Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

kolego bemka30, przemyślałeś dokładnie temat tak szerokich opon do tej wersji silnikowej?

Wygląd to jedno ale myślę, że 225 to dobry kompromis między wyglądem a przyczepnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad oponami na lato do mojej 320i. Felgi 7,5 Et37 17 cali. W grę wchodzą 4 rozmiary opon:

1. 205/50 17

2. 205/45 17

3. 215/50 17

4. 215/45 17

Wiem, że z oponami o profilu 45 nie bedzie problemu ale nie wiem czy 205 i 215/ 50 zmieści się, nie chce żeby coś obcierało. Szersze opony nie wchodzą w grę ze względu na słabą moc samochodu, nie chce go jeszcze bardziej przymulać ;/ Zależy mi też na komforcie jazdy, teraz na zime mam 205/55 16. Bardzo ładnie wyłapują nierówności na drodze ale w zakretach samochód strasznie pływa;/ szukam jakiegos złotego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pływanie niekoniecznie jest związane z oponami, teoretycznie żeby je zmniejszać montuje się niższy profil. Do 17' 7,5j BMW montuje głównie 225/45, ale możesz zamontować szerokość 215.

 

Opony szer. 205 będą już miały spory naciąg.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Hankoki założone, 225/40/18 przód i tył , stwierdzam że autko super wygląda i jeżdzi,nie ma wielkiej różnicy w spalaniu i przyspieszeniu ,jest trochę twardziej ,ale ogólnie jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas stoję przed wyborem tych felg i czytam coraz więcej wszystkich opinii i już sam nie wiem. Chciałem na wszystkie cztery koła dać 225 opony, ale przeczytałem, że lepiej z tyłu szersze niż z przodu. Dać na przód 205, a na tył 225 ? Czy może na przód 225 a na tył coś szerszego ? Jeszcze chciałbym wiedzieć jak to z tym ET do felg 8j bo to już całkiem dla mnie magia. Czekam na odpowiedzi i z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na felge 8j nie założysz 205, najlepiej jak chcesz miec przod inny a tył inny daj 215 i 225. Nie ma co się bawic w większe rozmiary chyba że masz grubo ponad 200 KM. A jak masz cos około 160 to ja bym dał 215 na całość lub 225 po co zamulać auto które i tak nic nie chce jechać. Gdy wartość ET się zmniejsza – alufelgi wystają bardziej na zewnątrz. Zwiększenie ET powoduje natomiast umiejscowienie koła bardziej wewnątrz nadkola i tyle w temacie. Bierz coś w standardowym Et do twojego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam E90 320D 2006r. Chciałbym kupić felgi na wiosnę, a nie za bardzo się znam, więc chciałbym prosić o kilka rad ;)

Interesuje mnie rozmiar 17. Mam na oku te:

http://allegro.pl/17-5x120-bmw-seria-1-2-3-4-x1-x3-f30-e90-e91-i6011463048.html

czy będą do nich potrzebne pierścienie centrujące ? bo chyba bez pierścieni można, gdy otwór centralny to 72,60 , a te które tutaj wrzuciłem mają 72,56. chciałbym też wiedzieć jakie różnice są przy korzystaniu z pierścieni centrujących i bez nich.

czy osadzenie 33 będzie odpowiednie dla tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.04mm różnicy to błąd pomiaru :)

 

W e90 zakłada się mniej wiecej od et20 do 40, w zależności od szerokości felgi. 33 jest ok, moze byc ciut schowane ale w normie.

 

Jesli kupisz felgi wymagające pierścieni i będziesz jeździł bez nich, pojawią sie wibracje na kierownicy i szybsze zużycie zawieszenia. Jeśli felga wymaga pierścieni to trzeba je założyć i tyle.

 

Wejdź sobie na katalog felg online i popatrz jakie parametry mają fabrycznie i szukaj w tych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.