Skocz do zawartości

Wymiana rączki drzwi E91


adamo0077

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim E91 mam strasznie zdartą rączkę drzwi od strony pasażera-przód. Tą wygietą :D

Słyszałem że są one zgrzane i trzeba rzeźbić :)

 

Szukałem na allegro tych rączek ale nie ma ich, są całe boczki. Proszę powiedźcie mi czy od tylnych drzwi rączka będzie pasowała na przód? Na pierwszy rzut oka jest taka sama.

 

http://i.imgur.com/Q739Gmm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ta zewnętrzna część jest po prostu mocno zatrzaśnięta do tej drugiej,która jest przykręcona do drzwi. One nie są zgrzewane ze sobą. Wiem,bo ostatnio przy wygłuszaniu boczka musiałem to demontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zewnętrzna część jest po prostu mocno zatrzaśnięta do tej drugiej,która jest przykręcona do drzwi. One nie są zgrzewane ze sobą. Wiem,bo ostatnio przy wygłuszaniu boczka musiałem to demontować.

 

Tak, ale Ty masz LCI a tam są skręcane, a przed LCI są zgrzewane. Podobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem toto u siebie w preLCI. Zewnętrzna część jest na wcisk, ciągniesz do siebie i schodzi. Wewnętrzna jest zgrzewana. Żeby ją zdemontować, najlepiej rozwiercić te zgrzewy od tyłu tapicerki 2mm szerszym wiertłem niż dziurka w środku.

 

Mój patent na zgrzanie nowej rączki jest prosty i wygląda niemal fabrycznie - lutownica oporowa. Wkładasz ją w środek otworu i naciskasz aż się zrobi ładny zgrzew. Robota prosta i jakaś taka satysfakcjonująca ;)

 

Ceny: zewnętrzna część rączki jakieś 80zł, wewnętrzna trochę ponad 100, do kupienia w sklepach z częściami ori BMW. Ceny za kolor szary ale czarny pewnie kosztuje podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem toto u siebie w preLCI. Zewnętrzna część jest na wcisk, ciągniesz do siebie i schodzi. Wewnętrzna jest zgrzewana. Żeby ją zdemontować, najlepiej rozwiercić te zgrzewy od tyłu tapicerki 2mm szerszym wiertłem niż dziurka w środku.

 

Mój patent na zgrzanie nowej rączki jest prosty i wygląda niemal fabrycznie - lutownica oporowa. Wkładasz ją w środek otworu i naciskasz aż się zrobi ładny zgrzew. Robota prosta i jakaś taka satysfakcjonująca ;)

 

Ceny: zewnętrzna część rączki jakieś 80zł, wewnętrzna trochę ponad 100, do kupienia w sklepach z częściami ori BMW. Ceny za kolor szary ale czarny pewnie kosztuje podobnie.

 

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie to chce kupić używany cały boczek od Lci i to jakoś zamontować w moim preLci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, ja nie wymienialem bo nie chcialem sie bawic w demontaz boczku drzwi, poprostu za duzo roboty jak dla mnie i mozna cos urwac. Zamiast tego uzylem skorzany pokrowiec na raczke drzwi w bmw E90/ E91 ktory mozna znalesc na alledrogo https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-oslona-uchwyt-klamka-raczka-prawa-7330878075


Instalacja jest latwiejsza po obejzeniu instrukcji wideo:



A oto efekt: bmw-carbon-fiber-door-handle-cover-316-318-320-325-330-335-e90-e91-e92-e93-m-sport.png


black-door-handle-cover-bmw-3-series-e90-e91-e92-93-right-800px.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.