Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Opona 225 na feldze 8,5" będzie miała duży naciąg (jak dla mnie), a tył 255 na 9" będzie równo i będzie to wyglądało brzydko.


zakładając że zalecenia producenta to:

przód 225/35/R19 = 640,1mm średnica koła, tył 255/30/R19 = 635,6mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 4,5 mm (0,7 %).


Ja bym coś takiego dobrał;

przód 255/30/R19 = 635.6mm średnica koła, tył 265/30/R19 = 641.6 mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 6 mm (0,9 %)


Widziałem na E90 4szt. 8,5" felgi z oponami 255 przód i tył. Ale czy coś obcierało tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

O rozmiarze opon nie dyskutujemy. To sa rozmiary zakladane przez bmw fabrycznie. (Byly w serii e) 255 jest zakladana fabrycznie na felge 9 cali a 225 na 8 cali.


Rozmawimy wylacznie o tym czy taki rozmiar felg zmiesci sie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawimy wylacznie o tym czy taki rozmiar felg zmiesci sie bez problemu.

 

upchnie sie to bez problemu do e90 z oponami 225/35 i 255/30?

 



Opona 225 na feldze 8,5" będzie miała naciąg, jeśli ci to nie przeszkadza.



:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to inaczej widzę, tak wygląda opona 225 na feldze 8,5" R18

a na R19 jest jeszcze mniej rantu!



d6w01kujkt6i_t.jpg


Generalnie to może i nie przeszkadzać, ale jak się przypatrzysz jak auto stoi to na dole opona z naciągiem ucieka i względem drugiego koła które jest dobre widać optycznie że jedno koło jest mniejsze i w sumie coś jest nie tak... (też mam taki zimowy zestaw :( )



Jak już zamontujesz opony do daj fotki jak wygląda przód i tył. :wink:

Edytowane przez aditonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz jak najbardziej rozumiem nie tyle co dobranie opon przód tył do siebie tylko cały zestaw jest za wysoki. To teraz inne pytanie skoro i tak muszę wszystkie 4 opony wymienić to możliwe ze pokusiłbym się zejść z 19 cali na 18 , co o tym sądzicie ? Jeżeli chodzi o wygląd mysle ze prży serii 3 Alu 18 wyglada tez jak najbardziej dobrze ale czy będzie się rzeczywiście jeździć wygodniej i zmieni się coś w osiągach ? Co waszym zdaniem lepiej 18 czy 19 ? I jak 18 to wtedy jakie oponki przód tył ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To są 19, to się zdecyduj czy 18 czy 19.

19" do e90 to średnio bo profil zostaje 35 i 30, a to naleśniki. Jakbyś miał profil 40 i tył 35 to można brać te 19", bo inaczej wóz drabiniasty.

Nie zagłębiając się w gusta i guściki, to 351 mimo wszystko bardziej uniwersalny i klasyczny wzór.

Na 403 e90 ma zbyt starą budę.

I jak myślisz, że na 19" będzie sportowo - zapomnij będzie tylko twardo, zero właściwości jezdnych w e90 na 19" nie ten profil. Zobacz jaki profil miała w serii M3 e90. Podpowiem nie 30 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znudziły mi się już moje 17-stki na lato i chciałbym się przesiąść na 19 cali.

Obecnie pod Bunią były na lato 17-stki, chyba model z X3. 8 cali szerokie odsadzenie ET46. Miałem dystanse wrzucone na jedna i druga oś, wyglądały spoko. Praktycznie licowały się z przodu i z tylu z błotnikiem.


Później postaram się wrzucić zdjęcia, jak to wyglada.


Znalazłem na aukcji styling 177, naprawdę wpadł mi w oko i oczywiście głównym powodem jest cena. Gdybym nie chciał oszczędzić kupiłbym jakiś zestaw za 6k ale w tym roku chce się zmieścić do +/- 2500 z gumami.


Rozmiar tych 177 to jest 9” i ET48, odsadzenie jak widać praktycznie identyczne jak moich. Tylko boje się tego, ze są szersze o cala, zrobi to duża różnice? Będę musiał wymienić dystanse? Najbardziej boje się przodu i odległości od amortyzatora.


Dzięki z góry za jakieś podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.