Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ktoś ma to ciśnienie lub satysfakcjonuje go niska kwota która jest nieadekwatna do wartości samochodu, to może sprzedać w tydzień.Każdy przedmiot nie tylko samochód musi trafić na odpowiedniego kupca.Czasami ten odpowiedni kupiec może pojawić się i pierwszym tygodniu a czasami np. po 6 miesiącach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma to ciśnienie lub satysfakcjonuje go niska kwota która jest nieadekwatna do wartości samochodu, to może sprzedać w tydzień.Każdy przedmiot nie tylko samochód musi trafić na odpowiedniego kupca.Czasami ten odpowiedni kupiec może pojawić się i pierwszym tygodniu a czasami np. po 6 miesiącach.

 

 

 

kiedyś sprzedawałem samochód mojej byłej dziewczyny - była to toyota. auto wystawiliśmy za 50k i nie było chętnych przez 3 miesiące. cena cyklicznie spadała nawet do 44k. po jakiś 5 miesiącach auto wystawione ponownie za 49500 i sprzedane w tydzień za 49k także nie ma reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

przymierzam się do zakupu samochodu, moim faworytem jest właśnie F30 i szukam już konkretnej sztuki po ogłoszeniach, znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pl-automat-sport-faktura-vat-23-12-m-cy-gwarancji-ID6ySasR.html

co sądzicie?

Z wymagań to benzyna ~200KM, automat, bixenon, najlepiej kombi, kwota którą dysponuję to 90 tys. Preferowane ogłoszenia ze Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu samochodu, moim faworytem jest właśnie F30 i szukam już konkretnej sztuki po ogłoszeniach, znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pl-automat-sport-faktura-vat-23-12-m-cy-gwarancji-ID6ySasR.html

co sądzicie?

Z wymagań to benzyna ~200KM, automat, bixenon, najlepiej kombi, kwota którą dysponuję to 90 tys. Preferowane ogłoszenia ze Śląska.

Ta sztuka na oto Moto wisi już niemal rok czasu - kojarzę bo zwróciłem na nią uwagę jak szukałem dla siebie.

 

Do obejrzenia zniechęciło mnie ubogie wyposażenie.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Noszę się z zakupem 3 ki dla zony ?

 

Co o tym myślicie ?

 

http://allegro.pl/328i-x-drive-luxury-xenon-navi-led-skora-vat23-i7011042103.html

 

Mam daleko więc pytam czy ktoś już to oglądał. Czy m się rózni pakiet luxry od sportowego ?

Jak myślicie czy ten przebieg na ten silnik to dużo ? Może ktoś to oglądał ?

 

Ewentualnie jeszcze taki ?

 

http://allegro.pl/bmw-f30-328i-xdrive-4x4-m-pakiet-i7001830321.html

 

Dzięki z góry za info.

 

Maciek

 

jakbyś czasem zastanawiał się nad tą białą :)

 

https://www.bezwypadkowy.net/forum/uwaga-na-to-auto/56365-bmw-f30-328i-vin-wba3b5g57ens09135-biala-podlaska

Koleś spuścił 5K, nowa cena za ulepa 79K

http://allegro.pl/bmw-f30-328i-xdrive-4x4-m-pakiet-i7033240703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu samochodu, moim faworytem jest właśnie F30 i szukam już konkretnej sztuki po ogłoszeniach, znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pl-automat-sport-faktura-vat-23-12-m-cy-gwarancji-ID6ySasR.html

co sądzicie?

Z wymagań to benzyna ~200KM, automat, bixenon, najlepiej kombi, kwota którą dysponuję to 90 tys. Preferowane ogłoszenia ze Śląska.

Ta sztuka na oto Moto wisi już niemal rok czasu - kojarzę bo zwróciłem na nią uwagę jak szukałem dla siebie.

 

Do obejrzenia zniechęciło mnie ubogie wyposażenie.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Ubogie? Nie przesadzaj. PDC przód i tył, xenony (to akurat drogie opcje do retrofit). Duża navi + rozszerzone zegary + kierownica m-sport i już będzie lepiej, a i fotele można zmienić jak ktoś musi mieć skórę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubogie? Nie przesadzaj. PDC przód i tył, xenony (to akurat drogie opcje do retrofit). Duża navi + rozszerzone zegary + kierownica m-sport i już będzie lepiej, a i fotele można zmienić jak ktoś musi mieć skórę :)

Ja potrzebuję w aucie automat, xenony i wejście aux, czujniki parkowania to miły dodatek, za skórzanymi siedzeniami akurat nie przepadam, teraz mam półskóry i to wg mnie najlepsza opcja :P A poza tym auto jest ok i warto się nim zainteresować na poważnie? Już w zeszłym tygodniu prawie byłem go zobaczyć niestety samolot mi wylądował na Okęciu z opóźnieniem i nie zdążyłbym na pociąg :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak nawigacji (w tym białym kombi) to spory ubytek w wyposażeniu, pytanie czy to nie jest jakiś imigrant z USA...

 

Można zawsze dołożyć. Aczkolwiek jedynym plusem jest dobry wygląd (i HUD ale tutaj nie ma) bo sama nawigacja jest słaba i Google Maps bije ja na głowę. Ja używam bo nie jeżdżę codziennie i na weekendowe wypady jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg https://www.bmwvin.com/ to wersja z Polski :) Skoro mówicie, że to taka biedna wersja może uda mi się coś urwać z ceny, doposażyć potem zawsze można, najważniejsze są rzeczy których już nie zmienię czyli typ nadwozia, silnik i skrzynia biegów. Navi jestem pewny, że nigdy nie użyję bo jeszcze nie widziałem w żadnym samochodzie lepszej niż tą co mam w telefonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzy ktoś może to auto? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320-x-drive-jak-nowy-zamienie-sprzedam-ID6z1TbZ.html#373e3fcd6f

 

szukam 3ki z xdrive i automatem, czyli czegoś takiego.

 

Panowie, może wystarczy już poruszania indywidualnych aut w tym temacie? Od tego jest dział: viewforum.php?f=44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzy ktoś może to auto? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320-x-drive-jak-nowy-zamienie-sprzedam-ID6z1TbZ.html#373e3fcd6f

 

szukam 3ki z xdrive i automatem, czyli czegoś takiego.

 

Panowie, może wystarczy już poruszania indywidualnych aut w tym temacie? Od tego jest dział: viewforum.php?f=44

 

 

faktycznie dział jest, ale skoro już pytam tutajv :norty:

[Panowie i Panie,tak przy okazji :D ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) jak ktoś pisze zamienię to już zapala się pomaranczowa lampka

b) biedne wyposażenei - najgorsze to chyba te fotele i tapicerka

c) ktoś zmaowil do auta elektryczna klape i hak - zakładam ze korzystał z haka - może być obciazona skrzynia

d) cena dość niska

 

ustal VIN i napisz priv do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN jest na zdjęciu w ogłoszeniu. już napisałam pw :)

 

fotele mi tak nie przeszkadzają. niestety nie da się za dość niską cenę kupić auta w mpaku ze skórą. bardziej zależy mi na napędzie,silniku i skrzyni.

 

co ciekawe, do 20 tys Euro można spokojnie kupić w Niemczech podobnie wyposażone auto z przebiegiem mniejszym niż 100 tys. i to nawet od dilera z gwarancją w ramach premium selection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy poszukuje opinii na temat tego silnika jutro jadę z kolegą oglądać auto dla niego N13 136KM 2013... 55tys km

 

Może ktoś napisać podstawowe bolączki tego silnika?

Jakie objawy?

 

Szukałem na forum ale nic konkretnego nie ma albo słabo szukam... W google dużo jest ale o peugeocie.. pytanie na ile to ten sam silnik

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem corce mini z tym motorem , na poczatku narzekala , slabe uszczelnienie , wszedzeie sie olej lal ( 160 tkm ) jakes sondy itp , milion najlepszych mechanikow " z koziej wolki " a potem trafila do fachmanow ( pasjonatow BMW i Mini ) we Wroclawiu , i naprawy ( poprawy ) okazaly sie smieszne , ogolnie do dzis smiga bez problemow , slyszalem o bolaczkach tego motoru , ale trzeba go chyba calkiem zajezdzic zeby narzekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jestem tu nowym użytkownikiem, który nosi się z zamiarem zakupu BMW seria 3 F 30 z silnikiem benzynowym 2.0. Jednak po przeczytaniu na forum wątków dotyczących tego typu silnika poważnie zastanawiam się nad zmianą decyzji. W związku z tym proszę o informację, opinię użytkowników i osób posiadających stosowną wiedzę i doświadczenie czy w tych silnikach po roku 2016 również występuje ta wada? Planowałem zakup pojazdu nowego w leasingu więc będzie to najprawdopodobniej rocznik 2018. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Wszystkich - Aleksander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, temat budzi sporo kontrowersji ...

 

Obecnie leje LL04 5w30 do m54b25 i wymiana co 12-15k, widzę że nic się w tej kwestii nie zmieni przy wymianie auta

 

Mogę wiedzieć jakie robicie przebiegi?

 

Jakieś akcje serwisowe których warto szukać w historii? Auto chce kupić i użytkować w Szwajcarii.

 

Pozdrawiam l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa rodzina silników 2.0 z rodziny B48 która zastąpiła serię N20/N26 jest stosowana w F30/F31(320i i 330i) od 08/2015 (po LCI). Póki co nie słychać o jakiś większych wadach. Jest oszczędniejsza i ma wyższą kulturę pracy od poprzednika. Jeżeli kupujesz nowe auto to raczej bym się nie obawiał, tym bardziej że możesz wydłużyć gwarancje (pakiet BRI) max. do 6 lat i 200 tys. w zależności od tego jak długo zamierzasz nim jeździć.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo planujesz jezdzic?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witam. Planuję leasing, ale jeszcze jestem na etapie analizy na ile lat - może to być na 3 lata, a może być na 6 lat, jeszcze nie wiem.. Na pewno nie zrobię więcej niż 20 000 km rocznie.

Trochę mi dały te opinie na temat tych silników do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.