Skocz do zawartości

Nie działa wybieranie głosowe BMW F31


luki0906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem Bmw F31 w Niemczech. W czasie zakupu tego nie zauważyłem ale nie działa wybieranie głosowe.

Po naciśnięciu przycisku na kierownicy nie ma żadnej reakcji ze strony auta. W ustawieniach jest język polski i navi też mówi po polsku.

Wiecie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A to w menu gdzieś można przestawić się na język angielski i to wybieranie nagle zaczyna działać czy coś trzeba kodować? Bo bym się tym pobawił chyba, że trzeba mieć jakieś konkretne dodatki w aucie?

U mnie wystarczy przełączyćna język angielski i wtedy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zmienić ale nie działa...

to albo ja coś źle robię albo mówimy o różnych rzeczach...

 

wybieranie głosowe aktywowane słuchawką telefonu na kierownicy?

 

Tak wybieranie głosowe słuchawką. Możesz podać komendę Drive i miejsce docelowe lub Call i nazwę kontaktu. 60-70% wybiera mi dobrze pod warunkiem, że jest w miarę cicho wewnątrz auta.

 

Oczywiście całe menu iDrive jest wtedy po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam podobne pytanie w temacie. Jak wywołać wybieranie głosowe z telefonu? W E46 na bluetooth wystarczyło przytrzymać przycisk i wywoływało to wybieranie głosowe w telefonie, który nasłuchiwał przez mikrofon samochodowy - fajnie to działało.

Teraz w f30 nie mogę tego uruchomić - próbowałem przytrzymać wszystkie przyciski po kolei i kiszka. Mimo, że np na telefonie jak wywołam wybieranie głosowe to normalnie nasłuchuje przez mikrofon samochodowy - działa jak powinno.

Coś źle robie? Czy w BMW nie ma takiego czegoś? Telefon to iPhone jakby to miało znaczenie.

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobne pytanie w temacie. Jak wywołać wybieranie głosowe z telefonu? W E46 na bluetooth wystarczyło przytrzymać przycisk i wywoływało to wybieranie głosowe w telefonie, który nasłuchiwał przez mikrofon samochodowy - fajnie to działało.

Teraz w f30 nie mogę tego uruchomić - próbowałem przytrzymać wszystkie przyciski po kolei i kiszka. Mimo, że np na telefonie jak wywołam wybieranie głosowe to normalnie nasłuchuje przez mikrofon samochodowy - działa jak powinno.

Coś źle robie? Czy w BMW nie ma takiego czegoś? Telefon to iPhone jakby to miało znaczenie.

 

U mnie działa ta funkcja. Może masz wyłączoną Siri w iPhonie? (bo to ją właśnie przytrzymanie guzika na kierownicy budzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawiłeś język menu na angielski? U mnie po wejściu do auta, nie mam pojęcia jak to się zrobiło po aktualizacji Bluetooth w telefonie włącza się automatycznie. Po przytrzymaniu przycisku działa super. Poza tym kontrola głosowa działa normalnie i bez telefonu. Nawigacja NBT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobne pytanie ...

U mnie działa ta funkcja. Może masz wyłączoną Siri w iPhonie? (bo to ją właśnie przytrzymanie guzika na kierownicy budzi)

 

Nie, nie używam Siri - używam zwykłego wybierania głosowego, ale to nie powinno robić różnicy - przecież chodzi tylko o uaktywnienie wybierania (coś jak przytrzymanie home button na telefonie)

 

 

Czy ustawiłeś język menu na angielski? U mnie po wejściu do auta, nie mam pojęcia jak to się zrobiło po aktualizacji Bluetooth w telefonie włącza się automatycznie. Po przytrzymaniu przycisku działa super. Poza tym kontrola głosowa działa normalnie i bez telefonu. Nawigacja NBT

Nie ustawiłem - mam polski. Ale przecież język nie powinien robić różnicy - przecież chodzi tylko o uaktywnienie wybierania w telefonie - resztę robi telefon, więc język nie powinien mieć tu nic do rzeczy.

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komunikujemy się glosowo z komputerem Bmw to musi być Angielski interface. Jeżeli aktywne wybieranie ja klikam raz na słuchawkę i na wyswietlaczu HUD pojawiają mi się numery z ostatnich połączeń. Więcej opcji muszę wejść przez IDrive i wybierać sobie w książce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to jest rozwiązane to jest to totalna głupota. Potrzebuję tylko włączyć wybieranie głosowe w telefonie. Nie potrzebuję rozmawiać z komputerem BMW. Wystarczy mi włączenie wybierania głosowego w telefonie i tyle - mój telefon zrobi resztę - nie potrzeba mi gadania z komputerem BMW i nie obchodzi mnie język w samochodzie - telefon zrobi wszystko i na dodatek po polsku. Nawet stare nokie miały polskie wybieranie głosowe. Nie rozumiem idei, że włączenie wybierania w telefonie ma jakikolwiek związek z językiem w samochodzie.
bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgłębiałem się w to nigdy, na moje minimalne potrzeby wystarczy, choć nie ukrywam że masz racje. A na zagranicznych forach nic nie było ?

 

Sprawdziłem Ci na YT i z tego co widzę można zintegrować BMW z Siri poprzez iSpeach. Co do telefonów na androdzie nic nie widzę takiego. Może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.