Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich mam takie pytanie chce zakupić do mojej e91 felgi r18 podajze 8 cali z et przód 47 tyl 50, i stad moje pytanie czy bede musial zakupić dystanse czy wejdą normalnie i jeśli wejdą to opona na wszystkie kola 235/40 r18 bedzie dobra czy lepiej jakieś inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będziesz potrzebował grubych dystansów żeby te felgi jako tako wyglądały.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
felgi po ET bardziej chyba podejdą do serii 1. do E90 tak jak kolega wyżej napisał - będziesz potrzebować dystansów i to grubych 15-20mm żeby to jakoś wyglądało.inaczej to te koła będą bardzo schowane w nadkolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi po ET bardziej chyba podejdą do serii 1. do E90 tak jak kolega wyżej napisał - będziesz potrzebować dystansów i to grubych 15-20mm żeby to jakoś wyglądało.inaczej to te koła będą bardzo schowane w nadkolu.

 

Mało tego, nie dam głowy uciąć ale przy 8" i ET50 to mogą nawet haczyć o wnękę :)

 

Był już temat:

viewtopic.php?f=70&t=263277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu i się podepnę

Koła Przód 8" et34 i opona 225/45/17 jest ok

Tył 8,5" et37 i 245/40/17 powinno być 255/40/17

Co powiecie o rozmiarze tyłu?

 

Przeczytaj cały temat to ci się wyjaśni o rozmiarze z tyłu.....

Skoro powinna być 255/40/R17 to po co chcesz 245/40/R17 która jest o 8mm za mała.

 

Zalecenie producenta to:

przód felga 8" 225/45/R17 = 634,3mm średnica koła

tył felga 8,5" 255/40/R17 = 635,8mm średnica koła

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej tak bym chciał tylko jest do kupienia taki zestaw i zastanawiam się nad tym czy warto skoro tylne opony będę musiał wymienić jeżeli nie da się na tym jeździć. Różnica między 255/40/17 a 245/45/17 jest 16mm na obwodzie to około 2,5% będzie zaniżać wskazanie licznika, a mój i tak pokazuje około 10km/h w porównaniu do nawigacji czy yanosika...

Z drugiej strony przerażony jestem trochę szerokością tych opon do 2,0i i mocno się zastanawiam nad dystansami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierścienie centrujące widzę, że są plastikowe i metalowe. Czy te z plastiku są dobre? bo jakoś nie mam przekonania do nich, ale znalazłem gdzieś, że to nie ma większego znaczenia z czego jest pierścień, jeśli jest odpowiednio wykonany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolka do e90 przed liftem ... felgi 18, et35 tylko szerokosc 8.5 i 9.5 Jaka opone na to zalozyc? :?: Mam nadzieje ze ten zestw wejdzie bo w porownaniu do standardu 16 et 34 7cali to jednak sporo szerszy zestaw... dajcie znac co sadzicie?

 

pozdrawiam

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze dziękuję za rady a jesli z przodu bede mial mial felge 8 cali et 47 to moge założyć na wszystkie kola opony 235/40 r18 a z tylu tak jak pisalem et 50 8.5 cala
Nie wiem kto Ci doradził takie opony ale to błąd. Otwórz drzwi kierowcy i przeczytaj sam jakie są poprawne rozmiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2.0i 130KM chcesz zakładać felgi szerokość 8.5 i 9.5? Według mnie gruba przesada o ile w ogóle wejdą.

 

a niby czemu by miały nie wejść?

Ludzie to nie Clio, że ciężko upchać cokolwiek, a podane parametry zbliżone do org. 19 więc wejdą.

 

Opony bym dał takie jak fabryka 225/40 i 255/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to nie Clio, że ciężko upchać cokolwiek, a podane parametry zbliżone do org. 19 więc wejdą.

 

Opony bym dał takie jak fabryka 225/40 i 255/35

 

Tylko że parametry dość odbiegają od org. (nie licząc M3) bo to 8,5" i 9,5" a powinny być max 8" przód na 8,5" tył.

A jeśli nawet kolega uprze się i upchnie takie felgi to opony jakie proponujesz będą miały dość spory naciąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.