymienię łańcuch to będę miał spokój czy to jest wada całego układu i może mnie to jeszcze nie raz zaskoczyć? I jak to jeszcze wyglada z pompą oleju? Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.