Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Jestem świeżo po zakupie trójeczki e90 i od razu pierwszy wydatek się szykuje czyli zakup opon zimowych.

Co możecie polecić? Auto jest na fabrycznym mpakiecie (wizualnie + zawieszenie) i w tej chwili stoi na 17" felgach i letnich oponach 225/45. Na zimę chciałbym mieć osobny komplet kół. Udało mi się po taniości załatwić felgi 16" tak chociaż na tez sezon bo nie są w jakimś super stanie (ewentualna wymiana felg za rok) ale opony chciałbym już kupić na kilka lat (nowe).

W tej chwili waham się między Nokian WR D4 205/55R16 a continental ts860 w tym samym rozmiarze. Bardziej skłaniam się do Nokianów bo troszkę tańsze a opinie krążą bardzo dobre.

Myślicie że taki rozmiar na zimę będzie ok? To chyba standardowy rozmiar BMW więc powinno być chyba ok.

Jakieś opinie, modele opon do polecenia?

Muszę coś na szybko zakupić bo śnieg za chwilę a na wymianę się na sobotę umówiłem już :)

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ok. Z moich skromnych subiektywnych doświadczeń: Dunlop SP winter sport 4d w runflacie: Huczą na suchym. Dosyć twarde, co przekłada się na niską przyczepność na lodzie czy pod górkę. Trwałe i wolno się zużywające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmen wielkie dzięki za szybką odpowiedź. To wydaje mi się, że Nokiany lepsze (przynajmniej suche dane techniczne na to wskazują).

Ktoś coś jeszcze podpowie? Myślicie, że dobry wybór?

A tak orientacyjnie jaka jest rozsądna cena za ładne używane felgi 16 do takich opon pasujące do e90? Ładne mam na myśli proste oczywiście, nieuszkodzone i w ładnym wizualnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem 16" na zimę, za felgi RONAL (wziąłem od E60 z ET20 żeby nie trzeba było dystansów, pozycja w nadkolu taka sama jak fabryczne stylingi160) dałem 550zł, nieporysowane, nigdy nie naprawiane, czyściutkie. O dziwo moje oryginalne które były z autem styling160 też wyprodukował RONAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR D4 kupione :) Prezentują się bardzo dobrze, zobaczymy jak będzie się jeździło ale jakoś jestem spokojny o jakość. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

edit... poproszę tylko o potwierdzenie czy muszą być opony run flat czy mogą być zwykłe? Zawieszenie m pakiet jeśli ma to jakieś znaczenie. To jest kwestia wyboru kierowcy czy jestem zmuszony do run flat bo na zwykłych auto będzie się nieprawidłowo zachowywało? Szczerze kupiłem zwykłe i mam nadzieję, że mnie uspokoicie :roll:

I drugie pytanie o czujniki ciśnienia. Czy to prawda, że bmw e90 zbiera info o ciśnieniu na podstawie prędkości obrotowej koła a tym samym nie ma osobnych czujników i wychodzi na to, że każde bmw e90 będzie miało taki bajer bez względu na wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie doczekałem się odpowiedzi która by rozwiązała moja pytanie a więc coś tam szukałem i znalazłem takie fele http://allegro.pl/oryginal-alufelgi-bmw-17-seria-3-e92-e93-jak-nowe-i7038664238.html

moje pytanie brzmi czy będą pasować do e92 3.0d ? jeśli tak to jaka szerokość i profil kapcia zalecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam BMW E90 320d Lci,rozumiem,że to auto powinno jeździć na oponach 205/55/16 i taki rozmiar aktualnie mam założony. W końcu do nas zawitała zima i chce założyć zimówki. W prezencie dostałem całkiem nowe Falkeny Euroall Season w rozmiarze 205/60/16 96V, które planuje założyć,ale diagnosta ze stacji kontroli pojazdów stwierdził, że lepiej się trzymać rozmiarów wytyczonych. Jak to się ma w praktyce? Jak by wyglądała sytuacja podczas stłuczki? Czy nie było by problemów,że założyłem inny rozmiar? Dodam jeszcze ,że mam zawieszenie M.

Ps. Może ktoś ma dobre nie stare zimówki w rozmiarze 205/55/16 i chciałby się zamienić? woj. Śląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę tylko o potwierdzenie czy muszą być opony run flat czy mogą być zwykłe? Zawieszenie m pakiet jeśli ma to jakieś znaczenie. To jest kwestia wyboru kierowcy czy jestem zmuszony do run flat bo na zwykłych auto będzie się nieprawidłowo zachowywało? Szczerze kupiłem zwykłe i mam nadzieję, że mnie uspokoicie :roll:

I drugie pytanie o czujniki ciśnienia. Czy to prawda, że bmw e90 zbiera info o ciśnieniu na podstawie prędkości obrotowej koła a tym samym nie ma osobnych czujników i wychodzi na to, że każde bmw e90 będzie miało taki bajer bez względu na wyposażenie?

 

AD. 1: Możesz wybierać między oponami zwykłymi i ROF. AD. 2: To prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam BMW E90 320d Lci,rozumiem,że to auto powinno jeździć na oponach 205/55/16 i taki rozmiar aktualnie mam założony. W końcu do nas zawitała zima i chce założyć zimówki. W prezencie dostałem całkiem nowe Falkeny Euroall Season w rozmiarze 205/60/16 96V, które planuje założyć,ale diagnosta ze stacji kontroli pojazdów stwierdził, że lepiej się trzymać rozmiarów wytyczonych. Jak to się ma w praktyce? Jak by wyglądała sytuacja podczas stłuczki? Czy nie było by problemów,że założyłem inny rozmiar? Dodam jeszcze ,że mam zawieszenie M.

Ps. Może ktoś ma dobre nie stare zimówki w rozmiarze 205/55/16 i chciałby się zamienić? woj. Śląskie.

 

Opony fizycznie zmieszczą się w nadkola. Nic nie będzie ocierać nawet przy maksymalnie skręconych kołach. Co do sytuacji podczas stłuczki to każdy kruczek jest wykorzystywany przez ubezpieczyciela aby przerzucić odpowiedzialność na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyciel nic nie zrobi bo nie masz homologowanych kol. Za to jezeli podjedziesz na tych kolach na PTroczny to nie powinienesgo przejsc.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyciel nic nie zrobi bo nie masz homologowanych kol. Za to jezeli podjedziesz na tych kolach na PTroczny to nie powinienesgo przejsc.

 

Jeśli rozmiar opon inny niż zalecany przez producenta jest przesłanką negatywnego wyniku przeglądu technicznego (nie wiem, nie sprawdzałem) to tym bardziej potężny argument dla ubezpieczyciela (w szczególności w przypadku AC) żeby nie wypłacić lub zmniejszyć kwotę odszkodowania. Nie mówię tu o przypadkach oczywistego braku wpływu opon - np. gdy auto stoi na parkingu i grad je uszkodził. W przypadkach "z ruchu" zrobi się ciekawie bo ubezpieczyciel będzie mógł oświadczyć, że rozmiar opon wpłynął na dłuższą drogę hamowania, albo znacząco większa średnica koła zaburzyła odczyt czujnika ABS.

 

Wtedy wiadomo: biegły rzeczoznawca, proces i dochodzenie swojego przed sądem. Nie twierdzę że nie wywalczymy zwrotu kosztów, ale zadaję pytanie czy warto położyć na szali stracony czas, nerwy i na początek oczywiście wyłożyć kasę z własnej kieszeni na naprawy i proces.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde opinia ubezpieczyciela nie ma zadnego znaczenia w sprawach o odszkodowanie, idzie sie do sadu po prostu i wygrywa. nawet nie rozmawiam z ubezpieczycielem tak naprawde po wypelnieniem minimalnych formalnosci przed wyslaniem sprawydosadu. Zadnych rzecznikow i tym podobnych. Adwokat i na wokande. 100% wygranych czy to o samochodod lodz czy o dom.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.